Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
mikina_ii
12. čer 2019 Čtené 283x

Můj muž je veliký gentleman! Drží ženám dveře, pomáhá do kabátu a dělá další maličkosti, které ale nejsou až tak samozřejmé :thinking:. Včera se mi stalo něco, nad čím jsem se musela zamyslet. V dost vysokých podpatcích jsem nesla 2 krabice s kávou z patra do patra, po celkem dlouhé chodbě. Potkala jsem za tu dobu dost mužů i žen a hádejte, kdo se ptal, zda nechci pomoct? Ano, ženy. ALE! Když jsem je pak přenášena ještě odpoledne, zeptal se mě muž a já už už spěchaka s odpovědí NENE, DÍKY, JÁ TO ZVLÁDNU! Krabice mi sebral, řekl mi PROBOHA ŽENSKÝ, NECHTE NÁS UZ BÝT TROCHU CHLAPI! A odnesl mi je do auta. A on měl vlastně pravdu. Jestli my s tou naší, možná až přehnanou samostatností, nebereme chlapům tu jejich jedinečnost. Tedy BÝT CHLAP! A jestli právě není v rukách ženy, ať už jako přítelkyně, manželky nebo matky, ať jsou gentlemani zase ve větší míře mezi nami:heart:️.

#muzi #gentleman #tojezivot #love #colors #married #matka #vychova#zamyslelajsemsekurna #ranomitykrabiceodneslkolegadokanclu#dalajsemmusanci

Čti celý článek
mikina_ii
10. čer 2019 Čtené 15x

Miluju knížky! Všechny! A jsem přesvědčená o tom, že kdo čte, ten se pořád rozvíjí. O benefitech čtení dětem jsem psala už několikrát, takže se nebudu znovu opakovat, ale vězte – je jich spousta! Ale taky je potřeba si říct, že někdy jsem fakt unavená a zralá tak akorát na to, abych taky jen poslouchala. A když nemůže tatínek, tak velmi rádi využíváme Lipa Land AUDIOKNÍŽKY od @lipaland_cz!

Audioknížky najdete v aplikaci v základní sekci POHÁDKY, která vám po označení nabídne podsekce KNÍŽKY, AUDIOKNÍŽKY, OBRÁZKOVÉ KNÍŽKY. A my se dnes zaměříme na AUDIOKNÍŽKY, protože to je přesně ta správná sekce, která řeší situaci popsanou výše :slight_smile:.

Stejně jako všechno v Lipě – i audiopohádky jsou členěné do jednotlivých světů. Vybírat si tedy můžete ze světa Království, Velkoměsto, Kouzelníci, Vesmír a Piráti. Kryštůfek má teď hodně v oblibě vesmírnou tématiku, takže v tuto chvíli se zaměřujeme hlavně směrem do vesmíru :slight_smile:.

Kompletní info o audioknížkách a také odkaz pro stažení aplikace na 3 měsíce zdarma najdete na mém blogu: https://www.hola-sova.com/post/poh%C3%A1dkov%C3%BD-lipa-land. Tak ho využijte a dejte nám vědět, jak se vám aplikace líbí :slight_smile:

#lipaland #rodinnaaplikace #vzdelavacihry #deti #audioknizky #audiopohadky #ctemedetem

Čti celý článek
mikina_ii
7. čer 2019
Malý rodičovský výlet (rozumějte bez potomstva) je občas potřeba. Náš poslední byl do Belgie, konkrétně do nádherného města Bruggy. Chcete-li načerpat inspiraci, mrkněte na video:slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
mikina_ii
5. čer 2019 Čtené 10x

Jedna bláznivá sestřenka, jeden zdánlivě bláznivý nápad a jeden úplně perfektně strávený den v rodinném kruhu. Tak zhruba takhle by se dal popsat náš výlet do středověké krčmy, zámku a pivovaru v Dětenicích.

Zlatým hřebem naší dětenické výpravy se jednoznačně stal rytířský turnaj. Ten úplně pohltil nejen malé kluky, ale i jejich pradědu a praprababičku. A popravdě – i nás rodiče. Celý rytířský turnaj je vlastně nádherně (a opět vtipně :slight_smile:) sestavený příběh o 4 pánech a jednom šaškovi, kteří mezi sebou soupeří na kolbišti. Rytířské vystoupení má pod taktovkou skupina Ordo Kromen a její členové jednoznačně umí! Krásné kostýmy, skvělá jízda na koních, různé středověké zbraně, výborné kaskadérské kousky, to všechno vás při turnaji čeká. A mimochodem – jsou to i skvělí herci a perfektně pracují s publikem! A kromě toho mají také facebookové stránky, kde můžete nasát atmosféru a podívat se pro představu na pár videí. A úplně nejlépe – jeďte prostě do Dětenic a tam si je vychutnejte naživo – každý víkend na kolbišti od 14 hodin! Protože přesně jak se píše na stránkách dětenic – NENAVŠTÍVÍŠ – NEZAŽIJEŠ!  Mrkněte na blog www.hola-sova.com.  A pozor - celý červen mají děti vstupné zdarma!:slight_smile:

Čti celý článek
mikina_ii
3. čer 2019
V tomhle počasí marodit je hřích:neutral_face:. Ale nedá se nic dělat, vyležet se to musí! A udržet toho našeho akčňáka v klidu dá někdy dost práci:thinking:. Ještě že tu Lipu máme:heart_eyes:. Aktuálně na mém fb profilu na 3 měsíce zdarma 🥰https://www.facebook.com/martina.mikolandova. A pokud Lipu neznáte, můžete si o ní nejdřív prečíst:hugging:. https://www.hola-sova.com/post/lipa-land-fun-le... Pěknou zábavu nejen dětem! :blush:
Zobraz celou zprávu
mikina_ii
Zpráva byla změněna 31. kvě 2019
Pustili jsme se do bezové šťávy🥰. Taky ji tak milujete? #bezovastava #homemade #malypomocnik #holasova #aktivnirodina
Zobraz celou zprávu
mikina_ii
30. kvě 2019 Čtené 246x

Už při odjezdu z domu jsme si chvilkama říkali, jestli opravdu děláme dobře. Přeci jen o víkendu, když je špatné počasí, je vyšší šance, že tam bude dost narváno. Naše obava se naplnila v okamžiku, kdy jsme parkovali v přilehlém parkovacím domě a první volné místo jsme našli až ve druhém patře. Kupodivu – u pokladen se vůbec žádné fronty nekonaly, a to jsme přijeli chvilku po deváté hodině, tedy chvilku po začátku otevírací doby.

Tip pro rodiče: Celodenní parkování přímo u Aquapalace stojí 50 Kč. Dostanete se sem celkem v pohodě i městskou hromadnou dopravou. Přímo na stránkách čestlického aquaparku najdete konkrétní linky, včetně jízdního řádu.

Zase jsme po delší době dostali chuť vyzkoušet nějaký aquapark. Nechtělo se nám nikam daleko jezdit, takže namísto našeho oblíbeného Aqualandu Moravia jsme tentokrát navštívili Aquapalace Čestlice. Náš cíl pro neděli byl určen a nadšení Kýšky nezměrné – celý den v aquaparku, paráda!

Už při odjezdu z domu jsme si chvilkama říkali, jestli opravdu děláme dobře. Přeci jen o víkendu, když je špatné počasí, je vyšší šance, že tam bude dost narváno. Naše obava se naplnila v okamžiku, kdy jsme parkovali v přilehlém parkovacím domě a první volné místo jsme našli až ve druhém patře. Kupodivu – u pokladen se vůbec žádné fronty nekonaly, a to jsme přijeli chvilku po deváté hodině, tedy chvilku po začátku otevírací doby.

Tip pro rodiče: Celodenní parkování přímo u Aquapalace stojí 50 Kč. Dostanete se sem celkem v pohodě i městskou hromadnou dopravou. Přímo na stránkách čestlického aquaparku najdete konkrétní linky, včetně jízdního řádu.

Celé pokračování a další tipy pro rodiče najdete na blogu Holá sova

Čti celý článek
mikina_ii
18. kvě 2019 Čtené 13x

Dneska je venku opravdu krásně! A navíc všechno kvete a voní, prostě pravé jaro:heart:️. Zkuste s dětmi poznávat rostliny, pomoci vám může tahle super appka! Více na holá sova.

Čti celý článek
mikina_ii
13. kvě 2019 Čtené 311x

Nevím proč, ale častěji vyrážíme buď na jih nebo na východ. A tak jsme se tentokrát rozhodli zkusit západ a vida – rozhodně to nebyla chyba!

Plzeň má jednu velkou výhodu – z Hradce Králové tam dorazíte prakticky po dálnici (vyjma okruhu v Praze, samozřejmě). Takže ač je to poměrně dost kilometrů, cesta je to od nás sympaticky rychlá. Žádné extra brzké vstávání se nekonalo, tak jsme k parkovišti u ZOO dorazili okolo 11. A vzhledem k tomu, že nebylo nijak nádherně, tak přestože byla sobota, bylo parkoviště téměř prázdné. Zaplatili jsme vstupné a hurá dovnitř.

Tip pro rodiče: Vstupné se do ZOO a Dinoparku platí zvlášť a na rozdíl od ZOO, Dinopark není otevřený stále, ale pouze od dubna do října. V zimě se do něj nedostanete. Kompletní vstupenka (ZOO + Dinopark) pro dospělého stojí 150 Kč (duben 2019), dítě od 3 do 15 let zaplatí 110 Kč. Rodinné vstupné nabízí pouze ve variantě 2 + 2 za 490 Kč. Kompletní ceník si můžete před návštěvou prostudovat na stránkách ZOO Plzeň.

Velká vizuální výhoda této ZOO spočívá v tom, že je zároveň botanickou zahradou. A nutno říct, že nádhernou botanickou zahradou! Celý prostor je členěný tzv. biogeograficky a biotopově. Jednotlivé expozice tak sdružují v jedné sekci zvířata, rostliny a vše typické pro konkrétní oblasti světa – Afrika, Asie, Evropa, Severní a Jižní Amerika a Austrálie. I pokud se vám stane, že vyrazíte v ne úplně ideální den a mnoho zvířat neuvidíte, rozhodně máte zaručenou parádní procházku!

