Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
marketka_m
5. led 2021
306 

Jakým způsobem prožít štěstí v roce 2021?

V této divné době se jistě zamýšlíš nad tím, jakým způsobem lze být šťastným v roce 2021. Mám pro Tebe malou nápovědu. Vyhoď všechny seznamy plné novoročních předsevzetí. Buďme k sobě upřímní, stejně je nedodržíme, sepisujeme je, protože jiní sepisují nebo protože se to tak dělá...Raději se rozhodněme, že uděláme něco, co způsobí,  že na světě bude lépe.

Novoroční předsevzetí... cíl, který často nelze dosáhnout. Možná je to pro to, že jsme pod tlakem? Okolí, média, rodina, manžel, partner, tchýně, přátelé..dnešní trend. Jaké myslíte, že jseou nejčastější předsevzetí? samozřejmě to bude váha, výdělek, cestování /i když teď pochybuji/ a celková životní změna.

Tvořit seznam novoročních předsevzetí nijak nechci pohřbívat. Může to mít svůj smysl. Protože každá minuta, když se zamýšlím nad svým životem, je dobrá minuta.

CO MÁM UDĚLAT, ABYCH BYL/A ŠŤASTNĚJŠÍ V ROCE 2021?
Já si myslím, že je důležité si dát předsevzetí nejen spjaty se mnou, ale se světem, aby byl lepší, aby mé vztahy v rodině byly lepší... ono pak i my z toho budeme mít satisfakci. V celé pandemii Covidu takovéto smýšlení pomáhat jiným, může přinést více, než si myslíme. Nemusíš jít hned jako dobrovolník do nemocnice /i když klobouk dolů všem/, ale můžeš pohlídat děti sousedce, která je sestřičkou a má hodně přesčasů. Ano, nemusíš jít darovat krev /i když to obdivuji/ ale můžeš jít sousedce, která je starší, pomoct s nákupem.

Moje heslo: samostatnost, kompetence, příbuzenství.

SAMOSTATNOST teď pro mě znamená zapojování se, ne ignorace situace. KOMPETENCE je to něco co mě naplňuje, že dokážu udělat, že mám svou hodnotu, že dokážu pomoct. PŘÍBUZENSTVÍ je pro mě zájem o jiné, nejenom o sebe sama.

------------------------------------

P.S. nehledám diskusi, píšu co vnímám já teď a tady.

Začni psát komentář...

Odešli