Používáme cookies. Více informací zde. OK
denny27
29. črc 2019
114 

Kukuřičné bludiště - zábava pro celou rodinu

Viděli jste film ZNAMENÍ s Melem Gibsonem a Joaquinem Phoenixem? V kukuřičném poli nedaleko jejich farmy se objeví obrovské kruhy a rodině se začnou dít nevysvětlitelné události. 

Tak ne, nám se dnes nic podobného nestalo, ale ráda bych Vám sepsala tip na výlet, kterého jsme se dnes zúčastnili😃

Kukuřičné bludiště je nový druh  zábavy pro celou rodinu, ze které se těší 12 míst po celé ČR.

Můžete je najít zde:

Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava - Sasov, Kutná Hora - Malín, Olomouc - Slavonín, Opava, Plzeň - Kyšice, Praha - Líbeznice, Rakovník, Sychrov, Valtice.

My se vydali na Sychrov.

Co je cílem hry??

U pokladny dostanete hrací kartu, na které máte vyznačeno 20 prázdných políček, z kterých vzniknou 4 slova a každé slovo má jiné barevné označení.

Úkolem v bludišti je tedy najít 20 příšerek ve tvaru písmen, podle čísla a barvy písmenka zapsat do karty a na základě 4 vzniklých slov uhodnout tajenku. Za správnou tajenku na Vás čeká u pokladny odměna.

Naše výsledné slovo ale nebyly PRÁZDNINY, nýbrž LÉTO!!!😄

Rozhodovala jsem se mezi těmito a nakonec dala to nesprávné. Ale i tak se děti odměny dočkaly. Zachránila nás doplňující otázka.

Zdá se Vám hledání slov jednoduché?

Ono to celkem jednoduché je, ale nezapomeňte, že jste stále v bludišti, takže pokud nemáte perfektní orientační schopnosti a dobrou paměť, tak občas zabloudíte a na jedno místo se vrátíte vícekrát.

My jsme měli trochu výhodu, protože jsme se řídili podle stop od kočárku, ale i tak se nám podařilo nesčetněkrát zabloudit😆😆

A co rodiče??

Když jsem psala pro celou rodinu, tak jsem skutečně myslela i pro maminku/tatínka, ale klidně i pro dědečka, babičku, strýce i tetičku.

Stejně tak, jako pro děti, tak i pro dospělé je z druhé strany hrací karty připravena tajenka. Úkolem je najít v bludišti 8 písmenek, která si zapíšete do karty a z těchto písmen pak vymyslíte 6 slov.

My jsme ale nevyplňovali, protože nás tlačil čas.

BONUS!!

Každé bludiště je unikátní a v každém na Vás čeká jiná tajenka. Všechny tyto tajenky Vám ale prozradí hlavní celorepublikovou tajenku!

Máte v plánu bludiště v jiném městě navštívit, nebo jste již navštívili??

Pojďme dát dohromady všechny tajenky a přijít na slovo nad všemi ostatními!!😊😊

Jestli se tu někdo takový najde, ať zanechá pod článkem komentář města a výsledného slova🤗

Pokud chcete vědět více informací, navštívte stránky www.kukuricaci.cz

Kromě příšerek v bludišti najdete i dvě velké cedule, které mají poučit o třídění odpadu a o tom, co se k čemu z přírodního bohatství využívá.

Na závěr bych chtěla ještě dodat, že náš výlet byl opět záživný😃

V Turnově začalo pršet a pokud dlouhodobě prší, tak je bludiště zavřené. Je tedy lepší se informovat emailem, zda daný den mají otevřeno. Email najdete na webových stránkách.

Na poslední chvíli jsme se ale rozhodli, že na Sychrov dojedeme. Náhradní plán byl projít se zámeckou zahradou, koupit si zmrzlinu a obratem jet zpátky. Nakonec se počasí vylepšilo a do bludiště jsme se dostali.

Ale upřímně?? Opravdu je lepší, když je zataženo a nepraží tolik sluníčko, protože po chvíli je člověk v bludišti zpocený a unavený.

Časová náročnost v bludišti bych řekla, že je od té 1hodiny a více.

Ale samozřejmě, kdo si v něm poběhá, tak to zvládne do hodiny.

A co se týče vstupného, posílám screen z webových stránek.

#lassig_letoplnezazitku

  My jsme byli v Opave a teda syn 2 roky a 4 mesice vydrzel 20 min chodit pekne v bludisti a pak to byla pro nej uz nuda a vbihal do kukurice a to bylo teprve bludiste 🤦🏼‍♀️
  Vysledne slovo bylo kruh. Ale karticku nejspis nedohledam.

  29. črc 2019
  denny27
  autor

  @gumysek nevadí, že není karta.. když se tu sejde více slov, tak třeba dáme pak společnými silami to hlavní slovo dohromady.
  On i náš 4lety po chvíli remcal, že ho to nebaví, ale sluníčko bylo fakt otravný. To jsem se potila i já. A Tobis v kočárku z toho byl taky za chvíli otrávený...ale ten je vždy a všude 😆🤣

  29. črc 2019

  My jsme byli zrovna včera v Opavě 😊 Bylo šílené vedro, takže čtyřletý syn taky moc dlouho nevydržel... Kterou tajenku potřebuješ? Kartičku bych snad ještě našla 🙂

  29. črc 2019

  @denny27 Dnes jsme Vás tam potkali...ještě teď děti mluví o tom prizraku z kukuricneho pole,o kterém tam vasim dětem vyprávěl váš manzel😂 ..tajenku jsme vylustili stejně " špatně " jako vy 😀...zvládli jsme i dospelackou verzi,ale u te jsme se pravda trochu zapotili- A nebylo to jen tím,že zrovna parilo sluníčko jako blázen 😉

  29. črc 2019
  denny27
  autor

  @jfk31 fakt??😃😃 Nebyl manžel vyšší s brýlemi?? A dvě děti kolem Vás běhaly??
  Tak jsem ráda, že jsme neuhodli jediní 😃🤣
  Kdyby místo ,,volno'' dali jiné slovo, tak bych to Léto asi napsala. Ale kvůli němu jsem nakonec psala Prázdniny 😁

  29. črc 2019
  denny27
  autor

  @jfk31 no doufám, že děti nemají teď strach??😃
  On je chlap občas ,,vtipálek'' a vymýšlí si báchorky 😆

  29. črc 2019

  @denny27 Přesně, uvažovali jsme úplně stejně 😀...a ano ,manžel je ten vyšší pan s brýlemi 😉...děti jsou v pohodě, snad se jim o tom strašidle nebude zdát 🤪...jinak jako zážitek super a zase něco jiného...jsme na dovolené u Harrachově,dnes jsme viděli Mumlavske vodopády,pak zastávka v pivovaru v Harrachově a pak právě kukuricaci 👍 ...je to náročnější,ale zdejší kraj je prostě nádherný 😎

  29. črc 2019
  denny27
  autor

  @oplatecka z Opavy už nad Tebou psala maminka slovo kruh. Teď, jestli se najdou i slova z jiných měst ☺️

  29. črc 2019

  My byli včera v HK, dali jsme dětskou i dospelou za cca. 6Omin.

  30. črc 2019

  Jo ty chceš slova? Pošlu do SZ

  30. črc 2019

  mám dvě slova, jestli je tu mám prozradit...?

  7. zář 2019
  denny27
  autor

  @damada klidně můžeš ☺️

  8. zář 2019

  oheň a Řecko

  11. zář 2019