Sportovní kočárek na vesnici, s otočným sedadlem či přehazovací rukojetí, do 15 tisíc

Zodpovězené
6. srp 2019

Ahoj,

prosím o radu. Sháním sporťák do max. 15 000 Kč, který bude mít tyto parametry:

  • zvládne zpevněné i nezpevněné cesty (jsme na vesnici a hodně chodíme polňačky a lesní cesty) - takže s odpružením?
  • polohovatelný do úplného lehu
  • polohování nožiček
  • dlouhá stříška
  • otočné sedadlo, příp. přehazovací madlo (malá na mě potřebuje vidět)
  • polohování rukojeti (já jsem mrňavá, manžel vysoký)

Nemám požadavky na ruční brzdu, váhu, vnitřní rozměr. Dcerka je drobnější.

Určitě v něm chci odvozit pak i druhé dítě. Když bude skladnější, budu ráda. Nyní mám Roan Emmu, je super, projel všechno včetně 20cm vysokých sněhových jazyků na poli, ale zabere celý kufr a to máme VW Touran.

Ještě nevím, zda volit 3 či 4 kola - v čem jsou mezi nimi rozdíly a výhody?

Zatím pokukuji po Britax B-Motion 3 Plus, ale nejsem si jistá.

Předem děkuji za tipy.

Ahoj!

Britax B-Motion 3 Plus

je fajn, a i cenově dostupná volba se spoustou prostoru v sedadle. Problém zde však vidím v tom, že tento model přece ani náhodou není otočný - ani rukojeť mu na druhou stranu nepřehodíš. Každopádně, pokud bys byla ochotná to oželet, není to určitě špatný výběr - snad, co se kategorie a kvality jízdy týče, by lepším mohl být jen takový Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Elite

Pokud by si chtěla otočný, prostorný, plus nesmírný rozsah nastavení rukojeti - já osobně bych šla do Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

Odolný, pevný, a do terénu vhodný - jen tedy, částka se pohybuje od 17 000 Kč. Vzhledem k faktu, že ho využiješ klidně i pro dvě, tři, x dětí, mi to nepřijde jako přehnaná částka na to, co dokáže (a co ty potřebuješ). A navíc je opravdu skladný na svou kategorii.

Mimo něj se z otočných a relativně skladných, ale funkčních sportovních kočárků koukni ještě na Baby Jogger City Versa GT (ale tedy, jedná se o korýtkový typ sezení, který nevím, jestli je za Tebe ok).

Baby Jogger City Versa GT

Možná i Easywalker Mosey+ (zde je stříška vleže spíše menší - možná využiješ clonu)...

Easywalker Mosey+

A k rozdílům při třech kolech. V terénu a při běhu jsou na ovládání lepší, praktičtější. Ale dělají kočárek delší, plus při vycházení na obrubník některé maminy potřebují cvik. Je to o tom, zda je terén častý a dlouhodobější, nebo spíše preferuješ běžné použití, kde čtyři kola často, co se kompaktnosti a celkové manipulace, vyjdou lépe - jednodušeji na uskladnění, plus lépe "sedí" na chodnících.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.