TFK Twin Adventure - korbičky DUO X. Je vhodný pro aktivní rodiče?

Zodpovězené
1. bře 2019

Ahoj,

prosím, ráda bych se zeptala, jaký bys do poručila kočárek pro dvojčátka? Je to sice do města (sídliště, panelák s výtahem a kočárkárnou), ale okraj města a pro aktivní rodiče. Tedy zvládat terén je základ, no měl by být v rámci možností dobře ovladatelný, odpružený, otočný proti směru jízdy (to je po zkušenostech s "jedno" kočárky opravdu důležitý parametr) a kvalitní. Ideálně, aby si držel dobře cenu a šel potom slušně prodat.

Původně jsem přemýšlela nad Emmaljungou. Z fotky se mi pozdával, protože působil, že je super odpružený (téměř retro konstrukce), ale opak je pravdou. Navíc jsem si půjčila od kamarádky pro syna kočárek s korýtkovým sezením a vůbec mu to nevyhovovovalo - nemohl v něm usnout, protože chtěl na bok. Tak jsem pátra dál a zalíbil se nám TFK Adventure právě s korbičkami DUO X. Je pravda, že ty jsou ve sportovní verzi taky korýtkové, ale to je pro malé dětičky a potom starší už by byly v klasických sport. sedačkách. Myslíš, že je to dobrá volba? Případně jaké jsou jiné varianty?

Děkujeme za rady

Ahoj!

TFK Twin Adventure

je z mého pohledu dobrým a kvalitním kočárkem a korbičky Duo X jsou absolutně vyhovující a fakt, že se dají předělat na protisměrný sedák, je jistě velkým plusem. Každopádně, na TFK mě trošku odrazuje robustnost resp. váha, ale pokud to není překážkou, je dobrou volbou. Pokud se pro něj rozhodneš, ke kratším stříškám si rovnou kup nějaké stínítko - to je jedna věc, co bych na něm změnila. O něco lehčí a propracovanější TFK Twinner Lite by mohl být také zajímavou možností.

TFK Twinner Lite

Mně osobně imponují i kočárky značky Mountain Buggy, pro tento případ konkrétní Duet V3.

Mountain Buggy Duet V3

Je to užší kočárek, ale má super jízdní vlastnosti, manipulace a extra dlouhé opěrky zad. Jsou k němu i hybridní vaničky transformovatelné na protisměrná sedadla v (no bohužel se podobají na korýtkový typ a nedají se v této konfiguraci polohovat). Navíc jako hluboké jsou i dostatečně prostorné vzhledem k typu kočárku.

Pokud je sezení vedle sebe a možnost děti i po vaničkách vozit v protisměru prioritou, myslím, že jsme vyčerpaly možnosti a výšezmíněné budou asi jedinými favority. 🙂 Mysli hlavně na to, jak zvládneš váhu kočárků a co je prioritou, a podle toho se rozhodneš určitě správně. Držím palce!

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.