Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Skladnější a lehčí náhrada za Hartan Racer GT, i s možností hluboké korby

19. zář 2019

Ahoj,

po dceři (19m) máme Hartan Racer GT. V průběhu fungování jsem přišla na pár věcí, které mi vadí:

1. při skládání do auta musím neustále sundávat sporťák z podvozku, a kočár celkově zabere víc než 1/2 kufru (Golf Sportsvan)
2. stříška se dá strašně málo sklopit, hlavně když dám dceru do úplného lehu
3. celkově je kočár hodně těžký, i když se s ním manipuluje dobře

Čekáme druhé mimčo a uvažujeme, že Hartan pošleme dál do světa a pořídíme skladnější kočárek - ať se do kufru auta vleze krom kočáru i věci pro 4 lidi (hlavně 2 děti). Teď bychom ho používali pro dcerku a za pár měsíců pro miminko, tzn. že by měl mít i korbičku.

Našla jsem třeba Joie Mytrax... Co si o něm, prosím, myslíš? Nebo nechat Hartan a koupit další? (to je nejzazší varianta, do které se mi úplně nechce, protože máme doma ještě Thule Chariot Cross). Případné další návrhy uvítám.

Ahoj!

Po tvém Hartan Racer GT ti bude Joie Mytrax připadat fakt jednodušší. Také počítej s dvěma dalšíma věcma: 1. odpružení je podstatně méně citelné, než u "tanku" Hartan, a 2. sedák na Mytrax nelze otáčet. Pokud si s těmito dvěma, řekněme "nevýhodami" ok, myslím si, že s Joie budeš spokojená, a je to dobrý nápad ho za něj vyměnit. Měníš za o něco lehčí a lépe manipulovatelný kočárek, takže s tím počítajíc, bude to fajn výměna. Doporučuji však možná zvážit vyšší verzi Mytrax Flex - s extra odpružením pod sedadlem mi přijde o něco komfortnější, i designově malinko hezčí (luxusnější).

Kromě něj, pokud tedy opravdu zvažuješ lehčí kočárek, bych určitě upozornila i na lehounký Oyster Zero - vcelku velmi pěkně odpružený při kolech, a s opravdu širokým a prostorným sezením. Také na něj lze dát korbu.

Z takových ultra malých (skladných) by mohl být zajímavou volbou i GB Qbit + All-City - i na něj jde nasadit korbička (ve skutečnosti nejskladnější korbička na světě Cot To Go) - ale toto je už extrémně kompaktní řešení, spíše asi pro případ, že opravdu je skladnost obrovskou prioritou (například při velmi častém cestování).

A ze skladnejších, ale otočným sedadlem vybavených modelů bych ráda zmínila Cybex Balios S, Joolz Hub nebo právě vycházející Stokke Beat, které jsou podstatně lehčí, dobře zpracované a praktické, ale přitom tě neobírají o možnost miminko si otočit směrem k sobě.