Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  michaelllasAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    16. zář 2020    

  Napiště pod příspěvek do komentáře rady a tipy, které vám nejvíce pomohly v začátcích u kojení. Každou odpověď odměním❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  Tento týden totiž probíhá Národní týden kojení ❤

  Tak jsem si říkala, že by bylo fajn, kdybychom ho tady společně podpořily. Přece jen se stále rodí nová miminka a třeba nás tady zrovna čte budoucí, nebo novopečená maminka, která bojuje s kojením, neví si rady...

  Pár rad ode mě...:

  - miminko po porodu potřebuje jen 4 věci: výživu, pocit bezpečí, lásku a spokojenou maminku;
  - začátky bolí, někdy to sakra bolí. Ale nevzdávejte to. Přejde to...
  - koj tak často a koj takovým způsobem, jak to vyhovuje tobě a miminku. Nenechej si do toho nikým kecat;
  - kojící čaj, Gravimilk a purelan jsou téměř zázračné věci😀🙏

  Na závěr přidám nejčastější mýty/ rady o kojení, které jsem slýchávala já, jako čerstvá maminka. Rady, které mi začátek kojení docela znesnadnily:

  🌺Kojící maminky se musí v pestrosti stravy omezit. Není pravda, maminky mohou jíst luštěniny, zelí, ovoce, zeleninu, čerstvé pečivo i jiné potraviny, které se nesprávně považují za nevhodné. K tomu, aby ženy vyloučily nějakou konkrétní potravinu, je potřeba mít konkrétní důvod.

  🌺 Mám slabé mléko, protože špatně jím. Strava maminky neovlivňuje kvalitu ani složení mateřského mléka. Mateřské mléko – obsahuje a vždy bude obsahovat stovky jedinečných látek, které se nikde jinde nenacházejí, obsahuje imunitní faktory a látky podporující růst dítěte, kvalitní bílkoviny, tuky, cukry, všechno potřebné pro rozvoj mozku a pro jeho růst. Ale maminka by měla myslet i na sebe, proto je pestrá a vyvážená strava během kojení důležitá!

  🌺 Musím kojit v pravidelných intervalech a jen po určitou dobu. NE! Je důležité kojit miminko podle jeho potřeb a neomezovat délku ani frekvenci kojení.

  🌺Maminka nemůže kojit, když je nemocná. Naopak. Pokud máte obyčejnou chřipku nebo nachlazení, kojení nic nebrání. Dokonce je pro dítě prospěšnější než kdy jindy – v takových chvílích totiž děťátko z mateřského mléka získá látky, které zvyšují jeho obranyschopnost.

  #sunar
  #narodni_tyden_kojeni
  #kojeni
  #gravimilk