Který sportovní kočárek má delší ložnou plochu?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

hledám otočný sportovní kočárek, který je částečně vhodný i do terénu. Musí být s dlouhou stříškou a delší ložnou plochou.

Líbil se mi Britax B Agile M, ale má velmi krátkou plochu pod nožkami. Přemýšlím nad Britax Strider M.

Je vhodný i do terénu?

Zvládl by naši kamínkovou cestu?

Ještě jsem našla Eurocart Crox Pro, ale přijde mi krátká ložná část. Plus mi chybí odvětrávání na léto.

Zamlouvá se mi i Zopa Quest 2022. Jen se bojím, jestli nebude nízký jako Zopa Move. Jsme oba dost vysocí a tento vypadá jako pro panenky.

Děkuji

Ahoj,

Zopa Move a Zopa Move Cross jsou kočárky vhodné pro vyšší nebo středně vysoké rodiče. Jejich teleskopická rukojeť je nastavitelná od 97 do 109 cm, což nemusí velmi vysokému člověku vyhovovat.

Zopa Quest se svou teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojetí do výšky 105 cm, není vhodný kočárek pro vyšší rodiče.

Euro-Cart Crox PRO má docela prostorné sportovní sezení. Výška zádové opěrky je 49 cm, šířka a hloubka jsou 34 x 22 cm. Jeho celková ložná plocha je 90 cm. Tento kočárek patří na trhu k těm prostornějším. Nicméně výška jeho rodičovského madla 104 cm je pro Vás určitě nedostačující. Má průměrově menší kola z tvrzené gumy, která drobné kamínky (bývají na dětských hřištích) zvládnou, ne však štěrkovou příjezdovou cestu. Jeho odpružení je tvrdší, městské a podobné Britax Strider M. Mně osobně se zdá na město dostatečné, ale některé maminky ho moc nedoporučují.

**Odpružení je celkově velmi subjektivní záležitost, protože každá z nás ho hodnotíme jinak. Z mého profesionálního pohledu je to kvalitní odpružení vhodné do města.

Oproti němu Britax Strider M má dostatečnou výšku rodičovské rukojeti od 80 do 115 cm a zároveň nástavby položené výše na konstrukci. Není tak třeba se hluboce předklánět, což šetří páteř. Minusem jsou pěnová kola, která se na kamíncích velmi rychle opotřebují.

Eva pěna je měkká pěna a je vhodná pro tyto druhy terénů: jednoduchý - asfaltová cesta, dlažba v nákupním centru, rovný trávník, obrubník, malé výmoly na silnici, dřevěné můstky, listí v parku.

Jsou vhodné do města nebo na méně náročné povrchy. Jsou měkké, proto do nich snadno pronikají kamínky a písek, což může během jízdy vydávat nepříjemný zvuk. Kočárky s těmito koly jsou lehčí a výrazně levnější.

Prohlédni si také Cybex Balios S Lux, který v roce 2023 přijde na trh s kvalitním, novým pneumatickým odpružením.

Doporučuji také Zopa Falcon, Zopa Stratos, Cybex Gazelle S, Moon Relaxx Edition nebo Venicci Tinum 2.0.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka