Negativní test. Je možné, že i přes vynechanou ms jsem těhotná?

Zodpovězené
24. lis 2020

Dobrý den,

mám již šest dní opožděnou menstruaci (dneškem jsem ji tedy už vynechala). Před dvěma dny jsem si dělala těhotenský test (po ránu) a byl negativní. Nejsem nemocná, neberu léky - nemám žádnou změnu ve svém životním stylu. Nebolí mě břicho a nic podobného.

Je možné, že jsem těhotná? Popř., kdy si mám udělat další test?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji opakované provedení těhotenského testu s odstupem 2-4 dny.
Pokud i tento bude negativní, tak je těhotenství málo pravděpodobné.
Vynechání menstruace má různé příčiny, část z nich může odhalit gynekologické vyšetření. Nepřijdou-li tedy menses do 1-2 týdnů po vynechání při negativním těhotenském testu, doporučuji návštěvu gynekologa, i když nebudete mít obtíže.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz