Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
hanica83 AMBASADORKA
1. črc 2020
Tablety inovovaného Femibionu 1 i 2, stejně jako Femibionu 3 obsahují jako jednu z „novinek“ železo. Víte v čem je železo tak důležité?

1. Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a krevního barviva – hemoglobinu a tedy i k optimálnímu přenosu kyslíku krví ke tkáním a orgánům
2. Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání – podporuje normální energetický metabolismus
3. Přispívá k normální funkci imunitního systému
4. Podílí se na procesu dělení buněk (které v těhotenství probíhá ve zvýšené míře)

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. čer 2020
Jak už jsem několikrrát zmínila, novinka pro kojící maminky – Femibion 3, obsahuje na rozdíl od Femibionu 1 a Femibionu 2 vitamin A, který napomáhá mimo jiné zdravému zraku. Určitě jste už slyšely, že se těhotným ženám užívání doplňků stravy s vitaminem A nedoporučuje. Běžné a rozumné doplňování tohoto důležitého vitaminu ze stravy – mrkev, batáty… je ale zcela bezpečné (nedoporučuje se pouze konzumace jater, z důvodu velmi vysokého obsahu vitaminu A).
Proto není vhodné užívat Femibion 3 v těhotenství namísto Femibionu 2. Pokud Vám však zbyl nějaký Femibion 2 a už kojíte, není v jeho doužívání žádný problém.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 11. čer 2020
V minulém příspěvku jsem se zmínila o přítomnosti vitaminu D3 ve všech Femibionech.
Víte, proč je vitamin D tak důležitý? Podílí se na vývoji imunity ( a když tu máme dobu koronavirovou, nedá mi to nezmínit, že dostatek vitaminu D se pojí s nižším výskytem onemocnění horních cest dýchacích, protože ovlivňuje jak vrozenou tak získanou imunitu - vlastně se dá říct, že imunitní systém kultivuje), dále vývoji kostí, svalů (svalový tonus), ale i CNS.
Dostatek vitaminu D u těhotné ženy pomáhá bránit odvápnění jejího organismu. U dětí v období růstu se dává jeho nedostatek do souvislosti i s růstovými bolestmi. Dominek jimi teď třeba trpí dost často :frowning2: Takže vitamin D na základě konzultace s pediatričkou doplňujeme.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
1. čer 2020
Femibion 1, 2 i 3 obsahují důležitý vitamin D3. Myslím, že je všeobecně známé, že hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření a to až z 90 % (závisí ale na mnoha faktorech - na intenzitě UVB záření a na sklonu slunečních paprsků – tedy na zeměpisné šířce, ročním období, použití ochranných krémů…., ale i na množství cholesterolu v kůži, ze kterého se vitamin D právě díky UVB záření tvoří). Novorozenec je však odkázán na příjem vitaminu D pouze ze stravy, protože syntéza ze slunečního záření je nedostatečná (proto je také miminkům až do 1 roku věku doporučován vitamin D doplňovat pomocí kapiček). Je proto velmi důležité, aby maminka měla jeho dostatek nejen pro sebe, ale i pro mininko.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 26. kvě 2020
Zatím nejvíc dotazů ohledně Femibionu mi přišlo na novinku – Femibion 3.

Tady je tedy takové nejzákladnější shrnutí:
- novinka přímo pro období kojení
- byl vyvinut speciálně s ohledem na potřeby kojících matek
- stejně jako u Femibion 2 jsou v balení tablety a tobolky (tobolky mají totožné složení jako inovovaný Femibion 2, v tabletách je oproti Femibionu 2 navíc cholin, vitamin A a vápník, naopak neobsahují hořčík)

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 26. dub 2020
Určitě jste zaznamenaly, že Femibion má inovované složení. Tady je hlavní shrnutí toho, co je nové:

Femibion 1 nově obsahuje cholin, selen a železo.

Femibion 2 má v inovované podobě v tabletách nově selen, zinek, železo a hořčík, v tobolkách pak lutein.

Úplná novinka vyvinutá speciálně pro kojící maminky – Femibion 3 obsahuje oproti Femibionu 2 v tabletách navíc vitamin A, cholin a vápník, naopak v nich neobsahuje hořčík. Složení tobolek je s Femibionem 2 totožné.

(Obrázek z www.vitalmix.cz)
#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
9. bře 2020
Omlouvám se, že jsem včera nezvládla popřát všem úžasným ženám tady na kobylce všechno nejlepší, ale náš život teď velice dobře vystihuje tahle fotka - stále v poklusu :grinning:
I když mám dvě zlaté děti a úžasného manžela, toho času teď nějak nezbývá, nebo to prostě neumím zorganizovat. Tak snad to bude časem lepší a lepší.
Každopádně Vám dodatečně přeju za sebe, za všechny tři moje chlapy i za #femibion všechno nejlepší! :kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
11. únor 2020
Nová balení Femibionu mají pro přehlednější užívání označené jednotlivé tabletky (a tobolky) dny v týdnu. Už jste to zaznamenyly? A co na to říkáte?
Mě to teda vyhovuje, protože jsem kolikrát přemýšlela, jestli už jsem si je vzala nebo ne.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
3. únor 2020
Určitě jste zaznamenali, že se dřív prodávalo výhodné dvojbalení #femibion s Bi-oilem.
O výhodách užívání Femibionu už snad ani nemusím psát (ale stejně zase napísu :slight_smile: ).
Za mě určitě doporučuju i mazání bříška. Vyzkoušela jsem Bi-oil, který je myslím super, ale nakonec jsem se vrátila k Eucerinu, který jsem používala i celé první těhotenství. Už jedu páté balení :slight_smile:
Je jasné, že záleží na elasticitě kůže, je to i hodně geneticky podmíněno, ale mazáním můžete alespoň něco málo udělat samy. A já mám teda už druhé těhotenství slušnej balón a je vypnutej a hladkej jak dětská prdýlka :wink:
A co vy, mazaly jste? A pomohlo/nepomohlo?
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
23. led 2020
Víte, že existují dva druhy nedostatku kyseliny listové/aktivních folátů? Za prvé jde o klasický – absolutní nedostatek, kdy do těla nepřijímáme dostatečné množství a za druhé existuje ještě tzv. relativní nedostatek, kdy v krvi nemáme dostatečnou hladinu folátů i přes to, že máme jejich dostatečný příjem ve stravě. Zde se pak jedná o poruchu jejich metabolismu, přičemž nejznámější a nejrozšířenější je MTHFR mutace, kterou trpí až 50% populace! V běžném životě se to nemusí nijak projevit, ovšem v těhotenství, kdy se potřeba kyseliny listové, vlastně aktivních folátů zvyšuje cca na trojnásobek, už problém nastat může. Jediným řešením je pak doplňovat aktivní foláty v podobě vhodného přípravku. A věřte, že jedničkou na trhu stále zůstává Femibion.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 17. led 2020
Tak jdu ten poslední měsíc dopřát tomu našemu druhému miláčkovi nový Femibion 2, obohacený mimo jiné např. o cholin, železo nebo zinek.
A koukám, jak je kromě složení vymazlená i nová krabička :slight_smile:

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
9. led 2020
Ač druhorodička, rodit budu ve stejné porodnici, zase jsem si neodpustila předporodní kurzy. A za mě fakt super věc!
Koukala jsem, kolik je nového, co už se třeba úplně běžně dělá, i když před těma 3,5 rokama to vůbec běžné nebylo (dotepání pupečníku, rutinní nástřih hráze...).
Super taky je, že jsem dostala k vyplnění všechny papíry, co se jinak řeší až při příjmu, takže pak je jen odevzdáte a máte klid!
Co vy a předporodní kurzy v porodnici?
Chodily jste, mate v plánu?

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
28. pro 2019
Už jsme tu dlouho neměli #tehotenstvi_tyden_po_tydnu tak to jdu honem napravit.

Jedenáctý a dvanáctý týden těhotenství (10tt + 0 – 10tt + 6 a 11tt + 0 – 11tt + 6 )

Postupně se mění disproporce plodu – růst hlavičky se zpomaluje a růst tělíčka naopak zrychluje. Šikovný a zkušený gynekolog dokáže již v tomto období rozeznat pohlaví plodu, i když je to obtížné a s jistotou to dokáže určit ještě tak o měsíc později (u nás se tip z 11tt v obou případech povedl :slight_smile: ). Plod polyká plodovou vodu a ledviny začínají vylučovat první moč. Na drobounkých prstíčkách začínají růst nehtíčky. Délka plodu je kolem 6cm a váha cca 15g.
Plně vyvinutá je již také placenta, která přebírá zásobování plodu kyslíkem i živinami.
Dvanáctým týdnem také pomalu končí první trimestr, který je z pohledu vývoje plodu tím nejdůležitějším, ale také nejrizikovějším.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
26. lis 2019
Možná jste již zaznamenaly, že jsou k dostání nová balení Femibionu.
Mají nové složení (hlavní inovací je cholin a dělení ještě více ušité pro potřeby jednotlivých fází těhotenství a mateřství - už není jen Femibion 1 a 2, ale i Femibion 3) a nový počet tablet. Z balení na 30 dnů jsou nově balení na 28 dnů, hlavně z důvodu, aby se ženám lépe kontrolovalo užívání. Blistry jsou krásně označené jednotlivými dny (i gynekologové jsou zvyklí počítat v týdnech, jak menstruační cykly, tak těhotenství - jde tedy o takový logický vývoj). Původní balení se doprodávají.
Více info postupně dodám.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
20. lis 2019
Bezpečnostní těhotenský pás – znáte, používáte?
Za mě osobně je bezpečnost miminka, stejně jako jeho správný vývoj, to nejpodstatnější. A to nejen když se miminko narodí, ale i v době, kdy ho ještě maminka nosí pod srdcem.
Proto stejně jako zastávám názor, že je velmi důležité užívat již v těhotenství (a ideálně ještě před tím, je-li plánované), přípravky s kyselinou listovou a/nebo aktivními foláty (kvůli MTHFR mutaci), zastávám také názor na bezpečné poutání v autě. Obzvláště nastávající maminky, které hodně cestují, by si měly uvědomit, že náraz, byť jen v malé rychlosti, kdy jsou připoutány klasickým pásem, který vede ve spodní části přes bříško, může mít pro plod fatální následky.
Já osobně mám např. BeSafe Pregnant iZi FIX a můžu jen a jen doporučit.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 18. lis 2019
Sedmnáctý listopad není jen dnem boje za svobodu a demokracii naší země, ale ve světě je tento den také mezinárodním dnem předčasně narozených dětí.

Určitě nemusím představovat spolek Nedoklubko, díky kterému se k tomuto dni připojila i Česká republika. Víte však, že jedním z hrdých partnerů Nedoklubka se v říjnu roku 2017 stal i Femibion?

V rámci této spolupráce jsem byla jako ambasadorka Femibionu pozvaná na galavečer pořádaný organizací Nedoklubko v Praze na Žofíně, který proběhl již 1. listopadu. Vzhledem k mé neschopence jsem musela pozvání bohužel odmítnout, ale alespoň bych Vám tu postupně v brzké době předala některé velmi zajímavé informace týkající se tohoto tématu. Co vy na to?

#femibion #mezinarodnidennedonosenychdeti
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
14. lis 2019
Desátý týden těhotenství (9tt + 0 – 9tt + 6)

I když hlava stále zaujímá téměř polovinu velikosti plodu, díky ztenčení oblasti krku už je zřetelné její oddělení od trupu. Jsou vytvořeny základy všech orgánů a začínají fungovat první reflexy v míše (např. po podráždění v obličeji dojde k otevření pusinky). Na horních končetinách mizí plovací blány, na dolních se začínají prstíčky teprve oddělovat. Na konci týdne zcela mizí ocásek a na jeho místě zůstává pouze kostrč. Mezi nožičkama vznikají dva otvory (vyústění trávicí trubice – základ konečníku a společné vyústění močových a pohlavních cest – kolem nich se začínají tvořit vnější pohlavní orgány).
Velikost je kolem 3cm a váha kolem 5g.
Nastávajícím maminkám se díky většímu objemu krve zvyšuje tep a také tělesná teplota neklesá pod 37st.

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
30. říj 2019
Období od 9tt až do porodu se nazývá fetálním obdobím. Je pro něj charakteristický intenzivní růst, dozrávání orgánů a příprava celého plodu na přechod z matčiny dělohy do onoho velkého světa. Jednotlivé etapy již nejsou tak jasně ohraničeny a normální jsou také individuální rozdíly.
Je až neskutečné, že plod o velikosti kolem 2,5cm už má za sebou tak obrovský vývoj a pokrok.

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
20. říj 2019
Po dobu těhotenství je ideální vyhnout se užívání všech léků, pokud to není bezpodmínečně nutné (já si třeba nevzala ani celaskon :slight_smile: ). Pokud už je však opravdu potřeba utišit např. velmi silnou bolest hlavy nebo třeba zad, víte, po kterém léku v těhotenství sáhnout?
Po dobu celého těhotenství je možno užít léky na bázi paracetamolu (Paralen, Panadol…), ale pouze krátkodobě a ne ve vysokých dávkách. Pozor však na léky obsahující ibuprofen (Ibalgin, Brufen, Nurofen…)! Ty je možné použít v prvním a druhém trimestru, ve třetím trimestru už však představují vážné riziko!! (To stejné platí u léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou – Acylpyrin, Aspirin) Obecně se pak vůbec nedoporučuje užívat léky kombinující více účinných látek (Valetol, Ataralgin…)

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
18. říj 2019
Devátý týden těhotenství (8tt + 0 – 8tt + 6)

Od devátého týdne těhotenství se již zárodek (čili embryo) začíná nazývat plodem a také začíná mít lidskou podobu. Stále je však ještě stočen do tvaru písmena c a hlavová část je oproti trupu větší a předehlá dopředu.
V oblasti trupu ale pomalu dochází k napřimování a to hlavně díky vývoji jater, která jsou vůči plodu značně velká. V dutině břišní se také vyvíjí a roste střevo a dále se utváří základ bránice – hlavního dýchacího svalu.
Rysy obličeje jsou velmi hrubé, ale oči už se pomalu přesouvají blíže k sobě. Na horních končetinách se již rýsují prsty, které jsou ale zatím spojeny plovacími blánami.
Délka plodu je kolem 2,5cm a váha cca 2g.

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
6. říj 2019
Osmý týden těhotenství (7tt + 0 – 7tt + 6)

Hlavová část embrya je oproti zbytku těla stále velká, přitom mozková část je stále větší, než obličejová. Nicméně i ta se dále vyvíjí – srůstají drobné kůstky, tvoří se ústní dutina (zprvu hodně široká, ale postupně se zužuje), jazyk či nosní dírky – právě zde je velké riziko rozštěpových vad. V obličeji je patrný nos i obě čelisti, ouška se vyvíjejí uvnitř hlavičky i z vnějšku. Postupně mizí ocásek a díky přibývající svalové hmotě se embryo v děloze začíná pomalu pohybovat (pohyby ještě není vzhledem k velikosti možné cítit, jsou ale velmi dobře patrné na ultrazvuku). Velikost je něco kolem 1,5 cm.

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
1. říj 2019
Víte, že Femibion obsahuje také vitamín D3, jehož nedostatkem trpí čím dál více populace? Tento důležitý vitamín přitom přispívá k normální funkci imunitního systému a je důležitý pro buněčné dělení. Mimo to má také velký vliv na normální stav zubů a kostí (má tedy důležitou roli při růstu plodu, ale např. i při správném vývoji skloviny).
Takže je velmi důležitý nejen pro nastávající maminku, ale i pro miminko - na to je potřeba myslet zejména ve 3 trimestru.

#femibion
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
23. zář 2019
Sedmý týden těhotenství (6tt + 0 – 6tt + 6)

V sedmém týdnu se u embrya zvětšuje zejména část hlavy (tvoří až polovinu celkové velikosti), což souvisí s velmi rychlým a náročným vývojem mozku. Formuje se také obličej, po jehož stranách (velmi daleko od sebe) jsou již patrné základy očí. Dále se vyvíjejí vnitřní orgány a končetiny (ty horní se vyvíjejí dříve jak dolní).
Velikost je cca 8mm – např. jako borůvka :slight_smile:

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
10. zář 2019
Šestý týden těhotenství (5tt + 0 – 5tt + 6)

Jde o první týden, kdy je již možné zachytit srdeční akci. Byť je srdíčko „veliké“ asi jen jako zrnko máku, už tluče a začíná se dělit na síně a komory.
Velmi důležité je v tomto týdnu uzavírání nervové trubice, vyvíjí se mozek a mícha.
Jde o velmi citlivé období, kdy je embryo nejvíce ohroženo možností vzniku defektů neurální trubice. Proto je opravdu důležitý dostatečný příjem kyseliny listové/ aktivních folátů, který by měl být u těhotných žen oproti normálu navýšen o dalších 400 μg za den. Je na každé ženě, zda zvolí doplňky stravy či „jen“ pestrou stravu. Jen bych ráda upozornila na fakt, že získat dostatečné množství pouze ze stravy, byť pestré, je opravdu obtížné.
U embrya se dále začínají vyvíjet vnitřní orgány, jako třeba ledviny, játra či plíce. Tvoří se již také uši, nos a ústa a na těle plodu začínají pučet výběžky – základy ručiček a nožiček. Velikost je kolem 3mm a váha cca 1g.

#femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu
Zobraz celou zprávu
hanica83 AMBASADORKA
16. srp 2019 Čtené 225x
Čti celý článek
hanica83 AMBASADORKA
13. srp 2019 Čtené 378x
Čti celý článek
hanica83 AMBASADORKA
12. srp 2019 Čtené 603x
Čti celý článek
hanica83 AMBASADORKA
11. srp 2019 Čtené 191x
Čti celý článek
hanica83 AMBASADORKA
3. srp 2019 Čtené 335x
Čti celý článek
hanica83 AMBASADORKA
3. čer 2019 Čtené 718x
Čti celý článek
Strana
z 7
Předchozí Strana
z 7
Další