Vajíčko do Škoda Octavia II. Jak by zde seděla vajíčka s klasickou a otočnou základnou?

Zodpovězené
31. bře 2023

Dobrý den,

vybíráme vajíčko a nyní se rozhoduji, zda budeme vůbec využívat základnu a zda i otočnou.

Mým favoritem je vajíčko Avionaut Cosmo s klasickou základnou a druhou momentálně zvažovanou možností je vajíčko Nuna Pipa Next s otočnou základnou Base Next.

Chtěla bych se tedy zeptat, zda máte zkušenosti, jak by tyto dvě základny seděly v autě Škoda Octavia II nebo případně Škoda Fabia I.

Slyšela jsem, že Škodovky mají velký sklon sedadel a většinou není možné na nich základnu vůbec využít. V tom případě bychom vybrali levnější vajíčko Avionaut.

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

obě vozidla mají hluboko umístěný isofix. Určitě doporučím vyzkoušet. Mohlo by k vám pasovat některé z rozkládacích vajíček - Britax Baby-Safe 5Z, Nuna Arra, kde si krásně můžete pomoci náklonem vajíčka. Možná by mohl pasovat i Klippan Dinofix se základnou.

Při zkoušení přímo ve vašich vozech, krásně uvidíte i rozdíl mezi jednotlivými vajíčky - v propracování vložek, hloubce autosedačky, délce ložné plochy. Vyzkoušet si můžete i poutání na 3bodový pás, aby byl v autě dostatečně dlouhý a dobře se vám s ním manipulovalo.

Na našich prodejnách je garantována i možnost výměny vajíčka, pokud po pár jízdách s narozeným miminkem zjistíte, že nakonec z nějakého důvodu nevyhovuje.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz