Vajíčko. Jaké zvolit?

Zodpovězené
23. zář 2020

Dobrý den,

s dovolením bych poprosila o radu s výběrem vajíčka, ale zejména by mě zajímalo, s jakou cenou mám počítat.

Chtěla bych určitě vajíčko a k tomu isofix. Očekávám, že miminko se nenarodí nějaké veliké, takže autosedačka by měla být vhodná pro děti od cca 2,3 kg. Jinak tedy bych asi ocenila snadnější váhu, pokud takové vajíčko existuje, protože jsem fakt drobná a pamatuji se, že to byl záhul s prvním přenášet.
Předpokládám, že lepší autosedačky jsou asi dělány do 13 kg, ale stačí nám i do 9, kdyby jinak nešlo, neboť po zkušenostech se starším, nevěřím tomu, že bych dítě do 4 let (syn má totiž v 2 letech 9,5 kg) vozila ve vajíčku (jde totiž i o délku, a to zejména).

Vlastně ani nemám žádné "skutečné" podmínky, jde mi především o bezpečnost. Máme pro staršího syna momentálně BeSafe iZi Turn i-Size 2020 a jsem spokojená s tím, že jsou tam takové magnetky na uchopení pásů, a že má isofix vodováhu, ale co jsem koukala, tak vajíčko by vyšlo snad 9 tisíc, tak by mě zajímalo, zda opravdu mám počítat s takovou částkou nebo jsou i trochu levnější a stejně bezpečné alternativy.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rád bych Vám poradil. Ale není to úplně jednoduché, protože nevím, jaký máte typ auta, jaké jsou Vaše cestovní zvyklosti, jaká je finanční hranice atd.

Pokud budeme vylučovat jednotlivé podmínky, pak bych začal u váhového omezení. Určitě nekupujte vajíčko do 9 kg. To jsou buď výrobky zoufalé kvality, nebo spíše "hračky" postavené na design. Vysokou bezpečnost zaručují výrobky renomovaných firem, tedy například Vámi používaná BeSafe iZi Turn i-Size.

Nabídka sedaček se základnou je velmi široká. Takže si dovolím shrnout základní myšlenky, které by Vám volbu mohly zjednodušit:

  • kupujte v obchodě, kde Vám umožní sedačku vyzkoušet ve Vašem autě. To je velmi důležité, protože každé auto je jiné...
  • zaměřte se na kvalitní značky (BeSafe, Klippan, Cybex, Nuna, Joie, Britax...)
  • zamyslete se, jestli je pro Vás důležité, aby na základnu šla po vajíčku nasadit pokračovací sedačka
  • levnější modely většinou nenabízí vysoký uživatelský komfort a kvalitní materiály
  • kvalitní vajíčko na základně se bude cenově pohybovat v rozmezí 9 - 12.000 Kč. Lze koupit zvýhodněné sety, které zahrnují i pokračovací sedačku (Klippan Dinofix, Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz