8měsíční dítě se nechce přisát. Jak záchránit kojení?

Zodpovězené
4. zář 2019

Dobrý večer,

malá (8 měsíců) se mi nechce poslední týden vůbec přisát k prsu, nechce ani odstříkané mléko (tím, že nepije, je mléka málo). K večeři dostává mléčnou kaši a v noci kaši s mlíčkem.

Může to být jen nějaké období, nebo je kojení ztraceno?

Máme nasadit UM, nebo ještě počkat, popř. poradit se s pediatrem?

Děkuji za radu 🙂.

Dobrý den,

potřebovala bych více informací.

K tzv. bojkotu kojení může dojít z různých důvodů, zpravidla nejčastější je nepříjemný pocit nebo bolest při kojení. Může být fyzická - zánět dutin, středního ucha, ale i obyčejná rýma. Nebo psychická. Důvodem může být i nízký tok mléka (nezavádíte příkrmy na úkor kojení?, kojíte dostatečně v noci - píšete, že v noci dostává kaši---? proč?). V noci bývá tok mléka dostatečný a děti se kojí bez potíží.

Každopádně doporučuji vrátit se k co nejčastějšímu kojení, společně spát a co nejvíce nabízet kojení v noci. Nevím, zda miminko dostává přes den jiné tekutiny či příkrmy - je třeba zajistit dostatek tekutin - vody. Pokud by se kojení nepodařilo obnovit, bude třeba nasadit UM v množství dle dohody s pediatrem.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová