Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
ivakalinova AMBASADORKA
16. kvě 2019 Čtené 911x

Je těžké vyjádřit něco ve zkratce... Zejména něco tak silného jako je vztah k vlastní mamince. 

Jako pětiletá holčička jsem odpověděla, že je to prostě moje maminka, v 17-ti jsem říkala, že je krásná, ale občas mi leze na nervy. Teď se to nedá vyjádřit pár slovy. Možná ve zkratce takto? Modlitba. Moje. Inspirující. Krásná. Milující. Hrdinka. Supermáma. Trpělivá. Starostlivá. Bezpodmínečná láska. Bohatství citů. Naslouchající ostatním. Obětavá.

Moje maminka se jmenuje stejně jako já, letos jí bude 56 let. Je to pro mě maminka s velkým M. Celý život jsme k sobě měly hodně blízko, vždy jsem jí mohla říct vše. Pokaždé poradila, podpořila, byla tady pro mě. Čím jsem starší, tím víc oceňuji jaká byla. Byla hodná, zároveň ale přísná a důsledná. Byla a je takové sluníčko, které rozdává dobrou náladu a hodně smíchu. Umí a uměla udělat krásnou rodinu atmosféru a pohodu, proto jsem si vždy ráda vracela a vracím domů. Ona je člověk, za kterého bych dýchala, nesmírně si jí vážím a udělala bych pro ní cokoliv. 

Před dvěma lety se stala poprvé babičkou. Když pochovala poprvé v životě Emičku, plakala. Plakala štěstím, radostí a dojetím. Je to babička, která ví o své vnučce úplně všechno. Ví o každém pokroku, o každém nezdaru. Je to babička, která rozmazluje, mazlí, doslova leze po čtyřech a dělá kašpárka. 

Pokaždé, když přijedeme k mé mamince, pokaždé je vařeno i pečeno. Je to výborná kuchařka. V jejím jídle je veliká porce lásky a oddanosti. Ráda bych se s vámi podělila o recept, který se u nás dědí po generace :slight_smile:

VÁNOČKA

1/2 kg hladké mouky                                 1

1/2 kg polohrubé mouky                          1

1/4 kg másla                                                3

20 dkg cukru krystal                                 1

6 dkg droždí                                                2

vanilkový cukr                                            1

citronová kůra                                            1

3 žloutky + 1 celé vajíčko                         1

necelý 1/2 l mléka (ohřáté)                     2

1 dkg soli                                                     3

5 dkg rozinek                                             4

Ingredience do robotu podle pořadí 1-4. Nechat vykynout 2-3 hodiny, uplést vánočku, potřít vajíčkem, posypat mandlemi, nandat špejle. Peče se hodinu, na začátku na 180°C, pak ubrat na 160°C.

Recept je na 2 kusy vánočky. A musím říct, že lepší jsem v životě nejedla.

Moje babička vždycky říkala, Ivanko nezapomeň, ať ti bude pět, deset, dvacet, čtyřicet, šedesát, pořád budeš ta maminky malá holčička a pořád budeš dítětem. Měla pravdu, dokud máme rodiče, pořád jsme dětmi....

#tyden_s_ambasadorkami #maj_s_ambasadorkami #den_matek_s_ambasadorkami

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
14. kvě 2019 Čtené 115x

Krásné dobré ráno! 

Druhá květnová neděle je za námi.... a s ní svátek všech maminek!

A my jsme si u této příležitosti přichystaly týden plný vůní, chutí a vzpomínek. Na naše maminky, na maminky našich maminek, na maminky našich tatínků …

Tak si to pojďte s námi užít!

Maminky by pro nás měly být pevným bodem v našem životě se vždy otevřenou náručí. A když zavřeme oči a vzpomeneme si na maminku, nebo třeba na babičku, vybaví se nám vůně, chutě, barvy …

Co vám maminky a babičky vždycky vaří nebo vařily? Co vás vrací do bezstarostného dětství?

My se s vámi o naše voňavé vzpomínkové poklady budeme celý týden dělit a zároveň vám k tomu vždy nachystáme i nějakou parádní soutěž!

A že se máte na co těšit!

Každý den vyhlížejte článek s báječným rodinným receptem. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami.


Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

 • Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.
 • Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.
 • Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže srdíčko jako poděkování za účast.

Doufáme, že se vám dny s ambasadorkami budou líbit tak jako vždy a že si společně užijeme prima týden!

PS: Speciální výzva pro odvážné – kdo zvládne vyzkoušet všechny ambasadorské vzpomínkové recepty? Nezapomeňte se s námi podělit o fotky a u fotek nás označit, aby nám nic neuniklo!

Iva s Viledou

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
4. kvě 2019 Čtené 485x

Krásné odpoledne,

počasí nám tento víkend moc nepřeje, tak jsem se rozhodla, že vyhlásím víkendovou soutěž s Viledou.

Jaká je soutěžní otázka?

Jaká je vaše nejoblíbenější domácí práce? Jednodušše, co děláte nejraději v domácnosti? 

O co budeme soutěžit?

5 z vás získá 1x hadřík Actifibre a 1x balení Pur Active střední (houbičky).

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

 • Dát lajk tomuto článku
 • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek

Zapojit se můžete od dnešního dne do neděle 5.5.2019 (do půlnoci). Poté Emička vylosuje 5 výherců :slight_smile:

Krásný víkend přeje Iva, Emička a Vileda

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
18. dub 2019 Čtené 679x

Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali ale kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy (oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví). Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.

Církevní význam velikonočních svátků je mnohem víc, než jen symbolický. Pro křesťany jsou Velikonoce důležitější než Vánoce a tomu odpovídají přípravy i samotný průběh svátků.

Pro církev mají Velikonoce mnohem víc než jen symbolický význam. Velikonoce jsou významnou součástí křesťanského církevního roku, který začíná Adventem – přípravou na narození Ježíše Krista.

Všechny přípravy na Velikonoce i samotný průběh těchto svátků mají svá pravidla, která se velmi přesně dodržují. Podle církevní tradice například přípravy začínají 40 dní předem na Popeleční středu, a samotné Velikonoce začínají vigilií neděle Vzkříšení. Té předchází Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota, a trvají až do svátku seslání ducha Svatého, takzvaných Letnic. První velikonoční týden se nazývá Velikonoční oktáv, čtyřicátý den Velikonoc je oslava Na nebe vstoupení Ježíše Krista, kterou Velikonoce končí. Všechny dny tohoto období pak mají své zvyky a rituály, které se od dávných dob dodržují.

Pojďme tedy společně oslavit Velikonoce zajímavou soutěží s Viledou :slight_smile:

Jaká je soutěžní otázka?

Často jsou to otázky na téma úklidu, dětí. Pojďme to vzít z druhé strany. Jak jste se seznámili s partnerem? Přidejte klidně vtipnou historku, zajímavou hlášku, místo seznámení..... A nezapomeňte přidat VLASTNÍ fotku jarní (velikonoční) dekorace. 

O co budeme soutěžit?

1.místo - Windomatic - vysavač na okna

2.-6. místo - Mikrohadřík Colors XL 

7.-10. místo - 20 srdíček

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

 • Dát lajk tomuto článku
 • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek a přidat vlastní fotografii

Zapojit se můžete od dnešního dne do pátku 19.4.2019 (do půlnoci).

10 výherců vybere Emička.

Budu se těšit na příspěvky, mějte krásný víkend 

Iva a Emička s Viledou

#vileda

P.S. Ještě bych vám chtěla říct, že mop ULTRAMAT TURBO XL je pecka. Zrovna s ním vytírá manžel a nadšení obrovské. Příští týden se můžete těšit na recenzi :slight_smile:

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
10. bře 2019 Čtené 360x

Krásné nedělní odpoledne vám všem,

je mou milou povinností přinést vám výsledky soutěže Slavíme MDŽ s Viledou. V první řadě mi opět dovolte jedno veliké poděkování. Poděkování vám všem za účast v soutěži, přihlásilo se vás neuvěřitelných 398. A to je číslo, které mi opravdu dělá nesmírnou radost. DĚKUJI :slight_smile:

Soutěžní otázka zněla, jaká je vaše nejoblíbenější květina? Moji věrnou a skvělou fanynku Lenku napadlo, že by udělala statisku, jaké květiny mají ženy z modrého koníka rády. A tady máte výsledek :slight_smile:

Leni, tímto mi dovol jedno velikánské děkuji. Jsi skvělá a opravdu to bylo hodně práce, kterou jsi dělala dobrovolně. DĚKUJI :slight_smile:

A o co jsme soutěžili?

O balení mikrohadříků Colors 4 kusy.

A teď už samotné výsledky. Kterých 5 z vás vybral generágor náhodných čísel? 

@sebestka

@coudy2014

@blanche12
@olga_

@vitezove

Moc gratuluji vítězkám (během zítřka pošlu vítězkám formulář na vyplnění adresy). Vy ostatní, vůbec nesmutněte, vždyť víte, že nás čekají jen samé soutěže.

Srdíčka budu posílat během celého dnešního dne :slight_smile:

Krásnou neděli přeje Iva s Emičkou 

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
7. bře 2019 Čtené 591x

Mezinárodní den žen (MDŽ) je mezinárodním svátkem, který připadá každoročně na 8. března. Od roku 1975 je uznáván OSN, jeho historie ovšem sahá do začátku spojení s hnutím bojujícím za volební právo pro ženy. První podobu svátku ovšem vtiskla už ženská konference Druhé internacionály v Kodani.

V Česku je MDŽ často spojovaný se zvyky ze socialistického Československa. K jeho oslavám tehdy patřily slavnosti a červené karafiáty. Řada lidí tak přestala tento svátek slavit v domnění, že se jedná o umělý svátek vytvořený minulým režimem.

Do českých kalendářů se tak 8. březen jako Mezinárodní den žen začal vracet až v novém tisíciletí. V roce 2004 byl zařazen mezi významné dny.

OSN  vybírá pro Mezinárodní dny žen různá mota. Pro rok 2019 jím je: „Myslete rovnoprávně, budujte chytře, inovujte pro změnu“. Organizace spojených národů se tak chce zaměřit na inovativní způsoby, jak zlepšit postavení žen ve společnosti či jejich lepší sociální ochranu.

Pojďme společeně "oslavit" Mezinárodní den žen malou jarní soutěží.

Jaká je soutěžní otázka?

Jaká je vaše nejoblíbenější květina? 

O co budeme soutěžit?

O balení Vileda Mircrofibre Colors 4 ks. Vítězek bude tentokrát 5!

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

 • Dát lajk tomuto článku
 • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek

Zapojit se můžete od dnešního dne do soboty 9.3.2019 (do půlnoci).

5 výherců vybere generátor náhodných čísel. Všichni obdrží 5 srdíček jako poděkování za účast v soutěži.

Budu se těšit na příspěvky, mějte krásný středeční podvečer 

Iva a Emička s Viledou

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
15. únor 2019 Čtené 397x

Krásný páteční večer vám všem,

dnes přináším vyhodnocení únorové soutěže s Viledou s názvem "Co neradi uklízíte?"

Předem mi dovolte poděkovat za nádhernou účast v soutěži. Vůbec jsem nečekala, že se vás přihlásí tolik. Číslo 369 mi opravdu vyrazilo dech a neskutečně moc mě potěšilo. Je vidět, že Vileda má na Modrém koníkovi opravdu krásnou základnu fanoušků. Vyhodnocovat pak takovou soutěž, to je opravdu radost :slight_smile:

A o co jsme soutěžili?: 

 • hadřík Actifibre
 • balení houbiček INOX

Výherců bude rovnou pět. 

Pouštím famfáru a je mou milou povinností oznámit vám, že výherci jsou: 


@dmiska

@mon_88017

@lulufafo13

@newmom17

@lenra

Výherkyním moc gratuluji (ozvu se Vám do IP s formulářem na adresu), všem ostatním děkuji za účast. Během večer pošlu slibovaná srdíčka 

A nebuďte smutní, bude zase další soutěž. Všem krásný večer a překrásný slunečný víkend.

Iva a Emička s Viledou

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
10. únor 2019 Čtené 578x

Slíbila jsem vám, že o víkendu spustím jednu menší soutěž s Viledou. A ten okamžik je právě tady. Hurá!

Jaká je soutěžní otázka?

Jakou domácí práci máte nejméně rádi? Je to vytírání, žehlení nebo snad vaření?

O co budeme soutěžit?

O fialový hadřík Actifibre a Inox houbičku (2 ks v balení). Vítězek bude tentokrát 5!

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

 • Dát lajk tomuto článku
 • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek

Zapojit se můžete od dnešního dne do středy 13.2.2019 (do půlnoci).

5 výherců vybere generátor náhodných čísel. Všichni obdrží 5 srdíček jako poděkování za účast v soutěži.

Budu se těšit na příspěvky, mějte krásný nedělní podvečer :slight_smile:

Iva a Emička s Viledou

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2018 Čtené 280x

Všichni již netrpělivě čekáte na vyhodnocení dnešní soutěže s Viledou. Jak jsem slíbila, tak i plním a vyhodnocení je tady.

V první řadě mi dovolete poděkovat za krásnou účast. Opět mě tak hojná účast překvapila a moc potěšila. Jedno veliké DĚKUJI každé z vás, protože ty komentáře, ty byly úžasné. Četla jsem jedním dechem :slight_smile:

A kdo vyhrává mop Ultramat TURBO? 

Generátor náhodných čísel vybral číslo 1 a první komentář vložila @
rottentocore (jsem ráda, že jsem tentokrát nemusela počítat :slight_smile: )

Gratuluji výherkyni a všem ostatním během zítřejšího dne odešlu srdíčka. 

Výherkyni pošlu do IP informace o doručení výhry.

Krásné Vánoce a dobrou noc,

Iva s Viledou

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2018 Čtené 343x

Pro většinu lidí jsou Vánoce nejkrásnějším obdobím v roce. Náměstí jsou zahalená do vánoční výzdoby, ve středu je krásně osvětlený vánoční stromeček, všude mnoho stánků a lidé s horkým nápojem v ruce štěbetají, přejí si a smějí se. 

Je to doba, kdy se člověk zastaví, kdy se rozhlíží kolem sebe, dělá více dobrých skutků než během roku. Doba, kdy to doma voní po cukroví, děti píší dopis Ježíškovi, domácnost je krásně vánočně vyzdobená, v uších zní vánoční koledy. Doba, když je čas plnit přání a dělat radost. A proto bych vám dnes chtěla udělat radost i já.

Dovolte mi malou vsuvku. A to obrovské poděkování zbývajícím devití holkám, za to, že jsme opět tento projekt daly dohromady. Že jsme se každá vzdaly pár hodin svého času a připravily pro vás pásmo soutěží a zajímých článků. Holky, děkuji, že jsem mohla být součástí této skvělé akce.

Říká se, že to nejlepší přichází na závěr. Tak doufám, že tomu tak bude. Dnes je 12.12. 2018 do Štedrého dne zbývá pouhých 12 dní, tak dnes otevřeme poslední okénko adventního kaledáře. Dnes to bude se mnou a s firmou Vileda.

 • O co budeme dnes soutěžit?

Výherce této soutěže získá mop Ultramat TURBO 

 • Jaká je soutěžní otázka? 

Jáká je vaše nejkrásnější vzpomínka na Vánoce v dětství?

Kompletní pravidla jsou tedy následující:

 1. Dát like tomu příspěvku 
 2. Odpovědět do dnešních 22 hodin v komentáři pod tímto příspěvkem na otázku "jaká je vaše nejkrásnější vzpomínka na Vánoce v dětství?" 
 3. Dát like dnešnímu vánočnímu článku od Zity @zebra2009 

Výherce mopu Ultramat TURBO  bude vylosován generátorem náhodných čísel a zveřejněn na mém blogu ještě dnes večer. Vím, že spousty z vás mop má, tak ho můžete darovat někomu zde na modrém koníkovi nebo někomu v rodině :slight_smile:

Doufám, že společně zavzpomínáme na naše Vánoce v dětství. Opravdu se moc těším na čtění těchto komentářů. I když jsme dospělí, tak o Vánocích je určitě v každém z nás tak trošku dětská dušička, která se těší.

Všem krásný předvánoční čas, užijte si poslední dny a hlavně pohodu a klid.

Iva s Viledou

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
8. pro 2018 Čtené 960x

Mezi věnci se line vůně svařeného vína, světla stovek stánků září do mrazivé mlhy a stejně tak září dětské oči. Předvánoční čas je obdobím adventních trhů, těch velkých a známých stejně jako jiných, o kterých možná ještě nevíte. Přináším pár tipů z blízkých oblastí Německa a Rakouska.

Vídeň

Komorní rakouská metropole se před Vánocemi promění v pohádkové město, které vánoční atmosféra doslova zahalí do magického závoje. Advent je ve Vídni doprovázen vánočním trhem již od roku 1772 a dodnes se nese v duchu starých časů. Narazíte na něj na náměstí Freyung a v jeho nabídce jsou zejména tradiční rukodělné výrobky – ozdoby, betlémy, kovářské výrobky nebo keramika. 

Pokud při myšlence na vánoční trhy zneklidní vaše chuťové buňky, vyrazte na tržnici na náměstí Rathausplatz. Tam na vás kromě nádherné vánoční výzdoby čeká 150 stánků s pochutinami, o kterých se vám bude ještě dlouho zdát.

Také pro nejmenší je ve Vídni připraveno mnoho zábavy. Po celém centru města narazíte na kolotoče, dětská kluziště, sobí vláčky nebo světelné atrakce s vánoční tématikou. Na náměstí Marie Terezie vzniká každým rokem vánoční vesnička, která funguje v podstatě jako jarmark s tradičními výrobky. Vánoční atmosféra je zde dotvářena adventními koncerty a koledami. Vesnička je navíc otevřena i mezi svátky, pouze se přejmenuje na novoroční.

O tom, že je ve Vídni opravdu jedinečná vánoční atmosféra, svědčí i její prvenství v žebříčku společnosti Skyscanner, který hodnotí evropské vánoční trhy.

Drážďany

V podobném duchu se nese i vyhlášený vánoční trh Striezelmarkt v Drážďanech, kde můžete narazit hned na 11 tematických jarmarků. I do tohoto saského města od 28. listopadu, kdy trhy oficiálně začínají, míří do Štědrého dne houfy lidí z širokého okolí. A mají pro to velký důvod. Drážďanský vánoční trh je velkolepý. Centrem dění je náměstí Altmarkt, kde se také konal první ročník tohoto trhu. Ten už je ale nadobro ukryt v dějinném bludišti, protože drážďanské vánoční trhy otevřely své brány již 583krát.

Trhy jsou zaměřeny převážně na regionální výrobky a lahůdky, a tak si budete moci vybírat z obrovské nabídky lužických látek s modrotiskem nebo z výrobků krušnohorského řezbářského umění. Mlsné jazýčky vyráží do Drážďan hlavně za tradiční vánoční štolou s ořechy, rozinkami a kandovaným ovocem. Proto se v rámci trhů koná také štolová slavnost oslavující místní pekařské umění. Během akce se upeče několikatunová štola a výtěžek z jejího prodeje jde na dobročinné účely. Letos slavnost vychází na 8. prosince. Oblíbená je ale i perníková slavnost, která proběhla už první adventní neděli, tj. 2. prosince.

Norimberk

Norimberský vánoční trh zvaný Christkindlesmarkt patří k nejznámějším v Evropě. Jeho tradice sahá až do 16. století a především v posledních desetiletích dosáhl pompézních rozměrů. Na náměstí Hauptmarkt se 30. listopadu otevřelo 180 dřevěných stánků a až do Štědrého dne jej každoročně navštíví kolem dvou miliónů návštěvníků!

Trhy mají největší kouzlo po setmění, kdy se stánky s červenobílou střechou rozzáří mezi historickými stavbami v centru města. A právě kouzelná večerní atmosféra je jedním z důvodů, proč je Christkindlesmarkt tak oblíbený. Návštěvníci si na jarmarku užívají chutě bavorských vánočních specialit, které jsou trochu odlišné od tuzemských. Na stáncích jsou k mání zejména perníčky, biskupské chlebíčky a snad všechny druhy ovoce v čokoládě. Němci si libují i ve zvláštních kombinacích, a tak si zde můžete ochutnat dokonce i chilli papričky v čokoládě. Klobásky jsou samozřejmostí a stejně je tomu i se svařákem, který voní na každém kroku

Salzburg 

V tomto rakouském městě, které je mozartovým rodištěm, jsou vánoční trhy již v plném proudu, protože odstartovaly 22. listopadu. Letos je tomu přesně 200 let, kdy zazněla “Tichá noc” a úmyslem letošního salcburského adventu je šíření míru do celého světa.

Centrem dění je Ježíškův trh náměstí Domplatz a Residenzplatz, kde můžete narazit na sto stánků a na 250 vánočních stromků. Trh je lemován několika kilometry vánočních řetězů, které utvářejí jedinečnou atmosféru. Ta je zde i přes milion návštěvníků o poznání klidnější, než na gigantických německých tržištích. Dalším místem, které v Salzburgu nesmíte opomenout navštívit, je zámecké nádvoří Hellbrunn, kde se také až do 24. prosince koná adventní trh. Součástí parku je i opravdový pohádkový les s tisíci ozdobami a spoustou vánočních řetězů. Zámecká fasáda pak utváří jedinečný adventní kalendář, který je tvořen z 24 oken a každý den se za jedním z nich odkryje překvapení.

A co říci závěrem?

Já i manžel milujeme adventní trhy. Navštivili jsme jich spousty. Ať ty veliké evropské nebo menší. Všechny jsou krásné, originální a vyjímečné. Každý rok na mě ta pravá vánoční atmosféra dýchne až z trhů. Je to chvíle, kdy se člověk zastaví, dívá kolem sebe, nepospíchá, stojí, pije svařák, nasává tu vánoční atmosféru. Chvíle, kdy neexistují žádné problémy, chvíle, která hladí na duši.

Ale je nutné vás upozornit, že o víkendových termínech je všude neskutečné množství lidí a ne každý má toto rád. Takže dobře zvolený čas (ideálně ve všední den) je záruka větší spokojenosti. 

Doporučuji jet přes cestovní kancelář. Člověk to má vlastně bez starostí, dá si v klidu svařák/punč, nemusí se starat o plán cesty, náročné hledání parkovacích míst atd.

Ať už zvolíte větší nebo menší město, určitě budete spokojeni, dobře se najíte, dáte si výborný svařák nebo punč, na památku vám zbyde hrníček a spousty příjemných zážitků.

Krásný předvánoční čas se svařákem v ruce přeje Iva s Viledou

#vanoce_s_ambasadorkami

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 118x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha. :slight_smile: Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí. :slight_smile: Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně.

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

Iva s Viledou

#vanoce_s_ambasadorkami
#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
12. lis 2018 Čtené 290x

Krásný večer, modrý koníku, krásný večer, všem skvělým ženám tady, 

dovolte mi v první řadě pár slov. Projekt "Vileda rozdává radost" nebyl primárně určen k hledání žen v tíživé životní situaci. Měla jsem spíš na mysli, že se budou nominovat kamarádky, známé, ženy, které si navzájem jakokoliv sedly a které k sobě mají blízko. Nešlo mi o to předhánět se, kdo je na tom hůř. Snad chápete, jak to myslím.

Nicméně, chápu já vás, chtěli jste udělat radost někomu, kdo si to zaslouží, kdo nemá teď třeba důvod k úsměvu. Věřím, že už samotná nominace každou ženu potěšila a zahřála jí u srdíčka. 

Hodně dlouho jsem přemýšlela jakým způsobem další soutěž pojmu. Nechtěla jsem, aby to bylo každý měsíc pořád stejné - komentář, fotka, zahlcená zeď. V tu chvíli jsem si neuvědomila, jak těžké bude vybrat pouze jednu z vás. Ono to vlastně ani nejde, každá z nás si zaslouží udělat radost.

Dovolte mi vám všem poděkovat za nominace, poděkovat za ty krásná slova, která jste napsali. Tohle číst je balzám na duši. 

Čeká nás teď nejkrásnější roční období. Období adventu, období Vánoc. Doba, kdy k sobě mají lidé blíž. Doba, kdy se na chvíli zastaví čas. Doba, kdy naše děti budou mít jiskry v očích. Doba, ve které je čas pomáhat druhým o trošku víc než behem roku (taky se zapojujete do různých charitativních projektů?). Doba, kdy budeme jako rodiny dohromady, budeme se smát, radovat a budeme šťastní. 

A právě v této době jsme se rozhodli s Viledou udělat někomu radost. Přemýšlím nad tím celý týden a sama vybrat nedokážu. Kéž bych mop mohla věnovat všem a udělala všem alespoň malinkou radost. Kéž bych mohla zařídit, aby každý měl to, co si přeje.......

Dávám na vaše názory a na vaše hlasy. Mop EWC turbo tedy s nejvyšším počtem nominací získává @rioko 

Všem ostatním během tohoto týdne pošlu spousty srdíček.

Martino, dovol mi pár slov - vím, že mop nevyřeší tvoji náročnou životní situaci. Ale třeba ti udělá radost, že na tebe myslí celý koník a že jsou všichni s tebou. Moc ti přeji, aby se vše dalo do pořádku, abys měla každý den úsměv na tváři. Aby tohle byla jen krátká zlá životní etapa. 

Všem vám moc děkuji za všechno. Vážím si všech nominací a slov. Mám radost, že můžu spolu s Viledou udělat radost. Mějte krásný předvánoční čas, mějte se rádi a buďte na sebe hodní. A nezapomeňte, že úsměv druhým může věnovat každý.

Iva s Viledou 

#vileda

Poprosím o lajk k článku, ať každý může nahlédnout, jak celý projekt dopadl :slight_smile:

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
12. lis 2018 Čtené 810x vybrali jsme

Je tady měsíc listopad. Je to měsíc, kdy se většina z nás začíná připravovat na Vánoce. Ať už vánočním úklidem, nákupem dárků nebo dekorací. Děti píší dopisy Ježíškovi. Ženy začínají péct cukroví, doma to voní po Vánocích. Spousta z nás přispívá na charitativní projekty, dělá více dobrých skutků a radost druhým lidem. 

A proto mi dovolte, abych i já s Viledou udělala radost vám. Dlouho jsem přemýšlela jakým způsobem pojmu další velkou soutěž, tentokrát tu listopadovou. A napadlo mě pojmout to trošku jinak. Soutěžíme, přidáváme příspěvky a fotky, každý měsíc. Tak teď to uděláme trošku jinak.

Tentokrát to nebude soutěž jako taková. Bude to projekt, na kterém se budete podílet vy sami. Bude to projekt, který přinese radost, projekt, ve kterém se pochválíme, podpoříme a budeme tady na koníkovi jedna velká virtuální rodina.

Čím vám s Viledou uděláme radost? 

Tentokrát to bude mop EWC Turbo 

A jak tento projekt bude vypadat? 

Pod tento článek napište, kdo by si zasloužil udělat radost. Může to být kdokoliv tady z koníka. Napište i důvod, proč právě jeho nominujete. Může to být člověk, který si to z finančních důvodů nemůže dovolit. Můžete to být člověk, který nás tady velmi často podporuje. Může to být člověk s hodně dětmi, který by si pomocníka zasloužil. Člověk, který má nějaký trápení a třeba byste mu chtěli udělat radost. Člověk, který je vám sympatický a máte ho rádi. Jednoduše, může to být kdokoliv.  

Vybírat "výherce" bude vy, já a Vileda. 

Každý obdrží jako poděkování srdíčka za nominaci (a bude jich hodně). Nominovat můžete až do této neděle 11.11.2018 (jak je zvyklem do půlnoci). Příští týden uveřejním výsledky.

Nezapomeňte u nominace napsat důvod, proč právě toho člověka (určitě to každému udělá radost). Ráda bych alespoň na chvíli vrátila časy minulé, kdy se tady děkovalo, podporovalo a bylo tady příjemné rodinné prosředí. 

A teď už dost slov. Pojďme na to. Ze srdce vám děkuji, Iva s Viledou

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
27. zář 2018 Čtené 524x

Tento týden jsem slíbila, že spustím soutěž s Viledou. A právě teď je tento okamžik tady!!!

Jaká je soutěžní otázka?

Co vaši partneři a uklízení? Máte nějaké vtipné příhody? Na co se nejčastěji vymlouvají? Nebo naopak dobrovolně a sami od sebe pomáhají? Fantazii se meze nekladou, tak se pojďme zasmát :slight_smile:

A co budeme soutěžit?

O fialový hadřík Actifibre a Inox houbičku (2 ks v balení). Vítězek bude tentokrát 5!

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

 • Dát lajk tomuto článku
 • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek

Zapojit se můžete od dnešního dne do soboty 29.9.2018 (do půlnoci). 5 výherců vybere můj manžel :slight_smile:

Všichni obdrží 5 srdíček jako poděkování za účast v soutěži. 

Budu se těšit na příspěvky, mějte krásný den,

Iva s Viledou

#vileda

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
1. zář 2018 Čtené 430x

Víte, že úklid má svá pravidla a někdy se dopouštíme chyb? I když se nám zdá, že o této rutinní a neoblíbené činnosti víme vše. Zaběhnutá praxe, kterou kopírujeme od maminky, ale nemusí být efektivní.

V českých domácnostech je zažitá představa: čím větší množství čisticích přípravků, tím lépe. To je omyl! Příliš chemikálií nám škodí, navíc se může poškodit povrch materiálů.

Velkým nešvarem je použití známého přípravku Jar na vytírání podlahovin, stírání nábytku. Ten je určen pouze na mytí nádobí, dřevěné povrchy totiž odmastí, poškodí a konkrétně podlaha se nám pod nohama lepí a postupně ničí její povrch.

Špatně zacházíme i s leštěnkami: chybně je stříkáme několikrát za sebou rovnou na povrch, čímž se tvoří další a další vrstvy. Stačí jemně nanést na hadřík a pečlivě materiál ošetřit.

Pravidla správného úklidu:

 • při úklidu postupujeme systematicky. V rodinném domě je to směrem odshora dolů. V jednotlivých místnostech po směru hodinových ručiček. Začínáme vždy koupelnou a toaletou
 • máme-li v ruce během úklidu jeden hadřík, může se případná bakterie přenést po celé domácnosti. Odborníci doporučují zakoupit mikrovláknové utěrky, minimálně ve čtyřech barvách, a používat je na zvolený prostor v domácnosti (rozlišujeme čtyři barevné zóny - červená, zelená, žlutá a modrá)
 • podlahové plochy vždy čistíme naposledy a před závěrečným vytíráním je pečlivě vysajeme. Na stírání podlahovin používáme mopy s teleskopickou tyčí s návlekem z mikrovlákna. Vytíráme vhodným přípravkem rozpuštěným ve vlažné vodě

Odstraňování skvrn - tipy:

 • Vosk ze svíček: Opakovaně žehlit přes savý papír, nakonec potřít žlučovým mýdlem a na závěr vyprat.
 • Rez: Doporučuje se pokapat horkou citronovou šťávou.
 • Razítková barva: Pokapat citronovou šťávou.
 • Žvýkačka: Dejte do mrazničky nebo na ni položte kousky ledu. Když ztvrdne, tak ji opatrně odstraňte nožem.
 • Skvrny od vody na dřevěném nábytku: Jednou z účinných metod je dát několik kapek olivového oleje a trochu soli na měkkou tkaninu a skvrny od vody tím ošetřit.
 • Čáry a kresby na podlaze a zdi: Vygumovat bezbarvou nebo bílou gumou. 

Úklízečky mohou používat specializované vybavení:

 • koště
 • lopatku a smetáček
 • čisticí prostředky
 • pojízdné vozíky s košem na odpad a držáky pro umývání podlah (pro použití ve větších prostorách)
 • prachovku
 • utěrku z mikrovláken
 • mop
 • vysavač

Úklid od profíků:

Specializované úklidové firmy pravidelně školí profesionální hospodyně a mají je prověřené. Firmy jsou pojištěny proti případným škodám na majetku tzv. pojistkou odpovědnosti, nabízejí i profesionální úklidové přípravky.

Cena za běžný úklid se pohybuje od 150 Kč/hod.

Většina z nás se na úklid příliš netěší, ale pokud sáhnete po těch správných pomocnících, může být snadný a rychlý.

A nezapomeňe, že už zítra spustí jedna z ambasadorek další soutěž. Nápovědu k její otázce najdete právě tady, v tomto článku. 

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
30. srp 2018 Čtené 497x

Celý týden se nese v duchu soutěží s Ambasadorkami. I dnes je pro Vás připravena další soutěž a bude to soutěž se mnou a s firmou Vileda. Trhneme rekord a budeme mít nejvíc soutěžících? Pojďme se o to alespoň pokusit :slight_smile:

Dávali jste včera pozor a četli článek od úžasné Irči @vanea

Pokud ne, tak si ho určitě přečtěte, protože se v něm ukrývá odpověď na dnešní soutěžní otázku (https://www.modrykonik.cz/blog/vanea/article/hola-hola-skola-vola-cas-na-odpocine-0m29wb/)

A jaká je dnešní soutěžní otázka?

Co není cílem života?

O co budeme dnes soutěžit?

O skvělý a úžasný mop EWC Turbo od Viledy.  

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku (tedy tomuto článku se soutěžní otázkou)

- odpovědět zde v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Zapojit se můžete jen dnes do 22:00 hod. Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel. A vyhlášen bude ještě dnes. Každý navíc obdrží 10 srdíček jako poděkování. 

Vím, že spousta z Vás mop má (nebo jiný). Výhrou můžete potěšit někoho z rodiny, kamarádku nebo i někoho přímo tady z koníka. Co Vy na to? 

Těším se na soutěžní příspěvky a přeji krásný čtvrteční den!

Iva s Viledou

#vileda #soutez #dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
25. srp 2018 Čtené 202x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile:

Kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém!

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si vždy určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky. Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce. Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

S láskou,

Ivuška a #vileda

#zpatky_do_skoly

#dny_s_ambasadorkami

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
3. dub 2018 Čtené 113x

Ale ještě máme překvapení! Velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je u konce. My jsme si ho užily, co Vy?

Předem bychom Vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní.

Ale konec nostalgie. Bavily jste se i Vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro Vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užije @minonnka a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti )

Tolik k výhercům.

Ovšem pozor. To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro Vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z Vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin.

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky Iva, Marcelka, Peťa, Anička, Kamča a Zita

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
31. bře 2018 Čtené 496x

Celý týden se nese v duchu velikonočních soutěží s Ambasadorkami. I dnes je pro Vás připraven článek a samozřejmě, že i soutěž. Dnes budete soutěžit se mnou a s firmou Vileda. 

Jaká je dnešní soutěžní otázka?

Proč velikonoční Zajíček dává vajíčka?

Pokud si nejste jistí nebo nevíte, odpověď najdete ve včerejším krásném článku od Peti @pipetulaa https://www.modrykonik.cz/blog/pipetulaa/article/velikonocni-tradice-jake-se-drzi-a-zna-0icd0a/

O co budeme dnes soutěžit?

O hadříky, houbičky, rukavicce a drátěnky od firmy Vileda. A samozřejmě o 10 srdíček.

 • Soutěž začíná přesně úderem 12-té hodiny a končí ve 22.00 hod.
 • Odpovědi pište přímo pod tento článek.
 • Výherce musí správně odpovědět na tuto otázku a současně dát laik včerejšímu článku.
 • Vyhlášení proběhne ještě dnes večer. 

Všem přeji hodně štěstí a příjemnou zábavu! 


#velikonoce #vileda #soutez

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
27. bře 2018 Čtené 278x

Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali ale kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy (oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví). Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.

Smyslu (křesťanských) Velikonoc porozumíme na pozadí Velikonoc židovských

Židovské Velikonoce (pesach)

Obsahem židovského svátku je oslava Boha - Zachránce (Spasitele). Židé si připomínají Boží záchranu z egyptského zotročení a slavné vyjití (exodus) z Egypta. Hospodin vysvobodil Izraelity celou řadou mocných zásahů. Na znamení Boží ochrany každá izraelská rodina obětovala Bohu beránka, který byl bez vady a jeho krví potřeli rám dveří svého domu. Izraelité takto byli uchráněni před zkázou, která kolem nich přešla bez povšimnutí. Odtud pochází židovský název velikonoc: "pesach" - "uchránění, ušetření, přejití".

Křesťanské Velikonoce

Církevní význam velikonočních svátků je mnohem víc, než jen symbolický. Pro křesťany jsou Velikonoce důležitější než Vánoce a tomu odpovídají přípravy i samotný průběh svátků.

Pro církev mají Velikonoce mnohem víc než jen symbolický význam. Velikonoce jsou významnou součástí křesťanského církevního roku, který začíná Adventem – přípravou na narození Ježíše Krista.

Na toto období, spojené s Vánocemi, navazují právě Velikonoce, které jsou oslavou Ježíšovy smrti a jeho následného Vzkříšení. Církevní rok dál pokračuje příchodem Ducha svatého a vrcholí na nebe vstoupením Ježíše. Celý církevní rok v podstatě připomíná Ježíšův život. Historické události života Ježíše Krista jsou vlastně popis cesty člověka k Bohu.

Všechny přípravy na Velikonoce i samotný průběh těchto svátků mají svá pravidla, která se velmi přesně dodržují. Podle církevní tradice například přípravy začínají 40 dní předem na Popeleční středu, a samotné Velikonoce začínají vigilií neděle Vzkříšení. Té předchází Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota, a trvají až do svátku seslání ducha Svatého, takzvaných Letnic. První velikonoční týden se nazývá Velikonoční oktáv, čtyřicátý den Velikonoc je oslava Na nebe vstoupení Ježíše Krista, kterou Velikonoce končí. Všechny dny tohoto období pak mají své zvyky a rituály, které se od dávných dob dodržují.

Církevním poselstvím Velikonoc je především uvědomění si a obnovení vnitřního duchovního života každého člověka. I když jsou Velikonoce pro mnoho nevěřících lidí oslavou příchodu očekávaného jara, mohou být i pro ně významným obdobím, kdy si uvědomí „sami sebe“.

Základní duchovní význam Velikonoc je všechny pro církve stejný, ale v oslavách jsou u různých církví rozdíly. Křesťanská církev má Velikonoce spojené se smrtí a vzkříšením Ježíše Krista, katolická zasvětila Bílou sobotu Boží Panně Marii, Velikonoce vrcholí slavností Vzkříšení a velký význam mají obřady svěcení. Pro evangelíky je základem Velikonoc Večeře páně a Velký pátek spojený s bohoslužbou.

Nezapomeňte, že dnes začíná první soutěž. Tak hledejte jaká ambasadorka jí zveřejní. 

Pokud se chcete zúčastnit soutěže, dejte laik tomuto článku a současně odpovězte na soutěžní otázku :slight_smile:

#vileda

#velikonoce

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
26. bře 2018 Čtené 243x

Krásné pondělí!

Včera byla Květná neděle, což znamená, že přicházejí Velikonoce, pro některé významné svátky připomínající umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista. Pro jiné prostě jen svátky jara, kdy zdobí své domovy do veselých barev a děti se těší na pomlázku.

Celý minulý týden jsme vás napínaly tím, že na Vás čeká něco báječného. A je to tady!

Předně, nejbáječnější na tom všem je, že jsme se vůbec daly dohromady, lidsky si sedly a vymyslely pro Vás společné překvapení. Protože když máte radost Vy, máme radost i my! Na celý týden se Ambasadorky změní na velikonoční zajíčky, kteří pro Vás budou mít drobnosti, aby Vás nepokakal beránek! :slight_smile:

Co vás tedy čeká?

Celý tento týden se můžete těšit na spoustu zajímavých článků s velikonoční tématikou a především na soutěže! Na Vás bude bedlivě sledovat všechny ambasadorky, protože každý jeden den jedna uveřejní článek a jiná zase soutěž. A právě soutěž se bude vždy týkat článku z předchozího dne od jiné ambasadorky. Podrobná pravidla jsou níže v článku a budou vždy uveřejněna i u jednotlivých soutěží.

A na co se můžete těšit?

Na šest různých výher, na praktické dárky pro Vás i Vaše děti, na dobrůtky. A také na srdíčka! Ty budeme celý týden rozdávat ve velkém, celkem jich za týden můžete nasbírat až 60!

Na první článek a první soutěž se můžete těšit už zítra! Takže mějte oči dokořán, ať Vám nic neunikne. 

Pravidla velikonočního týdne:

 • Pro účast v soutěži je nutné splnit tři podmínky: 
 • dát like soutěžnímu článku
 • odpovědět v komentáři na soutěžní otázku 
 • dát like článku z předešlého dne, ke kterému se soutěž váže a kde naleznete nápovědu. 
 • Soutěž probíhá vždy od 12h a ukončena je ve 20h. 
 • Výherce bude vybrán dle generátoru náhodných čísel, číslo bude účastníkům přiřazeno dle pořadí komentářů. 
 • Výherce bude vyhlášen vždy ten den po 21h. 
 • Prosíme výherce o IP se jménem, adresou a telefonním číslem. 
 • Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast. 

Přejeme  Vám krásný velikonoční týden, těšíme se na to, jak ho strávíme společně a hlavně - nezapomeňte, že už tento článek obsahuje nápovědu k zítřejší soutěži ... :slight_smile:

S láskou Iva (ambasadorka firmy Vileda) #vileda #velikonoce

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
24. čer 2017 Čtené 203x

Už dlouho dobu sleduji profil koník testuje. Nikdy jsem se na žádné testování nepřihlásila. Když přišel koník s výzvou na výrobky Gorenje, neváhala jsem. Vlastně testování přišlo v pravou chvíli. Ale o tom více v následující recenzi.

Když mi přišel balíček, netušila jsem, zda budu testovat varnou konvici nebo multifunkční hrnec (příhlásila jsem se k oběma výrobkům). Bylo to vlastně takové první velké překvapení. Rozbalila jsem balíček a čekala na mě varná konvice. Jako první mě zaujalo, že designově vypadá výborně. Ráda se obklopuji hezkými věcmi, takže oceňuji, že se mi konvice hodí na kuchyňskou linku.

V první řadě jsem si přečetla manuál, abych věděla, co “tato mašinka” umí a jak na ní. Manuál je napsán velmi srozumitelně, nebylo nic, co bych nepochopila. Pustila jsem se tedy do podrobného prozkoumání konvice. Zaujalo mě, že má praktickou základnu otočnou 360°, že je skleněná, tudíž je do ní krásně vidět, že má digitální LCD displej a několik tlačítek, díky nimž je její ovládání opravdu jednoduché.

Pustila jsem se tedy do samotného testování:    

První funkcí je Milk Modulator (neboli ohřívání vody pro kojeneckou mléčnou výživu):

Tuto funkci jsem si zamilovala. Ráno vstávám o něco dříve než Eminka. Kojeneckou vodu si převařím a nastavím tak, aby udržovala teplotu, kterou si já zvolím. Malá se vzbudí, já jen dosypu UM  a můžeme podávat. Tato funkce je opravdu rychlá a jednoduchá. Určitě ocení maminky, jejíž děti okamžite po probuzení chtějí mléko, plakají a nechtějí čekat, než se vše připraví.

Druhou funkcí je Warmer (neboli ohřívání mléka):

Tuto funkci používám během dne. Mléko si připravím do láhve a v konvici ohřeji (ohřívá se pomocí dvou příslušenství). Opět si nastavím teplotu, na kterou má být mléko ohřáto (oceňuji, že teplota zůstává v paměti a já nemusím pokaždé ručně nastavovat znovu). Mléko ohřeji za cca 4 minutky. Takže se opět jedná o celkem rychlou přípravu. Jediné negativum je, že když je mléko připravené na požadovanou teplotu, konvice nijak nepípne, nevydá žádný zvukový singál. Takže musím koukat na displej a stát u konvice. Je to ale jen maličkost.

Třetí funkcí je Sterilizer (neboli sterilizace):

Od narození malé steriziluji vše – takže dudlíky, savičky, láhve, lžičky. Tuto funkci oceňuji opravdu hodně. Sterilizace je rychlá, jednoduchá. Když je vše hotové, přístroj vydá zvukový singál.

Čtvrtou funkcí je Tea Maker (nebolí ohřívání vody na požadovou teplotu):

Toto je funkce, kterou oceňuji spíše já a manžel. Máme rádi kvalitní čaje a kávy, které se nikdy nemají zalévat vodou, která má 100°C. Na displeji si nastavím na kolik se má voda uvařit. Opět jako negativum vidím to, že konvice nedá zvukový singál, že voda je připravená k zalití čaje/kávy. A pozor ještě na jednu věc, při nalévání je potřeba podržet víko konvice, aby vám nezklouzlo jako mému neohrabanému manželovi :slight_smile:

Pátou funkcí je Steamer (neboli vaření na páře):

Toto je pro mě TOP funkce. Tenhle týden jsme začali dávat malé první příkrmy, takže se mi konvice opravdu hodí. Oceňuji, že jídlo je připravené na páře, tudíž si zachová hodně vitamínů, neztratí barvu a je chutově mnohem lepší. V konvici jsem měla vše uvařené za cca 10 minutek. Nečekala jsem, že to bude až tak moc rychlé. Oceňuji, že po uvaření konvice vydá zvukový singál.

Během testovacího týdne jsem vyzkoušela v páře ohřát ovocné kynuté knedlíky, čokoládovou polevu v pytlíku, kapsičku se svačinou (pro kamarádčinu dceru) a další. Musím říct, že jsem opravdu s konvicí maximálně spokojená. Líbí se mi, že slouží jak pro děti, tak pro dospělé. Tudíž nemusím mít více druhu spotřebičů, postačí mi pouze tato konvice. Některé z vás může odradit vyšší pořizovací cena, ale po týdnu testování si myslím, že investice stojí za to.

Závěrem bych chtěla poděkovat za možnost testování. Opravdu mě velmi potěšilo, že jsem byla vybrána na tento výrobek, protože je perfektní. Už jsem ho i doporučila pár svým kamarádkám a teď bych ho chtěla doporučit i vám.

Iva a Eminka

#test_gorenje

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
14. pro 2016
Ještě si dovolím poradit jednu vychytávku, pro snadný úklid před Vánocemi. V domovech se peče, plní, zdobí, balí dárky atd. Většina žen potřebuje uklidit rychle a efektivně. Pořiďte si zázračný hadřík Actifibre a uvidíte, že úklid Vám půjde sám. Investice je to velmi malá a výsledný efekt naopak obrovský. Většina žen, zde s koníka, ho velmi chválí a doporučuje dál. Tak i já Vám takové doporučení dávám :slight_smile:
Je hrozně fajn použít jen vodu a hadřík a mít domácnost jeden lesk :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/7312/

#vileda
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
14. pro 2016
Připomínám, že jsem s firmou Vileda spustila letošní (poslední) soutěž. Zkuste odpovědět na jednoduchou otázku, připojit fotografii a zkusit vyhrát hlavní výhru - robotický mop VIROBI. Tentokrát je soutěž kratší, jen do neděle 18.12.2017, aby výhry stihly dorazit do Vánoc :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/7312/

#vileda
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
14. pro 2016
Taky se mi ty zdejší změny nelíbí, ale nebudeme si tím přeci kazit předvánoční období. Raději si dáme otázku za srdíčko :slight_smile:

Máte už nakoupené a zabalené všechny dárky? Případně, chybí Vám toho ještě hodně? Já se letos musím pochválit, mám zabalené vše, co mám doma. Dva dárky mi mají ještě přijít a můžou Vánoce začít :slight_smile:

Mějte krásný adventní den, usmívejte se a za odpověď každé z Vás přiletí jedno modré srdíčko :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2016
Doba adventu je v plném proudu, všichni se připravují na Vánoce. Já i Vileda, bychom Vám chtěli tyto přípravy zpříjemnit, proto vyhlašuji poslední letošní soutěž. Vánoce by měly být pohodové, klidné, relaxační, v přitomnosti široké rodiny. Úklid odsouváme na vedlejší kolej, užíváme si přitomnosti členů celé rodiny, koukáme na pohádky, mlsáme cukroví, obcházíme návštěvy. Pojďme si zasoutěžit o pomocníka, který se postará o to, abychom i na Vánoce měli uklizeno.

A co budeme soutěžit?:
1.místo - robotický mop VIROBI
2.místo - mikro hadřík ACTIFIBRE
3.místo - PUR houbička střední velikost

Každý, kdo se soutěže zúčastní, dostane navíc i 5 srdíček jako poděkování.

A jak se zapojit do soutěže?
TENTOKRÁT BUDEME SOUTĚŽIT NA HLAVNÍ ZDI MODRÉHO KONÍKA

Zapojit se můžete úplně jednoduše - na hlavní zeď přidejte příspěvek s fotkou a popisem, otagujte názvem #vanocni_pohoda

Připojte Vaši VLASTNÍ fotografii s vánoční tématikou a napište, jak u Vás vypadá Štědrý den, svátky, zda opravdu úklid odsouváte na vedlejší kolej a užíváte si pravé vánoční atmosféry.

Soutěžíme od této chvíle do neděle 18.12.2016 (konec soutěže bude o půlnoci). Poté vylosuji šťastné výherkyně a ty budou zveřejněné na mém blogu a ve skupině Úklid hrou s Viledou.

Držím všem pěsti a těším se na Vaše příspěvky :slight_smile: Všem přeji krásné adventní dny :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/7312/

#vileda
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2016
Všem moc děkuji za srdíčka, která mi přistála za poslední dny. Nesmírně si každého vážím a opravdu ze srdíčka děkuji :slight_smile:
Jste zlaté :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2016
Všem moc děkuji za zapojení do otázek za srdíčko. Ani jsem nečekala, že Vás bude tolik. Slibuji, že další otázky ještě budou, protože kdy jindy nadělovat srdíčka, než právě v čase Vánoc :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
ivakalinova AMBASADORKA
11. pro 2016
Jelikož celý týden rozdávám srdíčka, tak i dnes je tady otázka za srdíčko :slight_smile:

Kdyby jste chytli zlatou rybku a mohli by jste si přát cokoliv na světě, co by to bylo? Smí to být pouze jedno jediné přání.

Nezapomeňte, že máte stále možnost odpovídat na pondělní, úterní, středeční, čtvrteční, páteční a sobotní otázku. A do neděle nasbírat až 7 srdíček. Srdíčka rozdám v neděli podvečer :slight_smile:
Otázky za srdíčko ukončím dnes v osm večer a pak rozdám srdíčka :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
Strana
z 6
Předchozí Strana
z 6
Další