A celý náš výlet s informacemi najdete na http://www.hola-sova.com.

Čti celý článek
mikina_ii
12. dub 2019 Čtené 789x

Poměrně dlouho jsme nestrávili víkend jen tak sami tři někde dál a ideálně včetně noci. Takhle nějak začínalo naše uvažování o tom, co podnikneme o víkendu. A tak jsme s Lukym začali pátrat každý po své ose. Ten stejný den odpoledne jsme dali dohromady výsledky - oba jsme měli jen jeden a byl úplně stejný. Tropical Islands. Takže hurá směr Berlín!

Tropical Islands je největší atrakcí svého druhu v Evropě. Svého druhu znamená, že se jedná o největší evropský tropický prázdninový komplex. A tropický skutečně je - vnitřní teplota se pohybuje přes 30°C (přestože na stránkách uvádí průměr kolem 26°C, po dobu našeho pobytu pod třicítku neklesla), teplota v bazénech rovněž. Vlhkost vzduchu je rozhodně vysoká - to vždycky poznám na vlasech, když se začínají nekontrolovatelně kroutit:slight_smile:. A taky podle Kýši - prakticky okamžitě poté, co jsme přišli dovnitř hlásil, že je u moře:slight_smile:

Celý komplex je vybudován v bývalém hangáru pro vzducholoď, která ale nebyla nikdy postavena. Rozhodně nepřehlédnete už v okamžiku, kdy k němu přijíždíte. Tyčí se do výše 100 metrů a jeho výška je využita téměř celá - uvnitř létají balóny, kterými se můžete svézt a užít si tak výhled na Tropical Islands shora. Do balónů se úplně zamiloval Kryštůfek a neustále je pozoroval. A samozřejmě se chtěl svézt, čemuž jsme ale odolali. Celé tropické ostrovy mají 7 hektarů a v hale najdete prakticky cokoli, co si jen můžete představit. Kdyby se vám náhodou stalo, že se tam ocitnete jen s platební kartou, tak se vůbec nic neděje - ručníky i plavky nakoupíte, rozhodně se dobře najíte i napijete a možná se i ubytujete - na to ale myslete raději předem, protože bez rezervace byste mohli spát na lehátkách na pláži (což je mimochodem možné:slight_smile:).

Úplně první cesta nás vedla na procházku do deštného pralesa a vůbec zmapovat terén:slight_smile:. Kryštůfek byl úplně nadšený - živí ptáci, plameňáci, nádherní motýli, živé rostliny, rybičky, želvy, různí brouci a nechybí ani pár terárií. Musím říct, že i my jsme si to dost užili, protože Kýšovo nadšení je takové hezky nakažlivé:slight_smile:. Nás asi nejvíc zaujalo to, jakým způsobem jsou celé Tropical Islands členěné. Nenajdete tu totiž jednu část s ubytováním, ale váš pokoj může být prakticky kdekoli - jsou rozeseté všude po celém hangáru a velmi hezky začleněné do svého okolí. Asi vůbec nejdražší ubytování, které Tropical Islands nabízí, najdete nad Bali zátokou - 3 domečky s terasou, pod kterými teče vodopád do laguny. Téměř pohádka - jen si nesmíte uvědomit, že jste v Německu:slight_smile:

A úplně kompletní výlet včetně fotek najdete na www.hola-sova.cz. Výletům zdar!

Čti celý článek
mikina_ii
23. bře 2019 Čtené 27x

Na 2. dubna připadá každoročně velmi krásný "sváteční" den - Mezinárodní den dětské knihy. Není to tak úplně náhoda - tento den se narodil Hans Christian Andersen, známý to autor nádherných pohádek (více či méně:slight_smile:) pro děti! A při té příležitosti dáváme 3 tipy z naší knihovny:slight_smile:

Kryštůfka vedeme ke kladnému vztahu ke knihám od malička. Dřív jsme měli Kýšovu knihovnu rozdělenou na 2 části - s dozorem a bez dozoru. Některé knihy jsou pro mě učiněný poklad do dětské knihovničky! A díky tomu, že nějakou knihu má v ruce prakticky denně, tak se tato fáze velmi rychle upravila a v tuto chvíli už není potřeba!

Na konkrétní tipy mrkněte na www.hola-sova.cz. A my budeme rádi za ty vaše!:slight_smile: Čtení zdar!

Čti celý článek
mikina_ii
10. bře 2019 Čtené 66x

Přímo úměrně tomu, jak se rozšiřují řady kamarádů Kýši jsme měli pocit, že narozeninová oslava by neměla zůstat jen rodinnou záležitostí. A protože mít narozeniny v lednu není tak docela na venkovní party, začali jsme vymýšlet jiné alternativy. A jeden z nápadů byla narozeninová party v Tongu.

Tongo navštěvujeme s Kýšou poměrně často - hlavně když venku panuje počasí, že by psa nevyhnal. A musím říct, že výhradně ve všední dny odpoledne - to se nám totiž často stává, že máme Tongo téměř sami pro sebe. O víkendech, státních svátcích a prázdninách tam bývá až příliš plno.

