Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Autosedačka Britax vs. Joie. Je nějaká z nich lepší, co se týče bezpečnosti a testů?

Zodpovězené
12. črc 2020

Dobrý den,

váhám mezi sedačkou Britax Römer Dualfix M i-Size a sedačkou Joie i-Spin 360. Specifikací jsou si hodně podobné a to včetně ceny.

Převažuje ale některá lépe, co se týče bezpečnosti a testů? Nebo i v tomto jsou rovnocenné (jak jsem zatím vyčetla z dostupných článků)?

Moc děkuji, Helena.

Dobrý den,

sedačky obou značek jsou kvalitní a bezpečné. Britax je velmi renomovaný a tradiční výrobce, u kterého máte stoprocentní jistotu, že vyrábí sedačky technologicky i materiálově vynikající. Joie je mladá, dynamická značka, která těží ze spolupráce s jinými značkami a z důrazu na moderní postupy. U Vašeho výběru záleží na tom, pro jak velké a jak rostlé dítě je sedačka určená. Dualfix, zejména pak ve verzi M bych určitě doporučil pro starší dítě, které například vyrostlo z velkého vajíčka. Pro drobnější děti bych pak vybral i-Spin, protože má skvěle zpracovanou zmenšovací vložku. Právě tak bych zohlednil typ Vašeho auta.
Dualfix bude spíše do aut s menším sklonem sedáků. Tam, kde by mohl nastat problém s "padáním" hlavičky dopředu (zejména díky více skloněným sedákům v autě,) bych sáhl po i-Spinu.


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz