Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Zimní obuv. Doporučíte mi nějaké se silnější podrážkou, tepelnou izolací a aby neklouzaly?

Dětské boty
8. říj 2019

Dobrý den,
jaké byste prosím doporučila zimní kompromisní boty pro úzkou nohu a nedominantní palec (16,3x6,2)? Nyní vyhovují celoročky bundgaard. Ráda bych silnější podrážku (něco ve stylu celoroček froddo, bundgaard - k nošení se stélkou, žádné filii, chci větší tepelnou i mechanickou izolaci) a zároveň, aby neklouzaly (froddo, primigi)? Vloni byly zimní Bundgaard až moc tvrdé, vracela jsem, Froddo prý kloužou, nosil Primigi, kde studená noha i s vlněnou vložkou (asi moc velký nadměrek) plus klouzaly. Letos už není velikost. Děkuji.

Dobrý den,

pokud je v botě zima, může být důvodem buď jak zmiňujete moc velký nadměrek do délky, nebo naopak příliš malý nadměrek do šířky, kdy prsty nemají dost místa k pohybu, neprokrví se. Někdy pomáhá nosit boty s extra stélkou, třeba merino (koupíte dospěláckou a vystřihnete podle tvaru boty). Nosí se i funkční ponožky, u mě nejlépe funguje zateplení kotníku návleky.
Noha je tabulkově normální, při výběru záleží i na kotníku a nártu - tipy na kompromisní zimní botky najdete v článku u mě na blogu. Sama mám osobní zkušenost jen s barefoot botami.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot