Strach ze zubaře. Jak řešit?

Zodpovězené
17. zář 2019

Dobrý den,

dcerka má skoro 4 roky a v červnu ji bohužel trhali stoličku.

Jen teď je problém, že když byla pak v červenci na preventivní prohlídce, začala tam tak vyvádět, že se ji objednali teď na říjen. Jenže když jí řeknu, že spolu půjdeme k paní zubařce, aby se jí podívala na zoubky, tak začne plakat, že tam nepůjde. Vůbec nevím, jak to řešit 😔

Dává se něco na zklidnění předem, nebo ji mám přeobjednat a dát jí víc času?

Nevím jak se k tomu postavit. 😔

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

bohužel nevím, jaký přístup má Vaše paní doktorka/pan doktor.

Pokud je z téhle strany všechno v pořádku, asi bych se snažila dcerce vysvětlovat, ukazovat i na jiných příkladech. Motivovat k řádnému čištění, aby na návštěvě byla opravdu jen kontrola a nemusel se řešit žádný problém. Je možné, že bude plakat a nebude chtít jít, ale možná když zjistí, že pokud jsou zuby dobře vyčištěné a bez kazu, tak je návštěva rychlá a bezbolestná, v té další už to bude lepší.

Přeji hodně trpělivosti.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová