Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
1. únor 2012

Hubnutí a Bachovy esence

Snaha o zhubnutí může často ztroskotat na způsobu našeho myšlení a emocích, které zničí naše odhodlání. Bachovy esence zastaví negativní myšlení a místo něj se objeví pozitivní a svobodné myšlenky. Jestliže je vaším problémem emocionální přejídání, tak právě Bachovy esence budou tou obrovskou pomocí, se kterou dosáhnete v hubnutí úspěchu.

Tady jsou některé esence, které mohou pomoci s hubnutím.

Řepík (Agrimony) – jestliže jíte, abyste se cítili šťastní a přestali myslet na své problémy nebo zapomněli na nepříjemné pocity. Tato esence vám pomůže zbavit se vnitřního neklidu. Nebudete potřebovat čokoládu, dorty či pizzu, abyste se cítili lépe.

Poupě jírovce (Chestnut Bud) – vhodné, pokud u vás dochází k jo-jo efektu. Jestli jste se nepoučili z minulosti a děláte pořád ty samé chyby (jako například kupovat si čokoládové tyčinky), tak je tato esence přesně pro vás. Pomůže vám přestat se špatnými stravovacími návyky a poučit se z minulosti.

Zeměžluč (Centaury) – vám pomůže říci „Ne“ jídlu, kterému nemůžete odolat a kamarádům, kteří vám nabízejí kousek dortu ke kafíčku. Když neradi zraňujete něčí city a jíte, abyste potěšili ostatní, tak je tato esence vhodný výběr. Pomůže vám vybudovat si vlastní vůli a stát si zatím, co pro sebe považujete za správné. Dokážete snadno říci ne a vyvinete si dobrý smysl pro to, koho chcete ve svém životě a koho ne.

Slíva třešňová (Cherry Plum) – pokud máte pocit, že se zblázníte, pokud nebudete mít váš oblíbený dort, pivo nebo salám či cokoliv, po čem toužíte. Slíva vám pomůže uklidnit se a zbavit se tohoto nutkání.

Plané jablko (Crab Apple) – pokud nemáte rádi své tělo a často věnujete příliš velkou pozornost detailům diety. Plané jablko vám pomůže být v pohodě sami se sebou.

Hořec (Gentian) – pokud se snadno vzdáváte, když věci nejdou dobře. Pochybujete o vaší schopnosti zhubnout nebo to hned vzdáváte, pokud rychle nedokážete dosáhnout své vysněné váhy. Hořec vám dodá důvěru, že se věci zlepší, bude vám pomáhat pozitivním myšlením a vy se dokážete poprat s překážkami, které vás na cestě za vysněnou váhou potkají.

Cesmína ostrolistá (Holly) - když jíte, pokud jste naštvaní, žárliví nebo protože máte hluboká duševní zranění z minulosti. Cesmína vyléčí vaše zranění a pomůže vám odpustit, posunout se dál a znovu se naučit milovat.

Habr (Hornbeam) – pokud je vašim problémem motivace, je pro vás Habr vhodná esence.  Když vás unavuje jen myšlenka na to, že se pokusíte zhubnout nebo neustále odkládáte začátek hubnutí nebo cvičení. Habr vám dodá energii a motivaci.

Netýkavka (Impatiens) – pokud jste netrpěliví a nemůžete se dočkat, až dosáhnete vaší ideální váhy. Máte pocit, že současná dieta nefunguje dost rychle a tak chcete hned vyzkoušet novou dietu. Netýkavka vám pomůže být v klidu a mít více trpělivosti.

Modřín (Larch) – pro případy, že si nevěříte, že dokážete zhubnout a nemáte žádnou sebedůvěru.

Kejklířka skvrnitá (Mimulus) – pokud cítíte úzkost ohledně jídla, máte strach jíst určitá jídla nebo trpíte nějakými fobiemi týkajícími se jídla. Kejklířka také pomáhá, pokud jste stydliví a nervózní a nechodíte z těchto důvodů například cvičit do kolektivu. Pomůže vám udělat první krok beze strachu.

Borovice lesní (Pine) – vhodná, pokud se cítíte provinile, jedná-li se o jídlo a trestáte se, když jste snědli něco, co považujete za špatné. Vhodná, i pokud cítíte vinu za to, že jste nechali na talíři nedojedené jídlo nebo odmítli jídlo, které pro vás někdo připravil. Borovice vám pomůže nebýt na sebe tak tvrdí, přestat se soudit a mít pocit, že si nezasloužíte být štíhlí. Pomůže vám akceptovat, jací opravdu jste, respektovat se a milovat.

Voda z léčivých pramenů (Rock Water) – pokud jste příliš zkostnatělí ohledně dodržování diety a velmi striktní v dodržování naplánovaného režimu. Tato esence vám pomůže být více flexibilní, takže si můžete život i jídlo více vychutnat.

Vlašský ořech (Walnut) - pokud vás ostatní lehce svedou na „nesprávnou“ cestu ohledně jídla. Pomůže vám držet se vašeho plánu ohledně diety a cvičení. Pomůže vám zbavit se starých závislostí na jídle a lépe se poprat s úkoly, které vám život přichystá.