Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
llluckaaa
4. únor 2020
<<youtube code="pILCn6VO_RU">>
Tak toto musím sdílet na své zdi :wink: To je prostě WOW! Nechť je to inspirace pro každou ženu, která se bojí stárnutí. Tolik energie, sexappealu, rytmu... nádhera.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
9. srp 2019 Čtené 620x
Čti celý článek
llluckaaa
27. čer 2017 Čtené 177x
Čti celý článek
llluckaaa
5. pro 2016 Čtené 167x
Čti celý článek
llluckaaa
3. pro 2016
#test_tescoma Ne že bych si připadala jako odborník na bílkovou polevu, ale po četných dotazech, jak a čím jsem zdobila perníčky, přidávám recept, podle kterého jsem při zdobení postupovala já.
140 g moučkového cukru
1 lžička bramborového škrobu
pár kapek citrónové šťávy
1 bílek z vejce velikosti M

Cukr jsem odvážila a nasypala do misky, k tomu přidala škrob. Tuto směs jsem přes jemné sítko přesívala do jiné mísy. Krystalky, které mi zůstávaly v sítku, jsem vyhazovala. Když jsem měl přesypáno, opakovala jsem tento proces ještě dvakrát. Pokud máte v cukru stále hodně krystalků, klidně přesijte ještě víckrát.
Přes sítko jsem nakapala trochu citrónové šťávy.
Do sítka jsem vyklepla bílek. Vytáhla jsem tužší části a blánu.
Tyčovým šlehačem jsem chvilku vše šlehala, až mi vznikla konzistentní téměř tuhá hmota.
Do zdobícího pera jsem dala hrot č. 1, zašroubovala a pero napěchovala pomocí lžičky bílkovou polevou. Průběžně jsem pero stlačovala, aby se hmota spojila. Pero jsem uzavřela, stlačovala a otáčela pístem tak, abych vytlačila vzduch.
Na zdobení jsem si připravila k ruce mokrý hadřík, abych měla do čeho utírat hrot a případnou tekoucí polevu. Kdo chce precizní práci, ať si připraví i malý štěteček a vodu, aby mohl dělat korekce, pokud budou potřeba. Při ruce jsem měla i čistítko, abych mohla hrot občas prošťouchnout. No a pak už jsem si udělala klid a dobrou pohodu a zdobila jsem.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
2. pro 2016
#test_tescoma Další test zdobící tužky mám za sebou a tentokrát jsem byla chytřejší. Dala jsem děti spát, uvařila si svařáček, pustila koledy a hned mi šlo to zdobení lépe od ruky :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
1. pro 2016
#test_tescoma Malá ochutnávka špaldových celozrnných perníčků a rovnou i s receptem :slight_smile:

Suroviny:
400 g hladké celozrnné špaldové mouky
75 g másla
2 vejce + 1 na potření
140 g moučkového cukru
2 lžíce tekutého medu
1 lžička jedlé sody
2 lžičky perníkového koření
1/2 lžičky skořice
2 lžičky kakaa

Postup:
Sypké suroviny přesypte přes síto do mísy, přidejte zbytek surovin a zpracujte těsto. Těsto zabalte do potravinové fólie a nechte aspoň 1 den odpočinout.
Těsto vyválejte na pomoučeném vále na placku o výšce asi 0,5 cm a vykrajujte požadované tvary. Pečte na plechu s pečícím papírem asi 15 minut (záleží na tloušťce těsta a velikosti tvarů, raději si troubu hlídejte).
Rozšlehejte vejce a potírejte jím perníčky ihned po vytažení z trouby. Budou pak krásně lesklé.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
30. lis 2016
#test_tescoma Tak už jsme zkusili i vykrajovátka :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
Zpráva byla změněna 29. lis 2016
#test_tescoma Zdobím, zdobí, zdobíme, s Tescomou se bavíme.
Máme za sebou zdobení perníčků bílkovou polevou. Pro děti velká zábava, pro mě nervy, když jsem se snažila vytvořit dlouhé rovné linie, zatímco mi děti neustále strkaly a kopaly do stolu.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
Zpráva byla změněna 28. lis 2016
#test_tescoma Jak se píše čokoládou...
Některé z vás možná už viděly výsledek mého pokusu o zdobení dortu pro dceru. Čokoládou jsem nikdy nepsala ani nemalovala, takže jsem ani nečekala, že by to mohlo dopadnout tak dobře Postup je velmi jednoduchý. Na pečící papír podložený prkýnkem jsem si nakreslila tužkou obrysy kytek. Ostatní obrázky a slova jsem psala hned. Do zdobítka jsem dala hrot č. 3 a šlo se na věc. Použila jsem čokoládu na vaření Figaro, kterou jsem ohřála v mikrovlnce, až byla horká a tekutá. Nalila jsem ji do tužky, zadělala a začala psát. Připravte se na to, že čokoláda je horká a tekutá, takže musíte psát rychle. Ale píše se s tím opravdu dobře, na fotce vidíte můj první a jediný pokus. Po namalování a sepsání jsem dala papír i s prkýnkem vychladnout na balkón. Po chvilce už šly obrázky a slova krásně sundat a přendat. Tuto zdobící techniku jsem určitě nepoužila naposledy.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
27. lis 2016
Holky, najde se mezi vámi kuchařinka, která ráda zkouší nové recepty, často vaří, fotí jídlo a má chuť přidávat recepty do naší skupinky o vaření? Podrobnosti bych ještě napsala :wink:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
26. lis 2016
#test_tescoma Testovat se má začít až v pondělí, ale když já jsem to už nemohla vydržet a musela jsem tu tužku vyzkoušet :dizzy_face: Na fotce dort pro dceru k včerejšímu svátku.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
25. lis 2016
#test_tescoma Balíček je doma, zdobící tužka i vykrajovátka vybalena a důkladně prozkoumána, první várka perníčků čeká na zdobení na balkóně, linecká těsta těsta se chladí v lednici a děti se těší, jak mi budou pomáhat :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
21. lis 2016
Jupíííí, budu testovat Tescomu, už se těším :slight_smile: Dnes se vydám na nákup a pořídím spousty zásob, abych se nato připravila.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
Zpráva byla změněna 9. lis 2016
A dnes ještě jeden dotaz - umíte někdo španělsky nebo portugalsky? Potřebuji přeložit větu o dvou slovech a nechci použít překladač.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
9. lis 2016
Prosím o radu a předem děkuji. Když si chci uchovat křen, můžu ho nastrouhat a zamrazit? Bude mít pak stejné grády, až si ho dám po rozmražení k masu?
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
18. črc 2016
Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat paní Denise z MK, která mi věnovala tyto krásné formičky po své babičce. Udělala mi tak velkou radost. Jsem moc ráda, že jsou mezi námi milí lidé, kteří rádi udělají radost ostatním, vážím si toho :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
18. kvě 2016
Neumí někdo z vás portugalsky? Potřebuji přeložit větu o dvou slovech :wink:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
2. kvě 2016
Prosím, poraďte, jak se říká technice malování, kdy se dá barevný podklad, na to lepidlo a barva popraská, že to pak vypadá jako retro? Nemůžu si vzpomenout...
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
17. dub 2016
Moje hobby - food photography 38 fotek
llluckaaa
12. dub 2016
Těhulinkovské bacílečky jsou minulostí a já bych navrhovala na jejich místo dát pořádné neštovicové viry :slight_smile: Nechcete nám je někdo poslat? :wink:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
8. dub 2016
Ajaj, sluníčko zalezlo a koníkem vládne zase nějaká pošmourná atmosféra :frowning2:
Aneb ani já si neodpustím výkřik do tmy a napíšu názor uživatelky, která je tu už téměř 5 let. Rušení soukromých diskuzí mě mrzí, protože do jedné velmi ráda chodím a mám tam kamarádky. A ne, nejsem žádný sociální vyvrhel, který si neumí najít přátele ve svém okolí, prostě tady to bylo o něčem jiném. Nejdříve nás spojoval pouze stejný termín porodu a teď už nás toho spojuje mnohem víc. Umíme si poradit, podpořit se, napsat svůj názor, ač je třeba úplně opačný, vyplakat se na virtuálním rameni nebo rozesmát.
Ano, rušením soukromých diskuzí se svět nezboří, ale končí tím jedno pěkné období a hlavní důvod, proč chodím na MK.
A na závěr bych poprosila všechny, kterým můj názor přijde směšný a trapný, aby si ušetřily práci a neshazovaly ho svými komentáři. Dík. (já na oplátku i nadále nebudu komentovat tisíce jiných příspěvků, které přijdou jako kravina mně :grinning: )
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
24. bře 2016
Od té doby, co mám děti, jsem hrozná cíťa :sweat_smile: Aktuálně se to projevuje tím, že se pokaždé u Ledového království ve scéně, kdy se Anna obětuje pro Elsu, rozbrečím :grinning:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
11. bře 2016
Víkendový kvíz o srdíčka, která dostanou první tři správně tipující :slight_smile: Úkolem je identifikovat všech 9 potravin, které jsou na fotce.
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
10. bře 2016
@mmlenka Gratuluji, vyhráváš srdíčko za jubilejní třináctistý like :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
4. bře 2016
Nevíte o internetovém obchodu, kde se prodávají tapety s dekorem bílého dřeva?
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
26. únor 2016
To mám takhle jednou zase plné auto dětí, kočárku a plen, všichni na mě najednou mluví, parkovací automat v jednom kuse píská, důchodci na kolech mi jezdí těsně kolem auta a já už na nervy se snažím pazadu zajet mezi auta na parkoviště. Když se mi to na několikátý pokus nepovede a rozhodnu se jet radši parkovat dál, z naproti čekajícího auta vystoupí chlap, otevře mé dveře řidiče a já čekám, že dostanu pořádného sprďana za to, co předvádím na silnici. No, nebudu vás moc napínat... Byl to starosta našeho města a nabídl se, že mi tam to auto zaparkuje :grinning:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
25. únor 2016
Ach jo, právě jsem zjistila, že utýraná učitelka ze SŠ Trebešín je moje bývalá učitelka ze střední školy. Byla moc hodná a nemůžu proti ní říct jediné špatné slovo, je mi to celé moc líto :frowning2:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
24. únor 2016
Děkuji za srdíčka :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
llluckaaa
23. únor 2016
@sedmiteckas Tak kde vězíš? Máme napečeno a hrozně rychle to ubývá, pospěšte si, nebo nezbyde :grinning:
Zobraz celou zprávu
Strana
z 3
Předchozí Strana
z 3
Další