Holandské kočárky Greentom. Jaký máš názor, zkušenosti?

Zodpovězené
27. říj 2020

Ahoj Eli,

chtěla jsem se zeptat, zda máš nějaké zkušenosti s holandskými kočárky Greentom. Velice se mi líbí jejích design a filozofie, koukala jsem, že jsou snad i dostupné v některých e-shopech v ČR, ale nikde jsem je moc neviděla. Cenami mi přijdou taky docela zajímavé, tak si říkám, jestli to nebude nějaký háček.

Máš na to nějaký názor? Zkušenost? Recenzi?

Velice děkuji a přeji hezký den.

Ahoj!

Značka Greentom je podle mě super nápadem holandských designérů jak designově (jsou to opravdu pěkné kočárky), tak z ekologického pohledu i skvělé váhy. Lehký, relativně skladný celorecyklovaný kočárek co dokonce dokážeš (ve městě) využít od začátku až do konce, protože prostřídat jde korba, otočné korýtkové Reversible sedadlo i Classic neotočné opravdu prostorné sedadlo - a není ani drahý. Za mě je to naprosto skvělá volba pro městskou maminku.

Greentom Upp Reversible

Greentom Upp Classic 2017

K háčku - pár jich najdu. Prvním by bylo, že je to prostě městský model, a tedy není nijak extrémně odpružený - houpání nečekej. Nebrala bych ho ani na nějaké těžší lesní cesty nebo kilometry štěrku. Je také nižší (ne vysloveně nízký). Nepolohuje se mu rukojeť, takže ultra vysocí rodiče (nebo i ti opravdu nízcí) nemusí být 100% v pohodě při tlačení. Průměrný člověk ale problém mít nebude. Další věcí je ta nízká váha, která má skoro samé klady, ale znamená také, že by se na rukojeť neměly věšet těžké tašky a tak podobně, aby se pak maminky nedivily, že se může překlopit. Sám od sebe se nepřeklopí, ale slyšela jsem pár stížností o situacích právě s přetíženou rukojetí nebo starším děťátkem vleže, co lezlo dozadu při sklopeném klasik sedátku, takže prostě třeba dítě poutat a na větší tašku využít košík nebo dokoupit extra košík také ve formě (krásné) tašky.

Poslední věcí na vymknutí je to otočné korýtko (pokud si ho pořídíš), které udělá kočárek trochu méně skladným, protože je delší (ale pokud ho dáš dolů před složením, vejde se i do menšího auta), plus není nějak extrémně prostorné. To ale nevidím jako problém, protože to má být to přechodné řešení po korbičce, když ještě na děťátko máma chce vidět, a pak kolem roku a půl - dvou max. cca se přejde na neotočný klasický sedák.

Shrnu to asi tak, že za mě je Greentom ano. Já jsem městská maminka s citem pro módu, mám ráda lehké, skladnější kočárky, přesně by mi jeho šikovnost vyhovovala - a to klidně i od narození. Pokud si v podobném stavu, můžu Ti ho doporučit - a dá se tam také prostřídat barvy, plus sedadlo je super prostorné, takže opravdu vydrží... Do zásadnějšího terénu, kde je třeba něco větší a těžší, bych tenhle model ale nebrala.

Ještě Ti přidám link na recenze na slovenské Kočíkopédii: https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/greentom-... + https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/greentom-... classic / reviews / + https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/greentom-... + https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/greentom-... - je tam několik. Ať si uděláš obraz i zhodnocení od jiných. U nás na Slovensku, plus i ve Švýcarsku jsem si všimla, že tento model ve městech dost funguje.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.