TFK Mono nebo Baby Jogger City Elite2 - je nějaký sportovní kočárek vhodnější na 50/50 město/sport+terén?

Zodpovězené
25. led 2021

Dobrý den,

žádám o radu ohledně sportovního kočárku. Bydlíme ve městě, ale řekla bych, že jsme docela aktivní. Jezdíme často na výlety, do lesa, do terénu, hledám kočárek tak 50 na 50 terén, sport, ale zároveň vhodný do města na nákup. Váhám mezi TFK Mono Air, nemusí být nutně nafukovací kola, a Baby Jogger City Elite 2. Přijdou mi oba vhodné, ale nedokážu si vybrat, nenašla jsem, zda převládají u nějakého výhody.

Děkuji moc za radu.

Ahoj!

Kvalitou a jízdními vlastnosti jsou TFK Mono

TFK Mono

i Baby Jogger City Elite 2 oba skvělé kočárky.

Baby Jogger City Elite 2

Kdyby šlo jenom o terén, TFK Mono Air bude nejspíš lepší model, právě proto, že je těžší = stabilnější, pevnější, odolnější. Mono mu bude podobný - nemá nafukovací kola, ale jinak je to ten samý dobrý, pevný kočárek. Jeho velkou nevýhodou je ale hooodně vysoká váha. Jestli je to 50% město a městské použití, tedy i nakládání, manévrování v užších uličkách a pod., váha je opravdu důležitým kritériem na zohlednění.

Proto mnohem silněji doporučím Baby Jogger City Elite2 - je mnohem přátelštější k městskému prostředí, a přitom dostatečný i do terénu. Naopak, jestli je terén na denním programu a je hodně těžký, vždy jdi spíše do těšžšího a neskladnějšího modelu, protože na špatných nerovnostech bude stabilnější. Ale tedy v takovém případě počítej s méně pohodlným užíváním kočárku ve městě.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.