Autosedačka pro 2,5 leté dítě. V jaké kategorii pořídit?

Zodpovězené
19. črc 2020

Dobrý den,

syn má 2,5 roku a přibližně 15 kg. Potřebovala bych pořídit sedačku, ale váhám, jestli mám ještě kupovat 9-18 kg, nebo už pořídit tu třetí kategorii, ale na tu se mi zdá zase ještě malý.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

máte několik možností.

1. Otočná (nebo obousměrná) sedačka na isofixu do 18 kg.

2. Čistě protisměrná sedačka v kategorii 0, 9-25 kg poutaná pásem.

3. Obousměrná sedačka, kterou můžete použít do 18 kg protisměrně a potom ji otočit - Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi.

4. Posměrná sedačka v kategorii 15-36 kg. V tomto případě bych doporučil sedačku, která se zvedáním hlavové opěrky roste i do stran (Klippan Wego, Axkid Grow, Takata Maxi, Poled Ball-Fix Pro a Poled Ball-Fix Pro Premium).

5. Posměrná sedačka s pětibodovým pásem do 25 kg (budete potřebovat poutání bezpečnostním pásem, zároveň isofixem a zároveň TopTether).

6. Určitě nejbezpečnější je držet dítě v protisměru co nejdéle. Tedy ideální protisměrka do 25 kg (Axkid Minikid, Klippan Century, BeSafe iZi Plus).

Ale je důležité, aby fungovala dobře ve Vašem autě a seděla i prckovi. Takže první a nejdůležitější rada je najít dobrého prodejce a sedačky vyzkoušet v autě.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz