Péče o dětskou pokožku při mytí a po koupání. Jaké non toxic produkty doporučíte, prosím?

Zodpovězené
17. dub 2021

Dobrý den,

prosím o doporučení na non toxic mytí a mazání 3letého dítěte. V současné době myji tuhým lanolinovým mýdlem (zatím 1x až 2x týdně, s nadcházejícím létem to bude asi častěji). Ač jsme spokojeni, hledáme alternativu opět v tuhé, ale možná lépe i tekuté formě.
Do nedávna jsem mazala dětským máslem od Purity Vision, to už došlo, tak opět hledám alternativu. Případně jsem ochotna se k máslu PV opět vrátit, neboť vyhovovalo.

Dcera má citlivou pokožku, po koupání trochu sušší, není ekzematik.

Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

pokud kombinace PV másla a lanolinového mýdla vyhovuje, v podstatě není nutno nic měnit ani u větších dětí. Pokud byste přesto chtěla vyzkoušet jiné produkty, třeba i kvůli lepší roztíratelnosti, tak pěkné složení a vstřebatelnost bez maštění mají dětské produkty od Odylique, zejména repair lotion, tedy péče o tělo a má tu výhodu, že lze použít i u dospělých, klidně i na obličej, používám ho také.

U tuhého mýdla s lanolinem bych zůstala, je to skutečně nejoptimálnější péče o kůži bez narušení kožního mikrobiomu. Pokud bude potřeba v budoucnu umýt i vlásky, pak bych volila opět Odylique wash gel, ten lze použít jak na tělo, obdoba sprchového gelu, tak na vlásky.

https://www.netoxickadomacnost.cz/ODYLIQUE-Emol...

https://www.netoxickadomacnost.cz/ODYLIQUE-Dets...

Přeji Vám krásný den.
Pavla