Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
14. únor 2012

Bachovy esence a ztráta miminka

Bachovy esence a ztráta miminka

Samovolný potrat

Nejrizikovější období těhotenství, co se týká možného potratu, jsou první tři měsíce. Pak už se těhotenství pokládá za méně ohrožené potratem, ale i později může tato smutná událost nastat.

Ať už je příčina jakákoliv, tak první reakce je šok. V takovém případě je vhodný Snědek (Star of Bethlehem) nebo Krizová esence, která bývá častěji při ruce a zároveň obsahuje i Devaterník (Rock Rose) pro strach a paniku a Slívu (Cherry Plum) na ztrátu sebekontroly, takže Krizová esence může být lepší volbou než jen samotný Snědek. Další esence na výběr mohou být podobné jako u následující tragédie.

Dítě se narodilo mrtvé nebo zemřelo krátce po porodu

Ztráta miminka při porodu nebo po něm je ta nejvíce devastující věc, co se může těhotné ženě přihodit. Ztráta miminka je spojena s obrovským emocionálním šokem, následovaným obrovským zármutkem. Poporodní deprese může být v takových případech velmi silná. Doporučená je určitě psychologická pomoc a to nejen pro matku.

I Bachovy esence mohou ulevit v obrovských emocích, které se v ženě odehrávají.

Výběr esenci pro truchlení bude velmi individuální, protože každý se se smutkem vyrovnává jinak. Následující esence jsou ty nejčastěji používané v této situaci:

Snědek (Star of Bethlehem) - pro šok, smutek a pocit prázdnoty

Jedlý kaštan (Sweet Chestnut) -  pro zoufalství, bolest srdce a hlubokou depresi, kdy máme pocit, že život nám už nemá co nabídnout. Když se cítíme nešťastní a v pasti a nevidíme žádnou cestu ven.

Vlašský ořech (Walnut) - pro lepší adaptaci na krutou změnu v našem životě

Plané jablko (Crab Apple) -  pro pocit hnusu k vlastnímu tělu, vhodné když miminko zemřelo už v děloze a matka o tom ještě nějakou dobu nevěděla.

Slíva třešňová (Cherry Plum) -  pro udržení sebekontroly, proti strachu, že se žalem člověk zblázní či když se objeví sebevražedné myšlenky

Borovice (Pine) -  v případě, že se objeví pocity viny, když se viníme z smrti miminka, když máme pocit, že jsme něco udělaly špatně

Vrba (Willow) -  v případě, že jsme roztrpčené a zahořklé, máme pocit, že s námi život hnusně zatočil.. Když cítíme velkou sebelítost v momentě, kdy vidíme jiné matky s miminky a kočárky a máme pocit, že si neuvědomují, jak šťastné jsou, že mají miminko.

Cesmína (Holly) -  pokud cítíme zlost, závist či nenávist například k jiným ženám, které mají děti.