Sporťák pro vysoké dítě vhodný na cestování. Který by mohl splňovat mé podmínky a je nejvhodnější?

Zodpovězené
6. dub 2021

Dobrý den,

sháním sporťák s těmito kritérii:

  • nafukovací kola
  • xxl stříška
  • polohovatelná rukojeť (aby 2m. manžel nevypadal, že veze kočárek pro panenky😃)
  • skladný, nejlépe ovladatelný jednou rukou
  • pro dítě, které má dispozice být vyšší (starší syn byl a je dost vysoký na svůj věk) - tudíž, aby nožičková část stačila a nožky nečouhaly z kočárku

(Mám Stokke Trailz a tam se nožičková opěrka dá posunout, takže nožky nečouhaly, jen je mezi sezením a opěrkou "díra").

  • aby zvládl trochu terénu, nezpevněné cesty

Moji favorité:
Cybex balios s/lux
Cybex Eezy s+2
Zopa Move

Případně, který další by mohl splňovat mé požadavky?

A který ze zmiňovaných je "vhodnější"?

Mockrát děkuju🙂.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru. 🙂

S většími dětmi je výběr kočárku vždycky a o malinko složitější, takže rozumím Vašemu rozhodování. 😉

Vezmu to vyřazovací cestou - myslím, že vzhledem k Vašemu požadavku na nožičkovou část bych z Vašich favoritů vyřadila kočárek Cybex Eezy s+2. Splňuje sice všechny Vaše požadavky, ale ta nožičková část je za mě celkem krátká a nevím, jak dlouho by Vám pro větší děťátko vydržela. Není to určitě nejhorší, ale raději bych se zaměřila na Váš další kočárek - Cybex Balios S Lux. To je výborná volba. Má opravdu vše, co píšete, že byste u kočárku chtěla mít - pevná nafukovací kola, výborné odpružení, takže zvládne i horší terén, má velkou stříšku i košík, teleskopickou rukojeť, takže i pro Vašeho vysokého muže bude ovládání velmi pohodlné.
Další kočárek - Zopa Move - Vašim kritériím v podstatě také vyhovuje, akorát nemá kola nafukovací, ale gumová, což je ale za mě lepší, já jsem obecně větší příznivec gumových či gelových kol před nafukovacími (ale v případě Cybexu jsou ta nafukovací kola opravdu kvalitní a nepoznáte při jízdě rozdíl od gumových/gelových). Je lehký (má 10 kg), skladný a kompaktní, má skutečně velkou stříšku, na které jsou dva zipy - jedním stříšku prodloužíte (po prodloužení krásně zakryje děťátko před sluníčkem či větrem) a druhým zipem si zajistíte větrání. Jedná se o perfektně odpružený kočárek, se kterým zvládnete kostky, kočičí hlavy, polňačky a další lehčí terén. Sezení má po i proti směru jízdy, má plynulé polohování zad a nohou až do úplného lehu - a je opravdu designově moc hezký! A délka nožičkové části je určitě vhodná i pro větší děti. 🙂

Takže kdybych je měla seřadit na stupně vítězů, tak by zvítězil Cybex Balios S Lux, na druhém místě by se umístil Zopa Move a poslední by skončil Cybex Eezy s+2. 😇

Ještě bych Vám doporučila kouknout se na kočárky Kinderkrat grande a Petite&Mars Move. Oba tyto modely jsou pro větší děti vhodné a pohodlné. Myslím, že kromě materiálu kol (v tomto případě se jedná opět o gumu a také pěnu) jsou plně vyhovující všemu, co jste napsala. Nevím, z jakého důvodu preferujete kola nafukovací, ale ani gumovými/gelovými koly nic nezkazíte a naopak myslím, že při cestováním v horším terénu budete s gumovými/gelovými spokojenější, protože jsou pevnější a odolnější proti poškození.

Kdybyste se chtěla ještě na cokoliv zeptat, tak neváhejte napsat, ráda poradím. 🙂

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz