Sportovní kočárek do náročnějšího terénu s úplným lehem - tipy?

Zodpovězené
6. dub 2020

Zdravím,

hledám kočárek do poměrně náročného terénu (hlavně lesy, polní cesty, menší kameny). Máme prcka, 5 měsíců, takže bych ocenila i možnost lehu. Kočárek do města máme, ale jezdíme dost často na výlety do hor a tam samozřejmě klasický kočár neobstojí.

Můžete dát pár tipů?

Děkuji

Ahoj!

Neuvádíš dva pro mě extrémně důležité parametry, a to - jaký je rozpočet? Je úplně jiné doporučovat kočárek velmi levný a velmi drahý. A druhým by byl - musí být otočný?
Je mi jasné, že pětiměsíční synek je asi vhodnější uložen otočený k mamince, ale na druhé straně opravdu terénní kočárky jsou mnohem, mnohem lepší i prostornější (a tedy vydrží) právě u modelů neotočných, a to konkrétně tříkolových.

Já osobně bych v první řadě proto nejspíše zvážila Baby Jogger City Elite, Summit X3

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger Summit X3

nebo některou z tříkolek TFK, Mountain Buggy, Thule či BOB.

Z levnějších také koukni na Britax B-Motion 3 Plus (na něj, teoreticky, dokážeš s adaptéry na Britax Romer autosedačku nakliknout dočasně i sedací část z otočného Britax Affinity, ale netvrdím, že to je nejlepší řešení).

Britax B-Motion 3 Plus

Britax Affinity

Tříkolky bych jednoduše shrnula - nejoptimálnější vozidla na špatné nerovnosti, a také se nejlépe budou ovládat - nemluvě o úžasné nosnosti i prostornosti.

Ze čtyřkolových modelů doporučím podívat se na nové či bazarové Emmaljunga modely kočárků - jsou různé modely, ale terénní jsou zejména ty větší - opravdu vydrží i víc generací a projdou, co třeba. A z bazarových bych se dívala i na Bugaboo Buffalo příp. Baby Jogger City Versa GT.

Bugaboo Buffalo

Baby Jogger City Versa GT

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.