Sourozenecký kočárek do extrémně úzkého výtahu. Existuje takový?

Zodpovězené
28. srp 2019

Ahoj,

uvažujeme o druhém dítěti, které by se narodilo, když bude mít prvorozené 1,5-2 roky. Potřebujeme proto sourozenecký kočárek, ale máme extrémně úzký výtah - sotva do něj nacpeme na šířku Joie Crosster.

Existuje nějaký kočárek, který by byl vymyšlen tak šikovně, že by se nám vešel do výtahu, nebo je to nereálný sen?

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

Je tu toho viac, len jedno je škoda - že neuvádzaš šírku toho výťahu, ako aj jeho dĺžku. Budem teda skúšať dať relatívne kompaktné typy, a tú šírku kúsim odvodiť od šírky tvojho kočíka (67,5 cm) - a tú nebudem presahovať.

Prvým, čo mi napadol, je one Mountain Buggy +one. Je to v podstate “skoro” jednomiestny kočík, s tým, že v zadnej časti je miesto pre novorodenca, ak h potrebuješ a uvoľníš. Unikátne riešenie, ktoré neponúka žiaden iný model - možno sa v ňom nájdeš.

Mountain Buggy +one (Plus One)

Od rovnakej značky by som eše spomenula Mountain Buggy Duet s miestami vedľa seba.

Mountain Buggy Duet V1

Má šírku, napriek dvom sedadlám bok po boku, len 65 cm - čo je o 2,5 cm menej ako tvoj Joie Crosster.

Joie Crosster

Takže ten tiež zmestíš naisto - s tým, že bonusom sú vysoké chrbtové opierky, výborné jazdné vlastnosti a relatívne kompaktné skladanie (na dvojkočík).

Kvôli neznámej dĺžke výťahu je ťažko povedať, či mám spomínať aj tandemové kočíky klasického typu, teda so sedadlami/sedadlom+vaničkou naklikávacími za sebou. Ale teda ak tak, pozri z nich na modely ako Thule Sleek, Baby Jogger City Select Lux (tu je super možnosť aj prídavné lavička namiesto klasického sedadla, čo kočík podstatne skráti), Quinny Hubb

Thule Sleek

Baby Jogger City Select Lux

Quinny Hubb Duo

A ak si za niečo štýlovejšie, aj Joolz Geo so šírkou 60 cm je možnosť, aj keď finančne náročnejšia…

Joolz Geo2

Z alternatívnych možností je za mňa topkou iCandy Orange s možnosťou dvoch sedadiel, ako aj len s integrovaným zadným stupienkom - ale ten by si musela objednávať z UK (u nás nie sú také rozšírené, ale je to bežný spôsob a doručiť sa dnes už dá väčšina vecí aj sem).

iCandy Orange

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.