Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
kristynkal
25. únor 2019
788 

Můj porod v Kyjově

Ve volbě porodnice jsme dlouho neměli jasno. Blíže to máme do porodnice do Vyškova, ale tatínek tíhne ke Kyjovu. Nakonec jsme se dohodli, že budeme jezdit do Kyjova a případně, kdyby počasí opravdu nepřálo, nebudeme to hrotit a pojedem do Vyškova. 

Do Kyjova jsme začali jezdit poslední měsíc na ozvy a ultrazvuk. Bohužel musím říct, že první dojem byl pro mě trochu zklamáním... Nemocnice staršího typu a i ty těhu hormony k tomu a že člověk nevěděl kam zvonit, kam jít.... no z první návštěvy jsem odjížděla zklamaná. Další týdny už to bylo mnohem lepší, protože personál nemocnice byl prostě zlatý. Každá paní doktorka i každá sestra, která mě při ozvách měla, byli prostě úžasní. Pokud jsem něco nevěděla, v klidu vysvětlili. Tento přístup si mě získal a byla jsem rozhodnutá, že budeme rodit v Kyjově, i kdyby trakaře padaly. 

Vojtíškovi se na svět moc nechtělo. Termín jsme měli 10.2.2019, ale nakonec jsme se dohodli na vyvolání 18.2.2019- byla jsem moc ráda, protože Vojtíška máme z umělého oplodnění a už jsem byla trochu nervozní, aby se mu u mě opravdu dobře dařilo. 

V neděli 17.2.2019 jsem nastoupila, se sestrou a paní doktorkou jsme vyplnily papíry a šla jsem na pokoj. V neděli večer jsem si ještě s každým napsala, zavolala, početla si knížku a čekala na pondělí.

V pondělí ráno 7:30 mi paní doktorka zavedla první vyvolávací tabletku. Tabletka začala působit hned, v osm ráno už jsem pociťovala mírné bolesti. Kolem desáté už jsem pomalu chodila po pokoji, dávala si sprchu, hekala si pro sebe. Někdy kolem 11 jsem zavolala sestru a řekla, že mám bolesti po pěti minutách. Přišla paní doktorka, vše zkontrolovala- hezky se otvírám, ještě mě nechají na pokoji, přítele zatím není potřeba volat. Bolesti se stupňovaly, začala jsem se hodně potit a začalo mi být zle. Pustila jsem si relaxační hudbu a začala prodýchávat bolest. Kolem 12:20 jsme zavolala sestru, že mám bolesti po minutě. Opět přišla paní doktorka a pěkně se nám to začalo rozjíždět- zbalit věci z pokoje, zavolat přítele a jedeme na sál. Já už jsem nebyla moc schopná si posbírat svých pět švestek, tak mi věci sbalily sestřičky a jeli jsme na sál.

Už na chodbě byly bolesti hodně bolestivé, ale sestřičky mi radily jak dýchat a hodně to pomohlo. Na sále jsme ještě stihli záchod, ale sprchu ani klystýr už ne. Porodní asistenka mi radila jak dýchat, kdy tlačit a jak tlačit. Bolesti už byly dost velké. Někdy kolem půl 2 dorazil přítel. Bolesti stále stejné, spíše v zádech než v břichu. Když jsem začala tlačit, tak to moc nešlo. Nakonec mi pomohla paní doktorka, která mi sesouvala Vojtíška přes bříško. V poslední štaci už jsem zakřičela, že to fakt nejde a ejhle- Vojtíšek byl venku🙂 Bylo krásných 15:10 hodin. Porod bolestivý, ale krásný 🙂

Po porodu nešla ven placenta, tak jsme ji jeli odstranit na sál a právě tady začala ta "legrace". Ještě na porodním mě vycéfkovali a já začala omdlévat, ztrácela jsem tlak, začala jsem být velmi malátná. Na operačním sále už jsme se fakt těšila až mě uspí, bylo mi hodně zle i přesto, že do mě hned dávali kapačky, aby se mi ulevilo. Po odstranění placenty a po šití mě převezli zpět na poporodní. Tam už na mě čekal přítel zatím bez Vojtíška. Pořád mi bylo hodně zle, takže jsem spala a modlila se, aby už mi donesli transfuzi, protože už to byla opravdu krize. Tlak mi sestřička měřila vždy na několikrát. Po transfuzích už mi bylo lépe, trochu jsem si pobrečela a začala se mi potom zvedat i nálada. Pan doktor byl moc milý, když viděl, že už jsme v pořádku, hned nám nechal přinést Vojtíška. A v klidu a pohodě jsme spolu byli moooooc dlouho na poporodním. 

Během té doby se o nás staraly super sestřičky, ptaly se zda něco nepotřebujeme. Osprchovat se jsem nebyla schopná, tak mě jen omyly a někdy v deset večer převezly na pokoj. Vojtíška jsem u sebe neměla, protože se mi moc točila hlava a měla jsem zakázané bez sestry vstávat. Než jsme šli spát, tak mi Vojtíška přinesli na kojení a potom znova v pět ráno. Ráno se mi pořád točila hlava, tak jsem ještě ležela, ale posnídani se mi udělalo lépe a od poledne už jsem u sebe mohla Vojtíška mít, Ještě během dne mi sestřičky trochu pomáhaly, abych se nevyčerpala, ale už jsme byli skoro pořád jenom spolu. Během celého pobytu v porodnici k nám chodila laktační poradkyně, která nám opravdu odborně radila, jak kojit. Bylo to moc dobré, protože občas jsme měli problém se přisát a stačilo zavolat a paní hned přišla a poradila. 

Celkově jsem byla s péčí veškerého personálu nad míru spokojena. Takhle podle mě vypadá kvalitní péče a kvalitní porodnice. Příště určitě opět Kyjov. 

Kristýnko, i slza mi ukápla, krásný příběh jedné statečné ženy a silného miminka❤😘

28. únor 2019

Krasne napsane. Taky se chystam rodit v Kyjove, jedu tam uz po ctvrte a za me vzdy spokojenost 🙂

8. bře 2019

Ja rodila v Kyjově 5x za vždy maximální spokojenost..kdybych měla jít rodit ještě...Kyjov je jasná volba❤

8. bře 2019

Začni psát komentář...

Odešli