Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
bachovyesence
18. únor 2012

Sourozenecká rivalita a problémy v rodině

Rivalita

Obvykle se rivalita mezi sourozenci objevuje hlavně v pubertě, ale může se vyvinout i u mladších dětí, když spolu vyrůstají. Každé dítě bojuje o pozornost, snaží se být to nejoceňovanější. To může vyústit do zlomyslnosti, sobeckosti a provokativního jednání, kdy se děti snaží očernit jedno druhé, obvinit z vlastních chyb nebo dokonce schválně zavinit něco, za co bude sourozenec potrestán.

Čekanka (Chicory) – pomůže dětem se sobeckostí. Cesmína (Holly) se žárlivostí a zlomyslností. Zeměžluč (Centaury) pomůže sourozenci, který se nedokáže bránit a Vlašský ořech (Walnut) pomůže oběma naučit se žít spolu bez rivality.

Problémy mezi rodiči

Bachovy esence nemohou zázračně spravit manželství, ale mohou dětem pomoci vyrovnat se lépe s tím, co se mezi jejich rodiči děje. Jedna z nejdůležitějších esencí je Vlašský ořech (Walnut),  protože chrání před vnějšími vlivy a může tak ochránit dítě před vtáhnutím do konfliktu mezi rodiči. Tato esence pomůže také v období změn, například při zvykání na život jen s jedním rodičem.

 Topol (Aspen) pomáhá při strachu, že se něco stane, pocitu blížící se katastrofy, kdy dítě neví, co se bude dít.  Bílý kaštan (White Chestnut) je pro neustálé myšlenky například na ztrátu jednoho rodiče. Řepík (Agrimony) pomůže zmírnit vnitřní trápení, agonii, úzkost a strach, které dítě drží uvnitř sebe a nechce o něm mluvit. Takové dítě v noci často nemůže spát či trpí nočními můrami. Pro noční můry je vhodné použít Devaterník (Rock Rose).