Výběr kombinovaného kočárku. Na co se zaměřit?

Zodpovězené
4. lis 2019

Ahoj,

už pár dnů obrážíme obchody s kočárky a naopak bychom řekli, že máme méně jasno než na samém začátku.

Miminko čekáme v lednu, takže pro nás není priorita obří hluboká korbička. Kufr u auta máme velký, takže ani skladnost nás až tak nelimituje.
Co bychom naopak chtěli, tak kočárek se 4 koly, ne trojkolku. Musí vypadat dobře ve městě, ale musí projet i lehčí terén na vesnici a v přírodě (lesní cestu, žádné horské hřebenovky). Takže by neměl být úplně tvrdý.

Preferujeme spíš minimalistický design. A za sebe můžu říct, že je mi milejší užší rukojeť (např. rozhodně radši ta u Joolz než u Egg).
Oba jsme vysocí, takže budeme potřebovat nějaký kočárek, který při chůzi nebudeme okopávat a dítě nebudeme mít v úrovni kolen.

Na ceně zase až tolik nezáleží, pokud bychom se ale vešli cca do 18-20 tis., bylo by to fajn.
A tím naše požadavky asi končí, přesto nejsme schopni se od ničeho odpíchnout.

Tak jsem se chtěla zeptat, jak bys vybírala, kdybys stála před pořízením kočárku?

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

Easywalker Harvey2 - zejména s přibalenými zvyšovacími adaptéry - rozhodně vyhoví vyšším osobám. I odpružení je tady měkké, i design vypadá moderně a luxusně - zejména u nové Premium kolekce s prošíváním. A s koly all-terrain projde i náročnější trasy.

Easywalker Harvey2

Cybex Priam 3 je super z designového hlediska i velikosti kol, ale odpružení je tam méně citelné. I tak bych ho však zvážila - i pro přechod těžkým terénem taháním po dvou kolech, které umožňuje...

Cybex Priam 3

Bugaboo Fox je také kočárek krásný, moderní, praktický, a na rozdíl od některých jiných. Bugaboo modelů si nemyslím, že je nízký.

Bugaboo Fox

Z městských typů, které co-to projdou, je podle mě i Stokke Beat dobrým nápadem. A naopak, pokud neřešíš prostor, Stokke Trailz Terrain by absolutně vyhověl terénností, výškou i dizajnovostí kočárku (ale levný, tak jako Bugaboo, není ani náhodou).

Stokke Beat

Stokke Trailz Terrain

A s vaničkou je vysoký i úžasný Britax Go Big 2, který z pohledu rukojeti určitě vyhoví i vysokým rodičům - sedák je naschvál níže, ať do něj dítě vyleze i samo... a to houpavé odpružení... 🙂

Britax Go Big2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.