Baby Jogger City Mini GT2 vs. TFK Joggster Adventure 2. Který sporťák vybrat?

Zodpovězené
26. črc 2019

Ahoj,

záludná otázka 😉. Rozmýšlím se mezi těmito dvěma kočárky, u TFK se mi líbí ruční brzda, u BJ zase nižší hmotnost. Jízdní vlastnosti neznám ani jedny.

Jaký máš na ně prosím názor?

Díky!

Ahoj!

Mluvíme o trošku odlišných, i když možná designově blízkých modelech, tak zkusím popsat, na co se zaměřit při každém, a podle Tvých potřeb pak vybírej. Nevím totiž, na jaké používání kočárek potřebuješ (bohužel nepíšeš).

Baby Jogger City Mini GT2

bych si já vybrala jako sporťák (či případnou kombinaci po dokoupení zbytku nástavby) pro případ běžného městského užívání, plus nějakého toho mírného terénu, nerovností... ale tedy pro jeho váhu a velikost kol ne na těžký terén, a ani na žádný reálný sport. Je to prostě kvalitní, pohodlný, a k tomu relativně lehký, kompaktní a rychle skladný sportovní kočárek na každodenní použití, co Ti vydrží i pro větší dítě a nebude dělat zbytečnou zátěž.

TFK Joggster Adventure 2

je, na rozdíl od něj, kočárek už těžší a po složení podstatně větší. Dává to ale smysl - tohle je model, který si s sebou vezmeš i do náročnějšího terénu, případně na lehčí sport. A proto je tedy vybaven i tou ruční zpomalovací brzdou. Prostoru i Joggster Adventure nabízí mnoho, takže o životnost bych se tady taky nestrachovala.

Oba kočárky jezdí na svou kategorii skvěle - ovládají se jednoduše, ale tedy otázka je tady, jiná. Sama si promysli, jestli jdeš vybírat kočárek každodenní na procházky převážně běžné, nebo hledáš bytelný, robustní teréňák.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.