Rozdíl mezi Cybex Z-fix a Z i-fix. Je nějaký?

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den,

vybírám sedačku pro čtyřleté dítě (102 cm, pětibodová mu začala být těsná - tlačí mezi nohama) a při brouzdání po zodpovězených dotazech v této poradně jsem narazila na doporučení sedačky Cybex Z-fix. Moc se mi líbí, a tak jsem začala vybírat typ potahu a barvu a přitom si všimla, že existuje varianta Z-fix a Z i-fix, ale nemůžu se nikde dočíst, jaký je mezi nimi rozdíl.

Je vůbec nějaký?

Nebo se jedná jen o jiné označení téže sedačky?

Moc děkuji!

Dobrý den,

jedná se o prakticky identické sedačky. Verze i-fix je testována podle nové normy R129. Měla by tedy splňovat náročnější požadavky zejména na boční ochranu.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz