Kaz na horní 2 pod dásní. Co mě čeká při vyšetření?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

v létě jsem si všimla, že se mi nějak nadzvedla dáseň mezi horní 1 a 2, pobolívalo to, ale po nějaké době přestalo. Když jsem si tehda čistila mezizubní prostor nití, měla jsem pocit, že tam něco vidím. Pak byl klid. Teď opět bolavá ďáseň a pod ní černá skvrna, vypadá to na kaz (díru). Za týden jdu k zubaři, ale ráda bych věděla, co mě čeká a nemine. Zubaře se bojím jak čert kříže, takže psychická příprava na to, co se bude zase dít, je pro mě nutnost.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

může se jednat o kaz nebo taky o zubní kámen. Ten ma často pod dásní tmavé zbarvení. Pokud by se jednalo o kaz, opravuje se jako jakýkoliv jiný, jen je třeba dostat se pod dáseň. Ošetření se dělá v lokální anestezii, takže nebudete pociťovat žádnou bolest.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová