Sportovní kočárek s nafukovacími koly a velkou stříškou. Britax, Joie nebo jiný?

Zodpovězené
15. únor 2019

Hezký den,

prosím o radu. Hledám sportovní kočárek a jediné podmínky jsou nafukovací kola a velká stříška. Colleto mi vadí tou hnědou barvou na madle. Nepotřebuji žádné nástavce na autosedačku apod., chci jen, ať je hezký (dívčí), vysoký (176 cm já a chlap skoro 2 m 😊), ta kola, protože jezdíme hodně do terénu a ráda bych, ať je v rozumné ceně i s nánožníkem. Jsem zatím rozhodnuta pro Britax B-Motion, ale píšeš, že ti nesedí, že má jinde těžiště, to by mě zajímalo. Nebo ještě Joie se mi celkem líbí. Vím, že pro dceru jsem před sedmi lety měla hezký sporťák za pár korun, vysoký, s nánožníkem atd. Jen kola byla obyčejná.

Díky moc 😊

Ahoj!

Britax B-Motion 4 Plus

je celkově takový nižší, s tím, že se mu dá polohovat rukojeť. V praxi ale vyšší lidé potřebují mít tuto rukojeť dost nahoru, což znamená trčící nahoru, a tím ztěžuje zvedání na obrubník. I v nižší poloze je, podle typu postavy a stylu kočárkování, pro některé těžiště B-Motion jednoduše nepříliš příjemně nastavené - jednoduše při zvedání musí pořádně zabrat. Netvrdím však, že to bude tvůj případ, ale určitě doporučuji si tento kočárek před koupí vyzkoušet pozvednout i s naloženým děťátkem. Pro mě osobně stálé zabírání při zvedání na obrubníky bylo důvodem kočárek vyměnit - po čase je to dost otrava.

Joie Mytrax

je na tom o něco lépe, protože je konstrukčně odlišný, ale zase je to vždy o člověku. B-Motion je od něj o něco prostornější, ale to neznamená, že by Mytrax nebyl dostatečný. Výhodou je i pákové polohování zad, které je v nejvyšší poloze kolmější, na rozdíl od Britaxackého, které je dost šikmé. Někdy se pak při šikmém sezení děti neopírají a raději se z kočárku vyklání, aby viděly.

S nafukovačkami resp. koly s pneumatikami jsou v této kategorii pak ještě Valco Snap Sport Trend Tailormade, Baby Jogger City Mini GT, Petite & Mars Street, ke kterému se dají dokoupit, či specifičtější Emmaljunga Scooter 4S.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Baby Jogger City Mini GT

Petite&Mars Street

Emmaljunga Scooter 4S

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.