Používáme cookies. Více informací zde. OK
ma_cherie
4. srp 2018
337 

(Ne)jsem Supermáma

Poslední dobou se nám tady rozmohl takový nešvar. Jsou to takzvanéSupermámy.

Kdo se za tímto označením skrývá? Jsou to ženy, které jsou každý den nalíčené, jako od profesionální vizážistky, každý den mají perfektní účes a dokonale padnoucí oblečení? Jsou to ženy, které na sociálních sítích postují svou image dokonalé mámy, která na své dítě nikdy nezvýšila hlas, vychovávají své dítě zásadně podle principů Nevýchovy, nikdy jí neujely nervy a nezakřičela? Vaří podle zásad Low Carb z bio potravin a domácí má všechno, od vajec, přes tvaroh až po těstoviny? Zároveň ale stíhá 3x týdně dojet do práce a doma každý den uklízí tak, že by se dalo jíst ze země? Šije, plete, háčkuje jako profesionál a peče dorty jako cukrárna Hájek? Jako odpočinek v mezičase navštěvuje fitness a vymalovává Antistresové omalovánky, přičemž by jí netrumfnul ani Piccaso? Každé ráno uběhne půlmaraton a chystá třikrát denně čerstvé teplé (a bio!) jídlo pro celou rodinu? Do toho se tu a tam pochlubí fotografiemi, které sama fotila a které mají stejně vysokou úroveň jako fotky z královské svatby? Má dům se zahradou, která vypadá lépe, než zámecká?

Opravdu takové ženy existují v realitě a nemyslím tu virtuální?

Pokud takovou znáte, prosím, seznamte nás a já se jí pokloním.

A pro vás (nás) ostatní tu mám útěchu zvanou Realita.

Pokud se při sčítání okamžiků, kdy jste byla nalíčená za letošek vejdete na prsty jedné ruky, u kadeřnice jste nebyla půl roku a i když si náhodou sladíte perfektně oblečení, nevydrží vám model déle, než 15 minut, než vám ho váš malý pazgřivec oslintá/pozvrací/opatlá... (doplňte si cokoliv vhodného), je to v pořádku. Pokud je pro vás slovo sociální síť jen vzdálený pojem, který rozkliknete ve volnou chvíli, než upadnete do večerního kómatu (aby vás za hodinu či dvě mohlo vaše dítě opět vzbudit). Pokud kupujete maso a zeleninu v Lidlu, nebo Kauflandu a o BIO potravinách nemůže být ani řeč, když je nouze a hodíte kostku masoxu do vývaru, nebo dítěti podstrčíte piškot, buďte klidná.

Až se budete zase příště v drogerii, nebo obchodě s potravinami potit při hysterické scéně vašeho drobátka, budete rudá až za ušima studem, až zase zakřičíte „Mlč už!“, až budete mít chuť dát ho pod studenou sprchu a potečou vám po čele potoky potu, věřte mi, že nejste sama a třeba ta opodál klidně stojící žena prošla tím samým. Třeba je to taky máma, která je jen ráda, že tentokrát nevřeští její dítě. Až si postěžujete na to, jak je to vaše smrádě šíleně náročný a ono zrovna bude hrát miminko roku, které ani nepípne a sní i brokolici s bramborem, kterou vám jinak rozmatlá do vlasů, očí, výstřihu a po zdi, jen se zhluboka nadechněte.. a dejte si víno. Hodně vína. Že když šijete, pletete nebo háčkujete, vypadá to, jako díla Střihorukého Edwarda a dort, nebo minizákusky ani náhodou nevypadají tak, jako bylo na Pinterestu ukázáno? Co po tom! Je to s láskou dělané! Propadla vám permice do fitka a i když jen dobíháte autobus, sbíráte plíce na chodníku? Inu, i to se může stát. Stačí si při nočním kojení nedat dvě tabulky čokolády, ale jen jednu. Voilá! Vaříte minimálně na dva dny? Představa, že byste k tomu všemu měla chodit do práce ve vás vzbuzuje mdloby? Ach, buďte v klidu.

Tohle je ta nejnáročnější a nejdrsnější práce na světě. Váš šéf na vás řve, kdykoliv se mu zachce. Nemáte propustky, sick days, dovolenou. Žádné benefity, ani stravenky. Musíte být holka pro cokoliv, ať už se jedná o kuchařku, šoféra, asistenta, utírače zadku, wellness asistentku, nákupčího, dozorčího. Žádné slevy na daních. Plat mizerný, soukromí nulové a pracovní doba 24/7. Pokud odpočítáváte minuty do okamžiku, kdy se vrátí domů druhý otrok (rozuměj manžel, partner), nejste méně máma. Jste úplně normální a já vám gratuluji! Jste supermáma každý den a víte proč?

Protože tohle všechno zvládáte (a je jedno jak!) a své dítě přesto milujete nadevše. Supermámy, nebo mámy ze žurnálu nejsou ty nereálné ženy ze sociálních sítích, které postují a ukazují jen tu skvělou tvář. Svoje chyby vám nikdo ukázat nebude chtít a internet je skvělé místo, kde jdou zamaskovat. Jste supermáma, protože jste jedinečná, svá a hlavně opravdová!

A jak je to u nás? ......  https://simplythemum.blogspot.com/

  Tohle mi mluvi z duse 💪👀👂👣💜

  4. srp 2018

  Kdybych měla vylíčit, jaká jsem já ''supermáma'', tak na mě někdo pošle sociálku 😂

  4. srp 2018

  Boží článek 😍 Musím si ho uložit a přečtu si ho pokaždé, když budu mít pocit, že totálně selhávám. Což nebude častěji než 2x, 3x denně 😀

  4. srp 2018

  Naposledy nalíčená jsem byla na mé vlastní svatbě, jinak se doma nelíčím ani když jdu ven s dětmi...k čemu??? doma jsem nejraději v teplácích, v létě v kraťasích, jsem ráda, když si za den aspoň zvládnu učesat vlasy, můj vrchol je dát si vlasy do copku, aby mi nepřekáželi u kojení 😀 Princip výchovy formou Nevýchovy, mě točí už jen hlas milé paní, která objevila "Ameriku" jak vychovávat děti, byť žádné neporodila...Ano zaplatila jsem kurz, který mi nic nedal jen ohrané fráze, což mi dítě z hřiště bez kraválu stejně nedostane, kdybych se snažila frázemi z Nevýchovy, stojím na hřišti s dcerou ještě doteď (jen takový názorný příklad). Vařím co nejrychlejší jídla, zhltnu je většinou napůl studené, jen co mi mladší "malinko náročnější" syn dovolí, rozhodně néé svíčkovou a kdo ví co ještě, teplé veřeře jsem nezažila ani v dobách mého dětství - vrchol byl rohlík se šunkou 😀 Doma zásadně uklízím jen kuchyň, v obýváku má starší dcerka koutek tam bych mohla uklízet neustále, takže jen hračky nahážu do košů, ložnici nikomu neukazuju 😀 Bydlíme v bytě ve 4patře bytovky bez výtahu, máme doma úchvatnou saunu v těchto vedrech - vřele doporučuju 😀 Když jdu s dětmi nakoupit, v kočárku mám vztekajícího syna, který by byl nejraději v náručí a chytám dceru, která se s hlášku "mami chyť si mě" běhá po obchodě, nakoupím v rychlosti, zbrocená potem jdu ke kase s minimálně 5 lízátky pro dceru jen ať jí z toho obchodu dostanu, neumřeme hlady a jdeme domů...Na jakékoliv ruční práce jsem "levá jak šavle" přesto své děti miluju a ano jsem NEdokonalá máma, někdy řvu, že mě slyší snad i sousedi, nu což nervy mám jen jedny na starší dcerku...
  Jediné co delší dobu řešit nemusím je práce, i tak jestli budu někdy v pracovním procesu, za zkrácený úvazek rozhodně neočekávám balík peněz a dovolenou na Maledivách, momentálně si užívám "nejnáročnější a taky nejkrásnější období" ve formě rodičovské dovolené, mám 2 děti (skoro 4 letou akční dcerku a 3měsíčního náročného synka, rozhodně si za den jen tak nesednu a v 21h, kdy usínají děti usínám taky)

  4. srp 2018
  4. srp 2018

  Tohle mi mluví z duše 😉 Já jsem právě nasypala dcerce misku chipsů. Přišli jsme i s mužem z aquaparku a dál si užíváme lenošivé odpoledne, tak ať si to ještě užije i ona 😉

  4. srp 2018

  Osobně nevěřím všemu, kdo co postuje na net. Na netu se lidi snadno schovají za nějakou masku. Pozoruji i trend dokonalých manželů - kupují žebě, vše co si přeje jen tak.

  4. srp 2018

  Tak to já jsem matka na prd, dneska jsem nechala dvouletou vylézt na Milešovku, a za to, ze to zvládla jsem ji koupila nanuka a pak párky 🙈😬😀 Tak vám nevím , žádná nádhera taky nejsem . To dítě to se mnou teda chytlo 😀

  4. srp 2018

  Holky, díky všem za odezvu, jste skvělý! 😍

  9. srp 2018