Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
9. únor 2012

Příchod nového sourozence do rodiny a Bachovy esence

Častou emocí, která se projeví po narození sourozence je žárlivost, pak je vhodnou esencí Cesmína (Holly). Pokud je dítě agresivní k malému sourozenci, například ho štípe či uhodí, použijeme také Cesmínu. Někdy se z poslušného dítěte se stane neposlušný ďáblík, kterému pomůže Vinná réva (Vine). Často je starší dítě roztrpčené a trucuje, má pocit, že je chudák, protože rodiče se mu už tolik nevěnují, pak je vhodná esence vrba (Willow). Když dítě vyžaduje najednou hodně pozornosti od rodičů, neustále na nich visí a nechce se samo zabavit, pomůže Čekanka (Chicory). Aby dítě celkově lépe zvládlo tuto velkou změnu, která přijde s novým sourozencem, je vhodné podávat Vlašský ořech (Walnut).

Často není příchod miminka jednoduchý ani pro matku. Může se cítit zavalena zodpovědností a mít pocit, že neví, jak nejlépe dělit čas mezi děti. Pak můžeme použít Jilm (Elm).

Starší dítě se často může miminka bát a nebo se může bát, že ztratí lásku svých rodičů, pak je vhodná Kejklířka (Mimulus). Někdy dítě nedokáže přesně pojmenovat, čeho se bojí, pak použijeme Topol (Aspen).