Sportovní kočárek od narození. Poradíte prosím s výběrem?

Zodpovězené
27. led 2020

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem sportovního kočárku vhodného pro novorozence - tedy s novorozeneckou taškou a možnosti úplného sklopení do lehu. Abych mohla vozit miminko směrem k sobě a starší od sebe - tedy s otočnou rukojetí nebo korbičkou. Jezdíme často na výlety, jsou potřeba masivnější kolečka, ideálně nafukovací. A aby toho nebylo málo, čím lehčí, tím lépe. Máme to domů 40 schodů bez výtahu a budu snášet.

Existuje vůbec nějaké takové vozítko?

Děkuji moc.

Ahoj!

Zde vidím jako problém tu co nejnižší váhu, kterou já osobně vidím při nošení 40 schodů pravidelně jako absolutní prioritu, kterou je třeba zkombinovat s terénním výkonem. Tam se asi budou muset dělat největší kompromisy.
Já osobně bych se každopádně v takové situaci v první řadě ohlédla po něčem lehounkého typu Valco Snap Ultra Trend, ke kterému bych dokoupila nafukovací kola Sport. Trend linie nafukovacích kol je ale aktuálně nějak nedostupný, proto bych se před koupí informovala u prodejce, zda ti jej umí objednat.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

I klasický Ultra Sport s běžnými nafukovačkami by byl ok. Valco má i své vlastní vložné tašky, plus Trend je dodáván i se super zvyšujícím nánožníkem, takže tam by teoreticky stačila i redukční vložka...

Valco Baby Snap Ultra Sport

Jané Kendo s nějakou univerzální vložnou korbičkou (taškou) by byl podle mě na takové používání také vhodným - i když tam je i klasická Micro korba dobrou, lehkou - a skládací - možností.

Jané Kendo

Dalším takovým dobrým kompromisem by byl Easywalker Charley. Malý, s menšími, ale širšími a schopnými kolečky - pokud si ochotna ho zvážit, i když je to městský kočárek. Super je k němu i vložný cocoon - Soft Cot vložná taška.

Easywalker Charley

Podobným typem by byl i Joolz Hub. Také městský kočárek, ale s dobrými jízdními vlastnostmi a kvalitou materiálů i konstrukce.

Joolz Hub

Ne tak terénním, ale jinak velmi vhodným kandidátem s otočným sedadlem by byl Stokke Beat.

Stokke Beat

Za zvážení stojí i Stokke Scoot V3 s robustnějšími koly, ke kterému je pro novorozence dostupný praktický Soft Bag.

Stokke Scoot V3

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.