Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
30. led 2012

Bachovy esence a těhotenství

Těhotenství je jedno z mnoha životních období, kdy mohou být Bachovy esence velmi užitečné.
Vzhledem k obrovským změnám, ke kterým dochází v našem těle, je pochopitelné, že jednou se změn, která nás provází v těhotenství je únava. S tím nám může pomoci esence Oliva (Olive).
V prvním semestru nám pomohou i následující esence.
Vlašský ořech (Walnut) na změny, které se dějí s naším tělem i psychikou. Umožní nám lépe se s nimi vyrovnat.
Borovice (Pine) pokud si dáváte vinu, například protože si myslíte, že jste nějakým způsobem mohli vaše nenarozené dítě ohrozit.
Plané jablko (Crab Apple) nám může pomoci s nevolností, ale hlavně v situaci, kdy se nedokážeme srovnat s tím, že se naše tělo mění, nemáme se rády, cítíme k sobě odpor.
Kejklířka (Mimulus) pomáhá při strachu, že se něco stane s těhotenství nebo že se miminko bude špatně vyvíjet a při každém strachu, kdy víme, čeho se bojíme.
Červený kaštan (Red Chestnut) použijeme, pokud náš strach o miminko nabývá obřích rozměrů. Je to časté, pokud v minulosti měla žena potrat, pak se samozřejmě bude v dalším těhotenství bát mnohem více.
Druhý trimestr je většinou tou nejpohodovější částí těhotenství, mohou se objevit podobné pocity jako v prvním trimestr, ale často vše probíhá v pohodě a žena se může těšit z miminka, které v ní roste.
Na konci třetího trimestru je velmi užitečná Netýkavka (Impatiens), která nám pomůže být v pohodě v posledních týdnech, které se často neskutečně táhnou, pomůže nám relaxovat, místo toho, že budeme stříhat metr.
Jak se blíží porod, mohou nás začít trápit různé strachy. Pokud jde o hrozivý strach doprovázený děsivými představami, co vše by se mohlo u porodu stát, pomůže nám Devaterník (Rock Rose). Kejklířka (Mimulus) je pro strachy, u kterých známe příčinu, ale nejsou tak děsivé. Například budou se k nám v porodnici chovat slušně, bude partner oporou, zvládne to moje prvorozené doma bez maminky…
Pokud vám myšlenky a starosti okupují mysl, nemůžete se jich zbavit, pořád ně musíte myslet, ničí vám to spánek, tak potřebujete Bílý kaštan (White Chestnut).
Topol (Aspen) pomůže se strachem, u kterého neznáme příčinu, předtuchou, vágním pocitem ohrožení.
Bachovy esence jsou v těhotenství zcela neškodné. Ovšem originální lahvičky obsahují alkohol, takže pokud nepoužíváte namíchanou lahvičku, ale koncentrovanou esenci, tak si ji raději kapejte do tekutiny, byť množství alkoholu ve 2 kapkách, které použijete koncentrované, je malé.

    Jé, já jsem nevěděla, že jsi tady 🙂) Super článek, až budu těhulka, určitě něco od tebe koupím 😵

    31. led 2012

    Ahoj🙂, já tu jsem jen tak bokem pár dní🙂 Jasná věc!🙂

    31. led 2012