Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
23. led 2012

Bachovy esence a děti

Bachovy esence pomohou dostat na světlo pozitivní emoce vašeho dítěte a pomohou mu žít  s nepříjemnými emocemi a  snadněji se s nimi vypořádat. Dítě bude schopné více si uvědomovat vlastní myšlenky a pocity.

Bachovy esence mu nebudou bránit v nových zkušenostech s emocemi, ale mohou například zkrátit období, kdy je dítě příliš bojácné, nešťastné či příliš introvertní.

Dítě se emoce více pochopí a nebude trávit tolik času rozebíráním svých problémů. Esence podpoří vnitřní změnu  a pocity a chování dítěte pozitivním způsobem podpoří. Také pomohou s pocity a reakcemi na minulé události jako je například hospitalizace v nemocnici, rozvod rodičů či smrt někoho blízkého, které mohou dítě ovlivňovat i v součastnosti.

 Esence mohou dítěti pomoci cítit se lépe psychicky a tím mohou i ovlivnit tělesné symptomy například v nemoci.

Za jak dlouho se objeví efekt braní esencí se nedá přesně říci. Někdy to může být okamžitě, jindy je potřeba počkat několik týdnů. Vše závisí na tom, v jaké fázi vývoje je dítě a jak dlouho se u něj stav, který se snažíme řešit, projevuje. Často se stane, že s používáním Bachových esencí se dostanou na povrch další věci. Esence se postupně dostávají do dalších a dalších vrstev našich emocí, až vynesou na povrch vše, co je potřeba řešit.

Esence vybíráme podle aktuální nálady a pocitů dítěte. Pocity se mohou projevovat v chování dítěte nebo jako fyzické symptomy.

Namíchané esence podáváme dítěti 4 denně vždy p 4 kapkách přímo do úst nebo sklenice s nějakou tekutinou. I u miminek můžeme esence kapat přímo do úst, případně je může brát kojící matka a esence přejdou přes mléko k dítěti. Lze je také nanášet na zápěstí či na další místa na těle.