Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
apacheee
Dnes v 08:49
Letošní plesovou sezónu jsme navštívili docela hodně plesů, z žádné této akce ale nemáme nikdy žádné fotky, protože já sebou telefon vůbec nenosím a nějak není čas a chuť cucet do mobilu. Naštěstí se na některých plesech objeví oficiální fotograf a občas umí zachytit zajímavé momenty :joy:

Nějak jsme se mu asi zalíbili, protože těch záběru s námi je dost. Hurá, konečně máme fotky z akce :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
(3 fotky)
apacheee
24. dub 2019
Tobiášku, pojď, uděláme si spolu hezkou fotku:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
23. dub 2019
Vždycky píšete, na jak nádherným místech fotíme, tak vám pro zasmání ukážu jedno zákulisní foto:slight_smile:

Z tohoto místa pochází všechny fotky ze skal, které jsem nedávno přidávala na koníka a jelikož jste vysoko a všude kolem vás jsou srázy, musí všichni zúčastění dávat opravdu pozor, kam šlápnou, aby se nezřítili dolů. Malé děti toho jaksi nejsou úplně schopny, takže je člověk musí pořádně zabezpečit, aby nehrozilo, že se jim něco stane - hlavně v tu chvíli, kdy se soustředí na něco jiného než na jejich bezpečnost:slight_smile:

Jo a pro rýpalky - žádné dítě (a ani pes) neutrpělo žádnou újmu, Tobi z toho měl hroznou srandu:slight_smile:

A pro všímavé - nápis na tašce se k Tobimu parádně hodí:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
apacheee
20. dub 2019
Sobotní večer je tu a s ním i tradiční potrápení mozkových závitů :thinking::thinking::thinking:

Pořádně se podívejte na obrázek. Našli jste něco, co vám tam nesedí? Nepište prosím, co to je, do komentáře napište jen, zda si myslíte, že jste záhadu odhalili a případně jak dlouho vám to trvalo :grin:

Srdíčka všem už bohužel odeslat nezvládnu, ale autorům 10 náhodně vybraných komentářů po :sparkling_heart: pošlu

Krásný sobotní večer :kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
apacheee
20. dub 2019
Holky, u nás to vypadá, že si Eli letos k Velikonocum vykoledoval neštovice. Máte prosím nějaké osvědčené rady, tipy, poznatky, co dobře pomáhá proti svědění, atd?

Jo a vy s více dětmi, kdy to prosím chytli mladší sourozenci?

Moc děkuju a odměním se :sparkling_heart:
Zobraz celou zprávu
apacheee
Zpráva byla změněna 18. dub 2019
"Nikdy neporovnavej své děti. Nemůžeš totiž srovnávat Slunce s Měsícem. Protože stejně jako oni, svítí tehdy, když přijde jejich čas :heart_eyes:"
Zobraz celou zprávu
apacheee
17. dub 2019
Některý děti to mají daný a musí si Harryho Pottera zamilovat. Prostě musí :grin:

Jo a nevím, jak moc to je vidět na fotce, ale kluci mají čepice a mikiny z HP látky, Eliášek byl vybrán do Nebelviru a Tobiášek do Zmijozelu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
15. dub 2019
Jo:joy::joy::joy:
Zobraz celou zprávu
apacheee
13. dub 2019
Chtěly jste to, máte to mít :grin: dokud nás to bude společně bavit, budeme pokračovat se sobotním trápením mozkových závitů a hádankami, i když už bez srdíček :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pořádně se podívejte na obrázek a hledejte nesmysly. Prozradím, že tam jsou dva. Našly jste je?

Do komentáře prosím pište jen, jak jste uspěly nepište, které nesmysly jste našly, ať mají i ostatní šanci se pořádně zamyslet. Děkuji.

Krásný sobotní večer :kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
apacheee
11. dub 2019
Holky, i když už nejsem ambasadorka, padlo pár návrhů a přání, abych pokračovala v sobotních hádankach.

Uz by to ale bylo bez srdíček :thinking:

Máte o to zájem?
Zobraz celou zprávu
apacheee
10. dub 2019
Když snubní prsteny nestačí a chcete se spojit něčím trvalým, co nikdy nepůjde sundat :heart_eyes:

Na tetování jsem měla celý život poměrně vyhraněný názor a je to snad jediná věc v mém životě, na kterou jsem ho takhle výrazně změnila. Ale najednou přišla chvíle, kdy začalo dávat smysl. Samozřejmě to není jen krásný obrázek, pro nás je v něm ukrytý význam, který si ale necháme sami pro sebe, i když se na něj každý samozřejmě ptá. Návrh jsme ladili poměrně dlouho a každá čára i barva má své právoplatne místo a symboliku.

Slíbila jsem, že se pak pochlubím s výsledkem, a ještě jednou moc děkuju za rady, které jsem tu od vás dostala :blush:
Zobraz celou zprávu
apacheee
8. dub 2019 Čtené 1517x

    Na Modrého koníka jsem přišla v roce 2013 jako čerstvě vdaná manželka a rozhodnutí mít děti byl vlastně zcela logický krok v naší další cestě. Takže jsem jen přešla z beremese, částečně ze zvědavosti, protože sem přecházely skoro všechny nevěsty, které měly svatbu v termínu jako já a mě hrozně zajímalo, jaké budou jejich další osudy.  Částečně pak taky kvůli informacím. Možná se budete smát (a já se tomu teď rozhodně řehtám na celé kolo), ale tenkrát jsem netušila nic o ovulaci, prostě jsem si myslela, že je možné otěhotnět kterýkoliv den cyklu:slight_smile: Ale mohlo být hůř, že jo, mohla jsem taky věřit na čápa:slight_smile:

    Až na Modrém koníku jsem pochopila, že pokud chci mít mimíska, musím tuleníčko s manžou naplánovat na poměrně krátké časové období:slight_smile: Je to zvláštní, ale tyhle věci nám  nějak ve škole neřekli. Jediné, co jsme se ve škole ohledně početí dozvěděli, byl jakýsi příběh o neposkvrněném početí, a ten se nás naštěstí netýkal. Zaplaťpábůh:slight_smile:

    Na základě spousty nových informací se ze mě časem stala maminka dvou úžasných chlapečků a z místa, které jsem chápala jako místo odreagování, zábavy a pochopení, se pro mě stalo i místo pracovní. Stala jsem se ambasadorkou. Mou pracovní náplní bylo být v tomto prostoru hodně aktivní a seznámit vás s tím, že někde v Praze se konají veletrhy, kde můžete pro své děti pořídit snad cokoliv vás napadne  - veletrhy For Kids, For Toys a For Babies. Rok uběhl jako voda a moje mise je u konce (stejně jako pracovní smlouva). Předpokládám, že moje hlásná trouba zafungovala dobře a nenajde se zde nikdo, kdo by o existence výše zmíněných veletrhů nevěděl. A to bylo hlavním cílem mojí ambasadorské mise a přišel čas rozloučit se. 

    Ambasadorkou jsem byla strašně ráda a je mi líto, že už nebudu. Nicméně se na všem snažím vidět i klady a docela se tak těším na dobu, kdy budu moct být na stránce aktivní jenom, když budu mít chuť. A ne každý den. Dokonce několikrát.

    Takže vy, co mě a moji rodinu máte rádi, nebojte, rozhodně zde nekončím. To vlastně ani nejde, protože mi tu spousta z vás přirostla k srdci a ráda sleduju, co je u vás nového. Jsem tu ráda. Ode dneška jsem zase jedna z vás - maminka bez reklamy. Minimálně té zaplacené - i nadále se s vámi totiž moc ráda podělím o doporučení na hračky, místo na výlety, recepty, atd.

    Na závěr chci říct jedno obrovské díky všem, které jsme mě a mé ambasadorské posty četly, lajkovaly, komentovaly, soutěžily, atd. Bez vás by to nešlo a nebylo by to ono. Obrovské poděkování si zaslouží také @gradan - šedá eminence Modrého koníka, který má na starosti ambasadorky (a mnoho dalšího) - většina z vás ho sice nezná, ale tohle je šéf, kterého bych přála každé z nás - je férový, vždy se snaží udělat pro vás maximum a kromě toho je taky moc milý. Vivi, ještě jednou díky. Poděkování samozřejmě letí i za @dominika_c, se kterou spolupráce bohužel trvala jen chvíli.

    A speciální poděkování si zaslouží všechny mé kolegyně ambasadorky - holky, moc děkuju za inspiraci, pomoc a hlavně za to, že si s váma můžu tak skvěle pokecat :slight_smile:

@ivakalinova, @pipetulaa, @mummy88, @vanea, @kristinandbaby, @tratatundra, @kikina7, @monny3, @maanule

Vaše Veru 

PS: Najdete mě i na instagramu, takže pokud chcete, budu ráda, když si mě přidáte :slight_smile:

https://www.instagram.com/apacheee_cz/

Čti celý článek
apacheee
6. dub 2019 Čtené 331x

Hezký večer, slíbila jsem vám soutěž a samozřejmě plním slib a máte ji tady:slight_smile:

    Již zítra začíná v pražských Letňanech veletrh potřeb pro děti - For Kids a soutěžní otázka se bude točit právě kolem něj. Mezi vystavovateli najdete nejrůznější zastoupené  značky a mě zajímá, která z nich je podle vás ta nej - na kterou prostě nedáte dopustit. Nebojte, nečekají vás hodiny detektivní práce a pátraní, které značky tam najdete. Tuhle práci vám mileráda ušetřím.

Seznam všech přihlášených značek totiž naleznete přímo zde v odkaze.

Podmínky zapojení se do soutěže:

1) dát lajk tomuto článku

2) do komentáře pod článek odpovědět na soutěžní otázku:

Která ze značek přihlášených na veletrh For Kids je vaší nejoblíbenější značkou a co od ní máte rádi?

    Soutěžíme právě od této chvíle až do neděle 7. dubna 2019 - uzávěrka soutěže je přesně v 17 hodin? Ptáte se proč? Protože přesně v tuto chvíli se uzavřou dveře za posledními návštěvníky letošního ročníku veletrhu For Kids.

    Výherce bude vylosován ze všech komentářů, které splnily výše uvedené podmínky. Vítěz bude oznámen na mém blogu a ve skupině Mámou s přehledem .

O co soutěžíme?

1. místo - magnetická stavebnice Geomag Maxicube Robots

2. místo - 25 srdíček

3. místo - 15 srdíček

4. - 10. místo - 10 srdíček

    A nyní ještě přijměte mé pozvání na veletrh For Kids. Určítě se ptáte, proč byste měli vyrazit zrovna tam. A ptáte se zcela správně, prozradím vám rovnou 7 důvodů, proč tam nemůžete chybět:slight_smile:

1. Velké možnosti nakupování za zvýhodněné veletržní ceny

Na jednom místě najdete nejrůznější prodejce snad ve všech odvětvích, které se točí kolem dětí. Na veletrhu najdete:

 • kočárky, autosedačky
 • látkové i jednorázové pleny
 • potřeby pro nošení dětí (šátky, nosítka)
 • oblečení 
 • hračky, knihy
 • nábytek, doplňky do dětských pokojíčků
 • potřeby pro kojení - odsávačky, kojící polštáře, ...
 • kola, odrážedla pro děti
 • a mnoho dalšího

2. Vše si můžete prohlédnout a vyzkoušet

Většina lidí jede na veletrh nakupovat, ale s klidným svědomím se můžete jenom porozhlédnout. Některé značky nabízí slevy i na eshopech, takže si vše můžete v klidu promyslet a nakoupovat z pohodlí domova. Skvělé je, že si můžete vyzkoušet například kočárky, autosedačky, tedy věci, které je před koupí opravdu lepší vyzkoušet. A to vám žádný eshop nenabídne:slight_smile:

3. Ohromné množství inspirace

I když zrovna nic nepotřebujete, můžete se porozhlédnout, zjistit, co trh s potřebami pro děti nabízí. A jednou, až přijde váš čas, budete vědět.

4. Skvělé místo a zábava pro celou rodinu

Veletrh není jen o nakupování - můžete využít bohatého doprovodného programu. A to nejen na veletrhu For Kids, ale i na souběžných veletrzích For Pets a For Horse. Můžete se těšit na hudební či divadelní vystoupení, přednášky na zajímavá témata a mnoho dalšího.

5. Můžete zde navštívit i fotografický ateliér

Přímo na místě bude přítomen skvělý fotograf z ateliéru www.yesphoto.cz a vy se u něj můžete vyfotit klidně celá rodina, nebo zvěčnit své malé i velké ratolesti. Slibuju, že tento ateliér má vždy naprosto dokonalé a krásné fotky. 

6. Můžete si zasoutěžit

Pokud se necháte vyfotit v místním ateliéru a budete souhlasit, bude vaše dítě zařazeno do soutěže Dětská tvář veletrhu. Vítěz získá kromě krásných a hodnotných věcných cen i možnost být na propagačních materiálech dalšího ročníku. Vybírají se hned 3 první místa.

Ale to ještě není vše, u různých prodejců probíhají další soutěže.

7. Dostanete spoustu dárečků či vzorků zdarma

Když jsme byli na minulém veletrhu s dětmi, přivezli jsme si spoustu dárečků - např, pastelky, puzzle, malé hračky, omalovánky, ... Něco jsme dostali k nákupu a něco jen tak, že jsme šli kolem. A přiznejte se, kdo by nebyl rád, když dostane něco zadarmo:slight_smile:

Tak a teď už moc držím pěsti v soutěži a těším se na vaše odpovědi. A taky jsem zvědavá, která značka z veletrhu to na Modrém koníku u vás vyhraje.

#forkids #soutez

Čti celý článek
apacheee
4. dub 2019
Už to je nějakou dobu, co jsem z vás tahala rozumy, co dělat s burákovým máslem, které nás samotné úplně neuchvátilo. Několik z vás mi radilo sušenky.

Dnes byla dopoledne chvíle času, tak jsem se na to vrhla, a musím vám říct, že to je neskutečná dobrota.
Takže jedno obrovské díky:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
apacheee
4. dub 2019
Některé milnikove kartičky prostě nemají chybu :rofl:
Zobraz celou zprávu
apacheee
2. dub 2019
Vypadá to, že doba společných fotek pouze typu selfie konečně skončila. Takhle nás vyfotil Eliášek :heart_eyes:

Musím se smát, jak nás i dospelaci nechtějí fotit na naši zrcadlovku, protože maji strach, že to nebudou umět. No a pak přijde ten náš skrcek, s úsměvem nás cvakne a máme krásnou fotku. Jen jsem teda nepočítala s tím, že se budu fotit i já, takže nejsem namalovana, nejsem pořádně ucesena :blush:

Ale v konečným důsledku mi to je úplně jedno, fotka je prostě super :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
31. bře 2019
Dneska jsem zase po delší době nahnala kluky před svůj foťák a myslím, že se nám povedla moc pěkná momentka:heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
27. bře 2019
#minutaticha v Tobiho podání:innocent:

Vždycky jsem říkala, že tohle fakt není dítě pro začátečníky, ale začínám se přiklánět k tomu, že on je ta nejčernější sjezdovka ze všech černých sjezdovek pro lyžaře. Z tohohle prostě nikdo nemůže vyváznout se zdravým rozumem:slight_smile:

Ale můj čas přijde, založím album a budu ho ukazovat každičký holce, kterou mi kdy přivede domů. Prostě KARMA!
Zobraz celou zprávu
apacheee
Zpráva byla změněna 14. bře 2019
Doufám, že bude mít manžel radost, včera jsem kvůli tomu obědvala až v půl třetí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
8. bře 2019 Čtené 1134x

    Ano, přesně tak. Že nechápete, na co narážím? Dokonalý kočárek a Yetti mají společné to, že o nich slyšeli všichni, ale ještě je nikdy nikdo neviděl:slight_smile:

    Určitě to znáte - když poprvé očekáváte narození své malé dokonalé kopie (haha – bezdětní prominou, pochopí časem), připadá vám všechno kolem jako periodická soustava prvků v páté třídě. Tak nějak zhruba sice tušíte, o čem je řeč, ale tu pravou podstatu pochopíte až o pár let a mnoho zkušeností později. Jenže vybrat pojízdnou postel pro svého potomka musíte už teď, za pár let vám to totiž bude naprosto k ničemu. Takže vyzvídáte po kamarádkách a známých. Každá z nich vám doporučí samozřejmě něco jiného a přesto svorně jedna přes druhou pronáší hesla typu:

„Lepší kočárek neexistuje.“

„Vyzkoušela jsem už strašně moc kočárků a tenhle je nejlepší.“

„Nechápu, jak si někdo může koupit cokoliv jiného.“

    Ze všeho vám jde hlava kolem a po týdnu koukání po kočárkách na internetu se vám v pravém oku začne objevovat tik a ruce se začnou klepat tak, že se musíte po každém napití kávy jít převléknout. Dost, zadržte, jinak se z toho zblázníte.

    Než začnete opravdu vybírat horkého favorita, kterému svěříte to nejcennější, co budete v životě mít (fakt, přísahám, že své dítě budete mít pravděpodobně ještě raději než tu chlupatou čtyřnohou obludu, bez které si nyní neumíte svůj život představit), ujasněte si pár záležitostí:

 • sumu, kterou chcete do kočárku investovat (ceny se pohybují řekněme od cca 5000 do 50 000 kč)
 • co chcete s kočárkem dělat (pokud chcete s kočárkem běhat či jezdit na inlinech, vyberete s největší pravděpodobností úplně jinou káru, než lidé, kteří s kočárkem budou drncat 1x týdně po městské kolonádě)
 • kde chcete s kočárkem jezdit (pokud chcete chodit do lesa a po polňačkách, na některé typy kočárků prostě zapomeňte - i když třeba se slzou v oku)
 • který typ kočárku se vám vzhledově líbí (já vím, je to úplně stejné jako s autem – barva sice nejezdí, ale jsme ženy a určitě se chápeme:slight_smile: )

    A to pro začátek úplně stačí. Nepospíchejte, neukvapujte se – ve většině případů máte totiž docela dost času:slight_smile:

    Prohlížejte si kočárky na internetu, okoukněte kočárky svých kamarádek, nestyďte se zírat po každém kočárku, který projede okolo vás. Postupně si napište seznam značek, které vás oslovily a hodí se k vašemu způsobu života. A teď přichází ta nejdůležitější část při výběru. Než kočárek opravdu zakoupíte, vyzkoušejte si ho naživo. Tisíc nádherných obrázků na netu, ani nejupřímnější svědectví Máni z vedlejšího vchodu nezaručí, že zrovna vám bude tenhle kočárek vyhovovat. S největší pravděpodobností s ním nachodíte spousty kilometrů a věřte, že i když vám zprvu třeba vůbec nebude vadit, že se nedá hýbat s rukojetí a vy se k ní musíte ohýbat, za pár desítek kilometrů to začnete z hloubi duše nenávidět. Napsala bych, co vás to začne, ale přece jen chci u tohohle článku udržet jistou míru štábní kultury, takže si to domyslete. Věřím, že to pro vás nebude sebemenší problém:slight_smile:

    Pokud bych vám při výběru kočárku mohla dát jen jednu jedinou radu, bude to tato:

Nikdy nekupujte kočárek bez toho, aniž byste si ho vyzkoušeli.

    Dá rozum, že si s ním asi nemůžete udělat půldenní výlet po okolí, ale ono i krátké vyzkoušení kdekoliv v obchodě vám řekne víc než tisíc slov napsaných na sociálních sítích. Já vím, to že s tímhle kočárkem jezdila Michaela Jonášová, je opravdu pádný argument ke koupi, ale veřte, že ne všechny instagramové a blogové hvězdy vás o tom, že tenhle kočárek je prostě naprosto TOP, přesvědčují, protože si to vážně myslí. Některé za to dostaly totiž prachsprostě zaplaceno:slight_smile: Oukej, tady už se dostávám na tenký led – rozhodně nechci tvrdit, že to dělají všechny, ale některé fakt jo. A úplně stejně to funguje i s některými prodejci – zisk je v některých obchodech tím jediným měřítkem, takže šikovný prodavač vám během chvilky dokáže vnutit a prodat i ten největší křáp, co v obchodě za jeho existenci kdy měl.

    Takže jasný? Před tím, než zakoupíte jakýkoliv kočárek, si ho ve vlastním zájmu vyzkoušejte. A taky se nebojte použít google. Díky němu občas zjistíte leccos. Počítejte s tím, že na každý kočárek se vždycky najde nějaká negativní recenze, ale pokud je ze 100 recenzí negativních 59, opravdu se vyplatí zbystřit a poohlédnout se jinde.

    PS: Závěrem chci ještě zdůraznit, že vaše kamarádky nejsou mrchy (aspoň teda určitě ne všechny), když vám doporučí naprosto dokonalý kočárek. Nejlepší, nejkrásnější, nejlépe jezdící, nerozbitný,… A když si ho koupíte, tak pak zjistíte, že hůř jste koupit prostě už nemohli. Nechoďte jim ho omlátit o hlavu (ačkoli je to někdy fakt lákavá představa). Opravdu vám nemusela lhát. Je to třeba totiž fakt dokonalý kočárek. Ovšem pro ni, ne pro vás.

    Teď už se dostávám k vyvrcholení celého článku, prozrazení myšlenkového gró a nejzásadnější části obsahu, kvůli kterému tohle všechno já píšu a vy čtete. Vzpomínáte na nadpis? (Šup, kdo nepamatuje, pěkně si tam zase doroluje:slight_smile: ). Univerzálně dokonalý kočárek neexistuje, protože každý z nás má jiné představy, jiné požadavky a hledá něco jiného. Prostě se smiřte s tím, že takový kočárek, ze kterého bychom si všichni lidově řečeno sedli na prdel, neexistuje. Ale můžete najít ten jeden, který bude dokonalý - pro vás. Hodně štěstí při hledání.

    Na závěr mi dovolte jednu dobře míněnou radu (a taky přiznanou reklamní vsuvku ambasadorky veletrhů #forkids) - pokud sháníte kočárek, udělejte si výlet na veletrh For Kids, který se koná v Praze 4. - 7. dubna, protože na jednom místě bude k vidění (a hlavně tedy k odzkoušení) ohromné množství kočárků nejrůznějších značek. Nemusíte si tu koupit vůbec nic, ale pokud byste se přece jen rozhodli pro koupi nejrůznějších věcí zde, většina prodejců nabízí lepší veletržní ceny. Ale i zde se samozřejmě najdou tací, kteří na vás chtějí hlavně vydělat (ostatně jako všude jinde). Použijte proto především zdravý selský rozum a starého známého strejdu Googla, který vám během pár sekund vyplivne informace o cenách dané věci, jejíž koupi právě zvažujete:slight_smile:

    A jestli můžu poprosit, budu vám moc vděčná, když mi do komentáře napíšete, zda jste si před koupí kočárku kočárek vyzkoušely naživo. Děkuju mockrát a jsem zvědavá, jak zdejší “hlasování” dopadne:slight_smile:

Takže otázka na závěr:

Viděly jste kočárek před jeho koupí naživo?

Čti celý článek
apacheee
2. bře 2019
Holky, plním slib a dávám fotku v šatech :blush: Jen trošku omluvte už opotřebení účesu, jsou 3 ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
17. únor 2019
Konikovky, věřím na místní detektivní povědomí :slight_smile:

PROSÍM, neznáte někdo tuhle značku Čaje? Případně, kde se dají koupit?

Miluju černé čaje a tenhle jsme měli k dispozici v hotelu a přísahám, že lepší černý čaj jsem nikdy nepila, takže ho úplně nutně potřebuji sehnat domů. Je s bergamotovym olejem pokud by někomu pomohlo k identifikaci.

Ps: odměna jistá :grin::grin::grin:
Zobraz celou zprávu
apacheee
10. únor 2019
Člověk si kolikrát říká, jestli ty své děti vychovává a vede dobře, pochybuje o sobě. A pak přijdou chvíle, kdy si uvědomíte, že to tak fakt asi je.

Dneska v herně po plavání byl takový protivný kluk, který nechtěl pochopit, že si s hračkama tam můžou hrát i ostatní děti. Tobi si vzal z bazénku dva plastové míčky a chtěl si s nimi hrát. Když to kluk uviděl, začal strašně řvát, vztekat se a utíkal za Tobim, že mu je vezme. Jakmile Eli pochopil, že jde po bráchovi, ihned k nim běžel, postavil se před brášku, pořádně se vyprsil jak kulturista, zamračil se na kluka a bylo po problému. Ten s řevem odběhl za rodiči. Eli se otočil na Tobiho, pohladil ho a šel si zase po svých.

Jsem neskutečně pyšná máma a přijde mi úžasné, jak ho sám od sebe brání. Nikdy jsme mu neříkali, že se o bráchu musí starat a chránit ho. Prostě to přišlo úplně samo. A to je nejvíc :sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart:

Ta sourozenecka láska mě vážně nikdy nepřestane dojimat :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
apacheee
4. únor 2019
Správná máma si musí umět poradit v každé situaci. Takže, když dítě řve, že se tě bojí, protože nemáš oko, musíš to holt vymyslet tak, abys to oko měla:rofl::rofl::rofl:

Těším se zítra na kliniku, myslím že tam padnou smíchy :see_no_evil::speak_no_evil::hear_no_evil:
Zobraz celou zprávu
apacheee
Zpráva byla změněna 28. led 2019
Svět není jen samý slunce a duha. Je to často i drsný místo, pro všechny, a tady jde jen o to, kolik ran uneses a přesto se znovu zvednes a jdeš dál. To je skutečná síla a jenom tak se vítězí. Všichni na světě překonáváme horší dny, kdy si připadáme slabí, křehci a třeba i zlomení. A pak nás ani nenapadne, jak moc důležití a třeba i inspirující pro někoho jsme. A jak se ty nejobyčejnějsi chvíle stávají těmi nejkrásnějšími z celého dne. Chvíle, které si chcete uchovat v paměti na věky. Přestože se nestalo nic důležitého ani zásadního. Prostě jste si jen uvědomily, jak je vám s těmi nejbližšími dobře :heart:
Zobraz celou zprávu
apacheee
25. led 2019
Když jsem otěhotněla, tak mi pořád někdo říkal, co všechno s dětmi nepůjde. Jo, občas to není lehký, občas člověk musí plánovat a vymýšlet o 106, občas je to vážně komplikovaný, ale i tak si stále myslím, že zvládnout se s nimi dá téměř vše. Kluci jsou sice malí, ale navštívili s námi už tolik zajímavých míst a já jsem na ně pyšná, jak skvěle s námi drží krok a tempo :heart:
Zobraz celou zprávu
apacheee
21. led 2019 Čtené 3500x

   Důležité upozornění:

"Cílem tohoto článku není někoho naštvat. Pokud na vás při čtení následujících řádků přichází vztek, zavřete okno svého prohlížeče a pokračujte v jiné činnosti. Pokud se v následujích řádcích poznáváte, jedná se zajisté jen o shodu náhod. Všechny postavy jsou smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je zcela náhodná."

     Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří občas obšťastní v podstatě kteroukoliv ze sociálních sítí svým vlastním obrázkem, věřím že budete přesně vědět, o čem mluvím  (vlastně teda samozřejmě spíš píšu). Na svůj blog (zeď či jakkoliv jinak svůj vymezený prostor nazýváte) přidáte fotku. Líbí se vám. Máte z ní radost. Chcete se pochlubit. Chcete porozumění. Chcete radu. Chcete si uchovat vzpomínku. Nebo prostě jen tak. Ano, fakt JEN TAK. Po nějakém čase (dle vaší závislosti na internetovém světě) se k fotce vrátíte a jdete se podívat, jak si vede. Hmmm, docela dost lajků a několik komentářů. Zvědavě je rozkliknete a nestačíte se divit. Že to také znáte?

    V následujících řádcích si z tohoto tématu snažím dělat legraci a trochu přehánět, i když očekávám, že to někdo vezme jako píchnutí do vosího hnízda. Ne, nechci rýpat do nikoho konkrétního, spíš se jen snažím shrnout své poznatky z doby mé "modrokoníkovské slávy". Když jsem tu začínala, měla jsem pár sledujících a na mém blogu se neděly v podstatě žádné nepřístojnosti, ani nepříjemné sociální interakce. S přibývajícími sledujícími se tohle ale změnilo. A není se čemu divit, když vás sleduje takové množství lidí, je pochopitelné, že mezi nimi fakt nejsou jen samí takoví, kterým jste sympatická a "mají vás rádi". 

    Občas člověk přidá naprosto neškodnou fotku a strhne se pod ní smršť, kterou vážně nečeká. Ale časem se s tím naučíte pracovat, předvídat a podobným věcem tak většinou předejdete. Všechny níže uvedené komentáře vycházejí ze skutečných událostí - z důvodu špatné paměti či literární stylizace však mohlo dojít (a také došlo!!!) k jejich pozměnění či lehké nadsázce. Ale věřím, že pokud se na Modrém koníkovi už nějakou dobu pohybujete, budou vám některé komentáře více než povědomé. Berte to tedy, prosím , s rezervou, nadhledem a zkuste se nad tím zamyslet:slight_smile:

I jedna naprosto obyčejná fotka může být různými lidmi vnímána naprosto odlišně

Beruska_11:Teda, Veru, to je krásná fotka. Moc vám to všem sluší.

Dana_ruzova: Super. Kdo fotil?

Bu_bu_bu: Já bych se teda dost bála mít k dítěti takhle velkého psa. Přeci jen tohle plemeno není mezi bojovými plemeny náhodou! Mým známým zabil dítě.

        Miluju_sveho_psa:@bu_bu_bu Tohle rozhodně není bojové plemeno. Bojová  plemena v podstatě neexistují. Psi jsou takoví, jaké si je páníčci vychovají.

        Kynoložka_Agata:@Bu_bu_bu Souhlas. Výmarský ohař k dětem nepatří!!!

        apacheee: @Kynolozka_Agata To je rhodézský ridgeback.

        Kynolozka_Agata:@apacheee To je úplně jedno. Je prostě úplně nezodpovědné  mít velkého psa k miminku. A neopravuj mě, to na tom nebylo to podstatné.

Cestovatelka: To je krásné místo, kde je to prosím foceno?

Teplomilka: Fotka je sice krásná, ale mě strašně zaráží, jak moc jste oblečení. U nás je dnes fakt hic. Některé matky prostě ty děti moc strojí a pak se diví, že jsou v zimě pořád nemocné.

        Meteoroložka: @teplomilka Vidíš, u nás dnes strašně fouká, já bych dala aspoň tomu malému dítěti radši slabou bundičku. Na těch stéblech trávy je vidět, že dost      fouká.

        modni_policie_v_akci:Hezká rodinka, ale proboha příště si lépe zkombinujte     oblečení na focení. Vůbec k sobě neladíte. Proužky a kostky k sobě přece fakt        nejdou. Škoda!

Agnes_se_nerada_foti: Já nechápu, proč lidi vyhazují peníze za tyhle naaranžované fotky. Vůbec to nevypadá hezky a největší chudáci jsou ty děti. Takhle je nutit do něčeho, co nechtějí.

        Stare_dobre_casy: Přesně tak. Za nás tohle vůbec nebylo a žijem. Úplně vyhozené  peníze.

Fashion_guru: Promiň, ale ty tvoje vlasy jsou hrozný. Měla bys změnit účes, dělá tě starší, tlustší a ta ofina je příšerná. Vyměň kadeřnici. Hned.

                            135 To se mi líbí (jo - ne každý má "koule" na to napsat sám za                     sebe ošklivý kometář, ale lajkovat cizí hnusy jde už mnohem líp)

        apacheee:@fashionguru Vidíš a mně se moje vlasy líbí. S ofinou si připadám        dobře, takže určitě nebudu účes v dohledné době měnit.

        Fashion_guru:To jsem teda nečekala, že jsi takhle namyšlená.

Ochrankyne_detskych_prav: Jako fotka je hezká, ale patří jen do rodinného alba. Fakt nedokážu pochopit, co lidi vede k tomu, aby vystavovali své děti na internetu. Vždyť na to může koukat třeba kdejaký pedofil. Fuj. Navíc, ty děti si o tom nerozhodly samy a jednou se jim budou za to spolužáci smát. 

Stouralka_za_kazdou_cenu: Mně přijde strašně nevhodný, že na fotce je zachyceno jen jedno dítě. Vždyť druhý syn bude zklamaný, že on není dost dobrý na to, aby byl vyfocen.

Ekoložka_na_entou: Proboha, proč tam musí být ty balonky. Zaprvé to je kýčovité a za druhé? Ten dopad na přírodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vsude_ciha_nebezpeci: Nebáli jste se, že vám dítě spadne do vody a utopí se? Ona stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě.

Politik_telem_i_dusi: Jojo, rodinná idylka. To ale brzy skončí. Nastěhují se nám sem uprchlíci a je po pohodě.

        Peace: @politik_telem_i_dusi To já říkám taky. Je hrozný, co se dnes děje. K       nám cestují tisíce uprchlíků a naši vojáci odchází do Afghánistánu. Jen proto, že        USA. Konec tohle. A moje známá mi zrovinka říkala, že její známá má známou a ta      má sestřenici, jejíž manžel se dostal do uprchlického tábora, a to co tam viděl, to        prý ještě nikdy jinde neviděl.

Proste_pohodarka: Jste krásná rodina a je vidět, jak spokojení všichni jste. Držím pěsti.        

        Zhrzena_a_nestastna: S tímhle já vůbec nesouhlasím. Naopak si myslím, že        lidi, kteří jsou skutečně šťastní, nemají potřebu svůj vztah nijak prezentovat na        veřejnosti. Takže bůhví, jak to je ve skutečnosti. Třeba ji bije!

Pragmaticka_v_Kauflandu: A viděli jste už, kolik stojí máslo? Je strašný, jak ta cena roste. Letos asi ani nebudu péct cukroví z másla a nakoupím nějakou náhražku.

           Pecu_s_laskou:@pragmatik Já teda dbám víc na kvalitu a vůbec mi nevadí si  za ní připlatit. Radši méně, ale dobrého.

Spasitelka: Všechny do jedné, které tu píšete cokoliv špatného, závidíte. Tohle není nic jiného než závist.

            Potrefena_husa: Proboha, člověk napíše něco jiného než vlezdoprdelkovské    řeči a hned závidí. Jojo, jak máš jiný názor, jsi hned špatný. Prostě se někomu          nelíbí, jaký má vlasy. Jinýmu zase ta vyumělkovanost u fotek.

            Uprimnost_za_kazdou_cenu: Jasně, jak má člověk jiný názor, měl by            mlčet. Ale autorka přece musí počítat s tím, že když dá na internet fotku, může se            vyjádřit každý. Od toho ten internet přece je. Já si myslím, že má strašný vlasy,            tak jí to prostě napíšu. Je to můj názor a mám právo ho říct. Jsem upřímná a na            nic si nehraju.

            Spasitelka: Ale já si nevšimla, že by se autorka na tvůj názor ptala. Když uvidíš na ulici ženskou a bude mít blbý účes, tak za ní taky hned poběžíš a budeš jí hlásit, že má debilní vlasy? Protože s touhle logikou bys rozhodně měla. Ale za klávesnicí je každej silnej...

Maminka_trech_princezen: Krásní kluci. Teď by to chtělo ještě tu holčičku. Do třetice to určitě vyjde.

Lingvistka: Já si mislým ze jen tupec může dávat fotky své rodini na intened. Kord v dnešní dobje. O vaší intelygenci to vipovýdá hodně.

            Korektorka: @lingvistka Prosímtě, nauč se nejdřív češtinu a pak někoho             kritizuj. Tohle je děs. Mám z toho úplně bolavé oči.

            Proti_spravne_cestine:@korektorka Tobě asi nedošlo, že ne každý je             dokonalý viď? Někdo může být cizinec, někdo je dyslektik. Není důležité, jak se to             napíše, ale ten obsah. Asi ti uniklo, že tady nejsme ve škole.

Vychovala_jsem_tucet_deti: A to je přesně ta moderní kontaktní výchova. Začíná to nošením v šátku, spaním s dítětem v posteli, kojením do 2 let a takhle to končí. Ještě ani nechodí do školy a už mámě skáče po zádech. Potřeboval by pár na zadek a hned by věděl, co si může a nemůže k rodičům dovolit.

        Radobyfyzioterapeutka_Klara: A ještě to nošení ničí dětem záda. No jednou si  matka zapláče, jak moc dítěti zkomplikovala život.

Boty_s_zirafkou: Ajaj, koukám, že další husa, která věří všemu, co se dočte na internetu. Barefoot je prostě zlo, naše děti na tohle nejsou stvořeny. Každá dětská noha by měla být v pevné a vysoké botě. To je ta dnešní doba. Porodní plány, otcové u porodu, neočkování,... Děs, tyhlety matky. Lesanky.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

A takto bychom mohli pokračovat donekonečna...

Jak s tím naložit?

    Nebudu říkat, že mě některé komentáře nezasáhly, protože by to prostě a jednoduše nebyla pravda. Některé se mě opravdu dotkly, obzvlášť byly - li napsány člověkem, kterého jsem považovala za internetového přítele. Člověk ale zocelí a po nějaké době se smíří s tím, že ne všichni jsou takoví, za jaké se ve virtuálním světě vydávají.

    Tímto zjištěním jsem se naučila nebrat si ty zlé věci tak osobně. Nad každým takovým komentářem se snažím zamyslet a třeba se z něj i poučit a popřemýšlet, jak působím na své okolí. Ale rozhodně kvůli tomu nebrečím do komentáře. Musím říct, že 6 let na Modrém koníku mě opravdu hodně zocelilo a beru to jako dobrou školu života. Nicméně jsem fakt ráda, že jsem na sociální sítě přišla až v době, kdy jsem byla (téměř) hotový člověk. Neumím si ani představit, jak náročné to musí být ve fázi, kdy si je člověk sám sebou nejistý a neví, co od života chce. Neví, jak poznat dobré lidi od těch špatných. 

    A to si odsud odnáším jako nejzásadnější úkol ve výchově svých dětí - nenechat je semlet virtuálním světem!

A co jsem tímhle článkem chtěla říct?

    To, co někdo píše pod vaše fotky, nevypovídá nic o vás. Zato o pisateli to vypovídá mnohé. Zlé, útočné a rýpavé komentáře prostě nepíší lidé, kteří jsou šťastní a spokojení se svým životem. A potvrdilo se mi to opravdu už mockrát.

    Na závěr bych jen ráda podotkla, že každý máme hranici sdílení na internetu nastavenou někde jinde. Věřte ale, že před tím, než zvěřejním kdekoliv na internetu fotku svých dětí, projde tahle fotka náročnou samocenzurou. V životě bych nenahrála fotku, kde je moje dítě zachyceno nahé, nemocné či v situaci, za kterou by se mohlo cítit zesměšněno.

Já sama se na internetu řídím heslem:

    Když nemůžeš nebo nechceš napsat něco hezkého a nikdo se tě neptá na tvůj názor, nekomentuj. A pokud se někdo na názor ptá, dá se vždycky napsat slušně a s taktem. Nikdy totiž nevíš, kdo se na druhé straně monitoru schovává za písmenky a jak moc mu tím, co napíšeš, ublížíš!

    Děkuji všem, které jsem zde poznala a denně mě přesvědčujete, že i v internetovém prostředí, kde jsou skoro samý baby, se dají poznat skvělé ženy, jež se ze zprvu virtuálních přítelkyň stanou těmi opravdovými!!!

#blogujeme #blogujeme_mk #forkids

Čti celý článek
apacheee
Zpráva byla změněna 20. led 2019
Moc děkuju za všechny krásné reakce na šaty, ani jsem nečekala, že se budou tolik líbit. A tady slíbena fotka - jinou nemáme :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
apacheee
19. led 2019
Před Vánocema se mě manžel ptal, co bych od něj chtěla pod stromeček. Řekla jsem, že by se mi strašně líbilo dostat 3 oříšky pro Popelku a v každém nějaké krásné šaty. Strašně se tomu smál.

Dneska máme tatínka v práci a po probuzení na mě na stole čekalo tohle :heart::heart::heart:

Tak myslím, že první oříšek už rozlousknul za mě a já nemusím řešit, co dnes večer na ples na sebe. Sedí jako ulite :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
apacheee
10. led 2019 Čtené 1995x

    Jsem máma dvou kluků. Strašně se mi chce dodat, že spokojená máma dvou kluků. Nevím proč to tak je, ale jakmile máte dvě děti stejného pohlaví, vaše okolí nutně získá pocit, že jste pro společnost neudělaly dost a je minimálně vaší morální povinností dát osudu třetí šanci a pokusit se počnout dítě opačného pohlaví. Skoro bych řekla, že jsem na tom o malý chloupek lépe než maminky, které mají dvě dcery. Já jsem aspoň dala rodině mužského potomka, který ponese minimálně do příští generace naše jméno dál. Uf. Kecy. Myslím, že kdo to máte stejně, nesnášíte ty řeči taky tak jako já.

    Fakt nechápu, proč by mě měl někdo litovat, že mám dva kluky. Jsou úžasní, jsou moji a jsou zdraví. Co víc sakra člověk může od života chtít? Pro okolí si však stejně nesu cejch, kterého se pravděpodobně nikdy nezbavím.

    Když se odprostíte od toho, že vás ty kecy štvou, je to vlastně strašně vtipný, jak vás soudí úplně cizí lidé. Jak vám cizí lidé s naoko vtipným tónem rozkazují, že musíte mít třetí dítě. Vrcholem toho pak je, když vám někdo takový radí, že je potřeba při sexu zmenit pozici. Fakt, holčičky se přece dělají zezadu. Že jste to nevěděly? Chyba, možná právě proto máte dva kluky. Jako já. Možná by tito chytráci zůstali hodně překvapení, kdybych jim na oplátku začala popisovat chvíle, při kterých vzešli naši kluci:slight_smile:

    Nejsem žádný puritán, opravdu ne, ale fakt nejsem schopná pochopit tu drzost naprosto cizích lidí (nebo lidí, které znáte v podstatě jen od vidění), kteří si myslí, že vám mohou jen tak mezi řečí říct, jakým způsobem to máte dělat, taková intimní záležitost. Kdyby to bylo jen jednou, člověk nad tím mávne rukou, ale když to slyšíte poněkolikáté, máte chuť vystřelit pěstí směrem k jejich nosu. Kdybych byla Saturnin, tak to asi i udělám. Na co se zdržovat s koblihama:slight_smile:

Pokud máte 2 (nebo nedejbože  více dětí stejného pohlaví), připravte se na tyto fráze:

"Tak aspoň že jsou zdraví."

(Každý holt máme ty priority jinde.)

"Tak do třetice tu holčičku."

(A vy mi ji fakt zaručíte?)

"Tatínek má asi radost, že má syny, ne? "

(Tatínek po klukovi rozhodně netoužil, vlastně mu to bylo naprosto šumák.)

"Pořád lepší dva kluci než dvě holky."

(Proč proboha, copak jsou holky méněcenné? Žijeme ve 21. století - aspoň někteří z nás tedy, mám pocit.)

"To máš teda blbý, že se musíš starat o 3 chlapy."

(Nemusím, velký se o sebe zvládne postarat zcela sám a ty dva malé prostě povedeme tak,  jak nám to bude vyhovovat.)

"To se teda v pubertě z nich zblázníte."

(Fakt si nemyslím, že se dvěma holkama by to byla procházka růžovou zahradou.)

"Škoda, že vám nevyšel ten páreček."

(A kdo říká, že my jsme o něj vůbec stáli?)

"Chudinko, já bych dva kluky nechtěla ani náhodou." 

(Je mi to jasný, hodila bys je hned po porodu ze skály.)

A co bude teda dál s naší rodinou?

    Myslím, že vůbec nic. Vždycky jsem žila s představou, že budu mít dvě děti. Ty mám. Nebudu si vymýšlet, občas mě zamrzí, že nebudu s dcerou vybírat šaty do tanečních nebo na svatbu, a tak. Ale tak nějak mám pocit, že se ke mně ti kluci hodí vlastně víc. Ani já nejsem typická holka a nebyla jsem jí nikdy. I tady se mě hodně ptáte, zda budeme mít třetí dítě, tak upřímně říkám, že si myslím, že ne. Momentálně si strašně užívám to, že kluci už jsou větší, rozumní a my máme s mužem čas pro sebe a můžeme třeba podniknut něco i bez dětí. Poslední dobou trávíme více času o samotě a musím říct, že je to úžasný, skvělý a strašně mi to chybělo.

    Cítíme se prostě kompletní a už nemám pocit, že nám někdo chybí. Ale jak se říká: "Nikdy neříkej nikdy." Třeba se za pár let zblázníme a názor změníme. Ale i tak si myslím, že bych radši volila třetího kluka, pokud bych měla možnost volby.

    O tom, že mi dvě děti stačí, jsem se přesvědčila zrovna minulý měsíc. Trochu se mi zpozdil cyklus a musím říct, že se mi vážně neskutečně ulevilo, když dorazila menstruace. V těchto chvílích si člověk asi nejvíc uvědomí, co opravdu chce:slight_smile:

    PS: Občas se mi samozřejmě zasteskne při představě, že už nikdy nebudu ňuchňat svoje malé miminko. A víte, kdy mě přepadají tyto touhy nejsilněji? Když se jako ambasadorka účastním veletrhů For Kids a vidím všechny ty nádherné věci pro mrňousky. Manžel už si ze mě dokonce dělá srandu, že u nás zase bude chvilku hlavním tématem otázka třetího dítěte:slight_smile:

#blogujeme #blogujeme_mk #forkids

Čti celý článek
Strana
z 7
Předchozí Strana
z 7
Další