Ekzém. Jaký produkt byste doporučila?

Zodpovězené
1. črc 2020

Dobrý den,

mám 8měsíční dceru a tak měsíc má atopický ekzém (viz. foto). Pediatrička říkala mazat Indulonou, konopnou mastí a teď jsem koupila mastičku Něžný pan oves a nic nezabírá.

Nemáte nějaký produkt, který byste mi mohla doporučit?

Moc děkuji.

Dobrý den,

tento typ ezému označujeme mnohdy také za kvasinkový (lékaři označují za atopický prakticky každý ekzém u dětí). Bývají zde typická začervenalá ložiska, která se ale nelepší po mastném mazání, spíše naopak. Horší se v teple a vlhku. Bývají svědivá.
U těchto typů ekzémů je vhodnější přes den spíše vysušovat, můžete použít roztok hypermanganu ředěný do růžova nebo světle fialova (potírat) a na mazání na noc je ideální zinková mast, nevím, zda jí používáte, každopádně vyzkoušejte v non toxic verzi.
Na promazání pro hydrataci, aby nedocházelo k přesušení kůže, je vhodné vybírat lehké lotion krémy s méně hutnou konzistencí. Indulona ani jiné hutné masti a ani non toxic másla nebo oleje v tomto případě nejsou dobrá volba.
Z těch vyloženě kvalitnějších produktů je skvělý Odylique repair lotion, který je ale z té vyšší cenové kategorie.
https://www.prirodaregeneruje.cz/odylique-repai...

Z běžně dostupných krémů, pokud by pro Vás Odylique nebyl cenově dostupný, bych vyzkoušla Weledu měsíčkový kojenecký krém, který je v pleťové verzi velmi lehký a nedráždivý.
https://www.lekarna.cz/weleda-mesickovy-pletovy...

Snažte se hodně kůži větrat, nedávejte umělé materiály, které stav kůže horší, protože kůže pod nimi špatně dýchá, orientujte se na světlou bavlnu.
U těchto typů ekzémů je vhodné korigovat stravu, pkud je dítě kojené, pak byste měla dbát na nízkosacharidovou stravu a vyzkoušet alespoň na dva měsíce eliminovat mléčné produkty, často zde hrají roli potravinové intolerance.

Přeji Vám krásný den.
Pavla