Zimní boty pro začínajícího chodce. Jaké?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

naše 14měsíční dcera už asi 3 týdny chodí. Jsou to první krůčky a poslední týden, 14 dní, samostatná chůze.

Z důvodu dovolené jsem jí pořídila capáčky Dadoos, které jí doufám vydrží i na podzim. Pokud ne, ale bude teplo, pořídím opět capáčky. Doma chodí bosá, po dvoře a zahradě dávám aspoň ponožky, protože bosá měla i do krve odřené nožky, třeba kolem kotníku.

Řeším botičky na zimu. Přestože u nás už nejsou nijak studené zimy, chci nějakou teplejší obuv. Někde jsem četla ve Vašich odpovědích, že maminky mají rády návleky Stonz, které ale sedí spíše na buclatější nožičku. Dcera má spíš štíhlejší lýtko i chodidlo. Tak bych ráda nějakou radu na zimní botky. Stonz se mi líbí, že to jsou jakoby sněhule. Ale zase nechci, aby ji v tom bylo moc teplo.

Má to vyndávací vložku? Je reálné, že botičky vydrží celou zimu? A potom na jaro už se kupují ty celoročky s pevnou patou, nebo se do určitého věku doporučuje ještě patu nepodporovat?

Moc děkuji za vysvětlení a za radu.

Pěkný den.

Dobrý den,

capáčky Dadoos jsou moc fajn, mají dobrý tvar špičky. Stonz jsou také super pro začínajícího chodce, jsou ale opravdu dost široké, na štíhlé chodidlo a nohu by nemusely sedět. Vyndavací vložku mají, dají se po zimě donosit bez ní na studenější jaro.

Jestli vydrží boty celou zimu nikdy nevíte, nožka může poporůst skokově. Při výběru zimních bot potom záleží na přesné délce a šířce nožek, tipy na vhodné botky najdete na mém blogu (článek Boty podle velikostí, označené fialově).

Zpevněný kotník je proti principům barefoot, nedovoluje noze pracovat. Některé bf a kompromisní boty mají opatek (zpravidla měkký), jeho smyslem je pomáhat udržet nohu na stélce, aby dítě botu nesešlapávalo (třeba pokud má valgózní kotníky).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot