Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
mamkajana
19. únor 2012

V únoru 2011 vyšel můj článek na www.zena.cz

O čem se zdává těhotným ženám

23.2.2011

Také jste zažili bláznivý sen, který se překvapivě stal skutečností? To může nastat, když poklidnou dobu těhotenství ukončí nový přírůstek do rodiny. A nadšené očekávání miminka se změní v zoufalství z mateřské neschopnosti...

Sny se zdají všem, chytrým i méně, bohatým i chudším, dětem, babičkách, tetám i sousedům - dokonce i psům. A požehnaný stav dokáže s naším sněním přímo zázraky. Co se zdává nástávajícím maminkám? A počkat, počkat - byl to vlastně sen?

Čtěte také:

  • Je krásné, být těhotná. Dnešní ultrazvuk opět potvrdil mé bezproblémové těhotenství. Nač tedy navštěvovat předporodní kurz, který mi doporučila gynekoložka? Roztahovat nohy, funět a chovat panenku v davu dalších těhotných mamin - trapas!
  • Budu přeci rodit v renomované nemocnici. Spousta maminek tam rodí, tak se tam o ně zřejmě dobře starají. A tolik žen už porodilo přede mnou a vychovaly své děti, tak proč ne já? Co je na tom? Navíc to všechno nastane až za pět měsíců, tak proč se tím zabývat zrovna teď? Raději půjdu zas něco pořídit do výbavičky.
  • To to ale uteklo! Co je to? Já už asi rodím! Nebo ne? Co mám dělat?! Moc to bolí, jak si mám ulevit? Kdy to všechno skončí? Proč jsou kolem mne všichni v klidu, když je mi tak špatně? Kdy a jak mám tlačit?
  • Je ze mě máma! A co bude teď? Cože? Mám to miminko přebalit? Ale jak? Haló! Nechoďte pryč! Nevšímejte si té spousty maminek okolo, teď jsem tu já!
  • Jak mám nakojit své dítě?! Pořád pláče, jak ho mám držet? Tahle velká prsa snad nemůžou být moje! A tak bolet... Jsem neschopná matka! Pomóc!“

Bláznivý sen, říkáte si? Jenže z něj se neprobudíte, protože už bdíte! Spousta maminek se teprve po příchodu z nemocnice v časové tísni učí, jak se maminkou stát. A realita jim může pořádně zamotat hlavu. Aby se tak nestalo, využijte jedinečnou příležitost stát se klientkami laktační poradkyně Jany. S ní se na mateřství v klidu připravíte a pak si ho už jen užijete.

    Doporučujeme