Espiro Next vs. Moon Nuova City vs. ABC Design. Který kočár je odpružený, lehčí, pro menší postavu?

Zodpovězené
16. zář 2019

Dobrý den,

ráda bych slyšela Váš názor na výše uvedené kočárky.

Stále hledám sportovní kočárek, který nebude tak strašně drncat při nerovném terénu. Ideálně nafukovací kola a když ne, tak alespoň odpružený. Ale také nejsem žádná velká žena, tak abych se s ním moc nenadřela při jízdě a skládání, i když to už je to poslední.

Dívala jsem se na typ ABC design Viper 4, je super, ale těžší. Viděla jsem i ABC Design Salsa 4, ale přední kola nejsou téměř vůbec odpružená. Líbí se mi, když je prodlužovací bouda, která chrání dítě před větrem a sluncem. Jelikož už potřebuji jen sportovní verzi a výše uvedené kočárky se prodávají v kombinaci, klidně pořídím i z druhé ruky.

Děkuji za odpověď a Vaše zkušenosti.

Ahoj!

Espiro Next je určitě kočárek, co ustojí i terén - ale popravdě, podle mě mohutný - velký a těžký, takže pro menší maminku nevím, jestli zrovna ten nejvhodnější.

Espiro Next

Bohužel mně i Moon Nuova City se skoro 14 kg také přijde typem podobným, takže poměrně těžkým a robustním. Nevýhodu u něj vidím i v sedací části, která není zrovna z nejprostornějších a proto tenhle kočárek, i z bazaru, kupovat zejména pro ni mi přijde trochu jako overkill.

Moon Nuova

ABC Design Viper je dobrý a kvalitní kočárek, s relativně prostornou, i když minimalistickou sportovní částí - ale váha přes 16 kg mně osobně přijde opravdu extrém, zejména co se týče nepolských kočárků. Kočárek je stabilní a odolný, ale do kopce a s těžším dítětem se nadřeš - především se sedátkem v protisměru, kdy je těžiště hodně změněné...

ABC Design Viper 4 2017

Salsa 4 je podle mě mnohem lepší volbou, a to i co se týče váhy (11,9 kg), i co se týče odpružení. Ke předním kolům - odpružení tam je, ale jen mírně - na tlumení nárazů, ale jinak to moc není ani u jiných kočárků. Tam to zase ultra měkké nemůže tak úplně být, protože pak by kočárek byl dost těžko ovladatelný. Jasně, že rozdíly se tam najdou, ale nebrala bych to tady nějak velmi tragicky. Přinejhorším se dá opatřit těžší, ale díky nafukovacím kolům vpředu 'měkčí' Salsa 4 Air - ale tam zase ber na vědomí zvýšenou hmotnost kočárku.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Salsa v jakékoli z nabízených verzí mně osobně poměrem cena - výkon - váha přijde jako nejlepší volba - a já osobně bych upřednostnila jednoznačně tu lehčí.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.