I při plánování narozenin jsme tohle zohledňovali a počítali s tím, že bude v průběhu pracovního týdne odpoledne, což v pohodě dopadlo. Přímo na webových stránkách Tonga najdete objednávkový narozeninový formulář, kde vyplníte základní údaje o oslavenci, hostech, termínu a mimo jiné také typ oslavy. 

Výběr typu oslavy je klíčový - odvíjí se od něj, co budou děti jíst a pít a samozřejmě také cena. My jsme nakonec zvolili Karetu, hlavně vzhledem k jídlu - pro děti je připravena pizza, což mi připadá takové nejmenší "zlo" z toho, co je v nabídce. Správnou atmosféru oslavy pak dotváří popcorn. K základnímu balíčku jsme ještě přiobjednali pár ovocných mís a dětské šampaňské.  

Jak to dopadlo, kolik to stálo a také více fotek najdete na www.hola-sova.cz. Dětským oslavám ZDAR:grinning:

Čti celý článek
mikina_ii
2. bře 2019 Čtené 72x

Téma Kouzelné čtení - pro nás hodně dlouho uzavřená kapitola (vysvětlím proč), která se nám otevřela, aniž bychom o to sami usilovali :slight_smile: (vysvětlím jak). Každopádně musím s klidným srdcem říct, že jsem strašně ráda, že se to stalo!

Pro vás, kteří vůbec nevíte, oč jde - Kouzelné čtení je velmi zdařilý a neuvěřitelně promyšlený vzdělávací koncept od společnosti Albi, ve spolupráci s dětskými psychology a Českým rozhlasem. Má podtitulek "Nechte knihy mluvit." a přesně to se vlastně svým způsobem děje. Základní výbavou kouzelného čtenáře je elektronická tužka (v tuto chvíli se prodává verze tužky E8800 se dvěma tlačítky v přední části, pod obličejem tužky). A samozřejmě alespoň jedna kniha, aby tužka měla co číst. 

Celé čtení je založené na kódové čtečce, která je umístěna v hrotu tužky (zastrčena uvnitř, takže je eliminováno jeho poškození). Tužka se pak přikládá k obrázkům nebo textu v knize. Obrázky a text jsou opatřeny speciálním (skrytým) kódem ve stránkách, který obsahuje zvukový záznam a ten je následně tužkou přečten. Díky této technologii si tak knížku dokáže "přečíst" i malý nečtenář. Knihy vznikají ve spolupráci s dětskými psychology, takže o kvalitu obsahu nemusíte mít obavy. Jsou rozděleny podle věku - od dětí předškolních, ale klidně i mladších. Například sérii Zpívánky si umím představit klidně pro dvouleté děti.

A teď už přímo ke knize Hravé učení. Je určena předškolákům - dětem ve věkovém rozmezí 3 - 7 let, takže je akorát pro Kýšu. A protože to byla jeho vůbec první knížka, stala se jaksi samozřejmě tou nejoblíbenější. Teď už jich má samozřejmě víc, ale tato stále vede!

U každé knihy je základem to, že musí být nahraná v tužce - tedy její audiosoubor musí být nahraný v tužce. Jakmile kupujete tužku v sadě s nějakou knihou, máte asi 100 % jistotu, že tam bude. Pokud se náhodou stane, že tužka nereaguje, mrkněte "do ní" pomocí přidaného kabelu, v počítači se vám zobrazí veškeré soubory, které jsou v ní nahrané přesně podle toho, jak se jednotlivé knihy jmenují. Pokud kniha nahraná není, je postup poměrně jednoduchý - na stránkách Kouzelného čtení si danný soubor vyberete, stáhnete do počítače a opět pomocí kabelu stáhnete do tužky.

Kompletní recenze knihy Hravé učení na webu http://www.hola-sova.cz

Čti celý článek
mikina_ii
19. únor 2019 Čtené 31x

Na koupání venku to ještě není a pokud holdujete aquaparkům, tak jeden tip od nás z Liberce:slight_smile:. Celý výlet včetně všech fotek pak na http:/www./hola-sova.cz

Jako v téměř každém aquaparku - po zaplacení vstupného na nás čekaly společné šatny vybaveny dostatečným počtem převlékacích kabinek, zatím žádné fronty - paráda! Na můj vkus byl už v šatně poměrně silně cítit chlór a patrně jsem nebyla jediná, protože ve sprchách nás "vítal" plakát, který výrazný chlorový zápach vysvětloval. Umístěný je i na webu, konkrétně TADY. Stojí za to s tím počítat, protože pokud jste vy nebo děti citlivější na chlór, návštěvu upřímně nedoporučuji. My nijak zvlášť citlivý nejsme, ale občas jsem měla pocit, že bych se potřebovala vyvětrat.

Samotný vstup do bazénu je pro nás vždycky svým způsobem kouzelný, protože to, jak se Kýšovi rozzáří očička je zkrátka neuvěřitelný! A v tomto Aquacentru to je ještě o trochu víc kvůli tomu nádhernému prostředí! Celý Aquapark je vyveden jako jedna velká povídka od Julese Verna, samozřejmě s vodní tématikou.

Pohybovat se můžete v rámci dvou hlavních částí. První, do které ze sprch vejdete, je veliký bazén, který je po straně lemovaný jeskyněmi. Těmi můžete libovolně proplouvat a hledat v nich vířivé bazénky a skluzavkovou dráhu pro děti. Ta se Kýšovi hodně líbila, a to i přes to, že z jeskyní byl trochu nervózní. Je tam přítmí a občas se tam trochu bál. Jo a tu skluzavkovou dráhu si můžete projet i jako dospělí, docela jsme se pobavili:slight_smile:

Druhý bazén je pak takové mini tobogánové centrum - ústí tam všechny čtyři tobogány, užít si tam můžete divokou řeku, vodní houpačku a vůbec - celkově je tam víc dětského vyžití. Kryštůfek si užíval plavání, ale hlavně bezrukávkový pohyb v dětském bazénku. Na celý druhý bazén dohlíží krásně udělaná chobotnice zavěšená u stropu a spousta dalších mořských tvorů - rybičky, koníci, medůzy, prostě nádhera. 

Čti celý článek
mikina_ii
16. srp 2018 Čtené 23x

Přemýšleli jsme o tom, že jsme poměrně dlouho nebyli na žádné prohlídce hradu nebo zámku. A samozřejmě jsme si kladli otázku, jestli na to přeci jen Kryštůfek není ještě prcek. Na variantu, kterou vám nabídne hrad Kost určitě ne!

Celý recenzovaný výlet o tom, zda je dobrý nápad vzít 3 leté dítě na prohlídku hradu najdete na stránkách holá sova:slight_smile:. Včetně krásného videa hradu z ptačí perspektivy!

Čti celý článek
mikina_ii
4. srp 2018 Čtené 61x

Je doba dovolených, tak sdílím pro inspiraci, kam rozhodně doporučujeme se vydat - ostrov Pašman. V článku najdete taky link na video z naší dovolené:wink:.

Doufám, že se třeba necháte inspirovat:heart:️. Krásné léto!

Čti celý článek
mikina_ii
10. srp 2017 Čtené 420x vybrali jsme

S tím, jak roste slovní zásoba našeho potomka, se zároveň exponenciálně zvyšuje riziko trapných chvil na veřejnosti. V čekárně u pediatra bývá velká sranda a obecně platí, že čím víc dětí, tím líp! Navíc ten pocit, že nevíte, co si odtamtud odnesete, je prostě boží!

K: Dobýýýý den! Mamíííí, už půjdeme dovnitř?

Zcela nedbaje fronty před námi se hrne ke dveřím a jediné, co ho dokáže zadržet je televize s Krtkem. Bohužel končí, ale sedá si ke mně a do hledáčku se mu dostává sympatická maminka s holčičkou. Chudák…

K: Mamíííí? To je paní?

J: Ano, to je paní.

K: A to je holčičta?

J: Ano, to je holčička. Má náušničky, vidíš?

K: Jo, to je jato Taolína. Je to Taolína?

Sestřenka Karolínka je ekvivalentem všech mimin s náušnicemi a také všech dětí, které ještě nemají zuby.

K: Holčičto seš Taolína?

J: Kýšo, holčička ještě neumí mluvit, je to ještě miminko.

K: Paní, je to Taolína?

P: Není, je to Eliška. A jakpak se jmenuješ ty?

K: Tyštůfet.

K: Mami, má šulina? Holčičto, máš šulina?

Ježiši…. Paní se začíná kuckat smíchy a čeká, jak si poradím. A že v tom umím chodit!

J: Kýšo, mají holčičky šulina?

K: Nemají.

J: A je tohle holčička?

K: Ano, má náušničty.

J: A má teda šulina?

K: Ne, holty nemaj šulina.

J: Tak vidíš! Navíc holčička ještě neumí mluvit, tak ti to nemůže říct.

K: Hmmmm. Chudát, nemluví a ještě nemá šulina.

Dle výrazu soudím, že tohle paní nečekala. No nic, odebírá se dovnitř a my jsme osaměli. Nejvyšší čas rozebrat, že ani paní doktorka a sestřička nemají šulina. Preventivně. Kdyby ho náhodou napadlo se zeptat přímo v ordinaci. Stážistku jsem tam teda nečekala….

Čti celý článek
mikina_ii
14. črc 2017 Čtené 198x

Každý, kdo má děti, mi dá jistě za pravdu. V rámci péče o potomstvo se některé věci tak automatizují, že člověk skoro zapomene, jak je to bez dítěte. A protože mě muž překvapil dovolenou na ostrově Fuerteventura, měla jsem možnost si to oživit.

1. Dá se spát celou noc! První noc jsem se probudila a při pohledu na budík jsem utrpěla šok - bylo 7. Šli jsme spát před půlnocí. Pane jo, vážně se dá spát 7 hodin? A v kuse? Připadám si jak Růženka. Na další dny jsem si preventivně nařídila budík na třetí hodinu ráno, cvičně jsem si vstala a proběhla se do apartmánové kuchyňky. Tam jsem strávila asi 3 minutky (doba, po kterou trvá udělat mlíko) a šla jsem zpět do ložnice s povykováním "Už letím a nesu mlíčko!".

2. To, co máte na talíři, je skutečně jenom vaše! Tak toto bylo naprosto neuvěřitelné. Sice jsem prvních pár dní odchytávala v restauraci malé děti a nabízela jim ze svého talíře jídlo, ale oni ho překvapivě nechtěly! Pak jsem byla personálem donucena toho nechat, z nějakého důvodu se to nelíbilo jejich rodičům.

3. Den má 24 hodin a stíháte všechno, co jste si naplánovali! Najednou vám do plánů neskáčou věci, s kterými nepočítáte - hledání ztracené botičky, když zrovna spěcháte s odjezdem, zvolání "Mamííííí, bobííííkáááá!", když máte narvaný nákupní košík k prasknutí a od záchodu jste 10 minut běhu a podobné srandy. Občas jsem si tak tréninkově střihla, že po odchodu z pokoje jsem "jako" něco zapomněla, jen abych mohla protočit oči a vrátit se zpět. A nabrat trošku toho zpoždění.

4. Nemusíte se nikoho každou chvilku ptát, jestli nepotřebuje čůrat. Hlídáte si jen svoji potřebu, což je poměrně osobozující. Vůbec ale nerozumím tomu, proč se na nás na letišti divně dívali, když jsem se muže ptala "Nechceš se skočit vyčůrat? Než se dostaneme do letadla a vzlítneme, tak to bude minimálně půl hodiny, abys to vydržel!"

5. Můžete dělat jen věci pro dospělé! Samozřejmě, že jsem na vodním skůtru uvažovala nad tím, jak by se Kýšovi mezi námi strašně líbilo a doteď myslím na to, jak by se mu v pouštních podmínkách líbíl výlet v jeepu. Protože plná očička písku jsou fakt k nezaplacení!

6. Čtete knihu a dialogy vám dávají smysl! Už žádné nesrovnalosti, typu:

Oheň osvětloval tři nahrbené postavy. Do bublání kotle zaskřípal tajemný hlas: „Mamííííííí, pustit Trtkááááááááááá, a posím toho s medvedem, jak dela ááááááááááá?“ Zavládlo ticho.

Po chvíli se ozval jiný hlas, který pojal roli mnohem civilněji:

„No, mně by se to docela hodilo příští úterý.“

7. Když vidíte rodiče, kteří s sebou mají děti, můžete se jen blaženě usmívat a dát si punch na důkaz toho, jak jste na to vyzráli! A následně se s nimi spřátelit, ptát se na jejich děti, popisovat to vaše. A taky jim třeba nabídnout, že je vezmete s sebou na pláž, ať si trochu odfrknou!

A teď už vážně - děsně jsme si to užili. A protože můj muž je opravdu šikovný, tak celou dovču natáčel a pak sestříhal. Myslím, že to video poví všechno!

https://youtu.be/FYixQ4zACig

Čti celý článek
mikina_ii
1. črc 2017 Čtené 73x

Myslím, že po nějaké době si všichni rodiče zaslouží dovolenou:grinning:. A ten můj manžel ji navíc umí úžasně zdokumentovat. To, že pak celý báječný týden sestřihne do 3 fascinujících minut je třešničkou na dortu!

Pokud vás čeká dovolená, ať už s dětmi nebo ne, pořádně si ji užijte!

Čti celý článek
mikina_ii
23. kvě 2017 Čtené 369x

Jak my jsme se těšili, až začne mluvit! Až si bude umět říct, co chce, co nechce, co ho trápí. Jenže v tom očekávání si člověk ani neuvědomí, že to má i stinné stránky...

Pohádky a básničky

K: Mamíííí, posím pohátu!

J: Dobře, jakou bys chtěl?

K: Tak tsebáááá, Tautultu! 

J: Karkulku? No dobře, žila byla jedna holčička...

K: ... a ta se jmenovala tautulta! A BYLA ČEVENÁ, POTOŽE MELA TOŠÍČET A V NĚM VÍNO A BÁBOVU A TAKY ŠECKO! A ŠLA DO LESA, POTOŽE BYLA VLT! A ŽILA BYLA BABIJA A TA SE JMENOVALA BABIJA. A TEN VLT VŠETKY SNĚD, I TÝŠU SNĚD! 

J: Krásně umíš vyprávět, Kýšo. A opravdu ten vlk snědl i Kýšu?

K: Jo, potože když mi byli v lese s tátou, ta tam byl vlt. MAMÍÍÍÍÍ, VYPÁVET O TÝŠOVI A VLTOVI!

Musím uznat, že naše dítě je perfektní v přemostění do jiného tématu.... To, že je schopný si zapamatovat básničku nás už z míry nevyvede. Ovšem to, že je schopný si je kombinovat, případně domýšlet podle toho, jak se mu to hodí, to už je podle mě vyloženě o talentu! Tak například fakt krásně modifikoval básničku, kterou se ráno zdraví ve školce:

DOBÝ DEN, DOBÝ DEN,

DNESKA MÁME TÁSNÝ DEN,

DOBÝ DEN, DOBÝ DEN,

DNESTA BUDEM ZLOBIT JEN!

A fakt ujetý je i to, že to do puntíku plní. Takže vlastně když nám tohle ráno odrecituje, tak víme předem, že je celej den v prdeli. Nedávno Kýšu vyzvedávali ze školky babička s dědou a byli srozuměni s tím, že má dar inspirovat ostatní děti. Teda, tohle jsem slyšela já, když mi to naši říkali. Původní verze zněla "Když on tu třídu vždycky tak strhne. Začne ječet, ječí všichni, začne zlobit, zlobí všichni." Až tohle po ránu odříká, chudáci učitelky.... 

Velice krásnou úpravu má taky básnička, kterou ho učila prababička, když si hráli na písku:

OTLOUTEJ SE BÁBOVIČO, 

JESTLI SE MI NEPOVEDEŠ,

TAK DOSTANEŠ NA PUDEL, TY POTVOVO JEDNA!!!!!

Vzhledem k tomu, jak u toho řeše lopatkou do chudáka bábovky, tak se mu povede, i když tam zapomene dát písek...

Vyjednávání

Nevím, kde to odposlechl, ale odposlechl to naprosto správně. A protože to trénuje opravdu odmalička tak myslím, že v dospělosti v tom bude fakt machr. Za úplný top pak považuju to, že k souhlasu vlastně nepotřebuje druhou stranu. 

J: Kýšo, jdeme spát!

K: Mamííí, Týša pustí ještě jednoho trta (krtka) a pat pinkat. Tak jo!

J: Kýšo, utíkej do ordinace a nezapomeň pozdravit paní doktorku a sestřičku.

K: Dobý den paní dotoo a sestičo, když Týša bude hodnej, dostane šiafu a slona. Tak jo!

J: Kýšo, sněz tu polívku. Je v ní spousta dobré zeleninky.

K: Dobá, Týša sní polívu a pak dostane páet v ohlítu. Tak jo!

J: Kýšo, párek v rohlíku v žádném případě nedostaneš, nejsme na výletě.

K po chvilce přemýšlení: Tat to néééé, není páet, není políva!

Odposlechy

Co nás ale zaručeně rozseká nejvíc, jsou Kýšovi odposlechy. Respektive chvíle, kdy použije něco, co říkáme my, nebo to třeba slyšel v televizi. Tak například - ráno všichni vstáváme a milostpán vyleze z ložnice a hlásí: Dobé áno pane dědo, jak jste se vyspintal? To jsou ještě chvíle, kdy se klidně zasmějete. Ale občas nevím, co dělat se situací, kdy paroduje naše výchovné metody.

K: Mamííí, posím čulat!

J v kuchyni dělajíc těsto: Kýšo vydrž to chvilku, jenom si umyju ruce.

K: Mamííí, žíkám čulat hned! A už počítám - či, dva, jedna. Tytyty ty mamijo, dostaneš na zadet a budeš patat!

K: Mamííí, Týša už zdavej! Jdeme za Jolantou! (myslím, že Jolanka je první láska:slight_smile:)

J: No tak to můžeš jít dneska do školky.

K: No to néééé, Týša moc maodnej a má tepotu. Adši dáme sioupet!

Mimochodem toho, že je marodnej, dokáže docela dobře využívat.

J: Kýšo, ukliď si ty hračky. Znova to opakovat nebudu a rovnou dostaneš jednu přes zadek!

K: Mami, Týša je maodnej, nedostane pes zadet. Pes zadet jenom, dyž je Týša zdavej!

Nad tou čirou logikou člověku občas zůstane rozum stát....

#mk_blog_academy  #blogujeme #zabava #materstvi

Čti celý článek
mikina_ii
25. dub 2017 Čtené 541x

Myslím, že ve školce mě mají za dost velkého trotla. Často je před něčím varuju, ale jak se zdá, mají zřejmě nějaký čip, který mu dají do hlavy, takže se pak chová jinak (líp!). A jak se ukazuje čím dál častěji, než si ho vezmeme domů, zase ho vyndávají.

JÁ: Jo a dneska jsem koukala, že máte k obědu krupicovou kaši. To on jíst nebude, on nesnáší sladké obědy, tak jen abyste si s tím nedělala hlavu.

PU: Usmívá se stylem TAK URČITĚ.

O pár hodin později....

JÁ: Jak jste se měli?

PU: Výborně, Kýša si dokonce přidával!

JÁ: Tak to je fajn, alespoň sis dal polívku.

PU: Nene, on si přidal kaši.

K: Mňam kašia!

JÁ: Zrádce!

Obdobná situace byla při prvním spánku po obědě. Situace doma totiž už pár dní vypadá tak, že když má jít po obědě spát, tak ječí. Když přestane ječet, tak chce čůrat, bobík, čůrat, napít, pohádku, čůrat, přesně v tomto pořadí. A pak už na to nemám nervy, protože hodina pryč, dítě bdělé a já na prášky. Takže prostě nespí.

JÁ: Doma teda nespí, tak snad nebude ostatní děti rušit.

PU: Usmívá se stylem TAK URČITĚ.

O pár hodin později....

JÁ: Kryštůfku, spinkal jsi?

K: Jooooooo!

JÁ: Opravdu?

PU: Spinkal krásně, usnul mezi prvníma.

JÁ: ?????????

Protože máme dítě nakvartýrovaný v posteli, tak i přes polední spánek doma dostává plínku. Když jsem nedávno dorazila do školky bylo mi řečeno, že už spinká bez plínek a jak je mooooc šikovnej. A tak jsem teda byla pyšná, jak je MOOOOOOOC šikovnej. Byl to pátek a tak se hned v sobotu naskytla možnost to vyzkoušet. Varování muže nedbaje natáhla jsem pyžamo bez plíny. Pro jistotu (ale neboj zlato, nic se nestane, ve školce říkali, že tak spinká už normálně a že je MOOOOOOOC ŠIKOVNEJ), jsem přes postel natáhla 2 (slovy dvě) nepromokavý prostěradla. A jak si obvykle o poledním spánku užívám ten klid, tak tentokrát jsem teda byla na nervy a pořád jsem myslela na to, jestli to do tý postele pustí nebo ne. Pustil, jak se ukázalo asi za 2 hodinky. A ani ho to nevzbudilo. Je totiž MOOOOOOOOOOOOOOC ŠIKOVNEJ!

#mk_blog_academy #blogujeme #vychova #zabava #fitlinekskolicka

Čti celý článek
mikina_ii
27. bře 2017 Čtené 3165x

Jezdíte rádi do ZOO? Právě začíná sezóna! A dětem se to určitě bude moc líbit:slight_smile:

Je fajn mít zálibu, kterou vám ani příchod dítěte nenabourá... Tak například jezdit do zoo.

Sbalit se
Před K: Vyrážíme z domu lehkým krokem, v kabelce peněženka a mobil. Je jedno kolik je hodin, protože jsme páni svého času.

Po K: Kýša vyráží z domu lehkým krokem, v rámci kterého stihne ještě prohnat kočku a psa. My zatím dovnitř rveme tašku s křupkama, sušenkama, ovocem, zeleninou (těžko říct, na co bude mít chuť), náhradním oblečením (těžko říct, kolikrát se totálně zasviní), pitím, vlhčenýma ubrouskama (víte, že se dělají jiný na pusu a na prdel?!), golfky (na co bereš golfky?), deku (na co bereš deku?) a dalšíma NA CO TO BEREŠ věcma.

Jet autem
Před K: Na první benzínce dáme kafíčko, cigárko a zlehka konverzujeme. Zastávky si děláme jednoduše podle toho, jak se nám chce a podle toho, jestli jedeme do Ostravy nebo do Dvora.

Po K: Na první benzínce si dáme kafe, protože jinak by mně asi jeblo. Dítě vzadu se naučilo zásadní otázku CO TO BYLO? A pak ji řekne asi 50 - 100x cestou, než dorazíme (v závislosti na tom, jestli jedeme do Prahy nebo do Prahy, máme tam totiž koupenou permici, protože tam jezdíme fáááákt často).

Vylodit se v ZOO
Před K: Beru kabelku, chytáme se za ruce a míříme k prvnímu stánku s pivkem, kde se v klidu občerstvíme.

Po K: Bereme golfky (a nenecháme je v autě? Stejně v nich nesedí? Neee, co když bude chtít? A kde by jinak spal? Vždyť v nich stejně nespí! Tak tam alespoň dáme věci.), všechny NA CO TO BEREŠ věci a další nezbytnosti. Jo a taky dítě, které se už na parkovišti snaží zabít vbíháním pod okolo jedoucí auta. Občas přemýšlím, jak by na mě lidi koukali, kdybych koupila takové to samonavíjecí vodítko...

Prohlídka ZOO
Před K: Prima procházka, zastavujeme jen u zajímavých zvířat, potažmo tam, kde se něco děje (stánek s pivkem).

Po K: Zastavujeme zásadně tam, kde se nic neděje, protože tam se Kýšovi nejvíc líbí (ptáci). Když se někde něco děje, máme prostě smůlu. Pivko si dát neodvážím, protože je značně močopudné a dobíhat na záchod s dítětem není až taková rychlovka.

Oběd
Před K: Najíme se, když máme hlad a ANO, klobása je oběd!

Po K: Najíme se v přesně danou dobu oběda, protože tak je dítě prostě zvyklé. Klobásu mu nedáme, párek v rohlíku taky ne, hranolky ani náhodou a nic jiného nemají. Takže hledáme restauraci, což trochu komplikuje fakt, že už má fakt hlad, takže řve.

Odpolední klídek
Před K: Odpolední klídek v ZOO znamenal dřív to, že jsme si dali kafčo, našli prima lavičku a tam jsme na chvíli zakotvili, abychom si užili ten klídek.

Po K: Po hodinové snaze přesvědčit dítě, že spánek je dobrý nápad to vzdáváme, protože svým řevem už vyburcoval samce u goril, který je tímto značně nervózní a snaží se prorazit sklo. Putuje tedy tatínkovi na ramena a hurá na další cestu.

Cesta zpět:
Před K: Lehká konverzace o uplynulém dni nemůže škodit!

Po K: TEĎ USNE!!!! A ideálně prospí celou hodinku a půl, jen aby nám ukázal, že večer to s tím uspáváním nebude úplná brnkačka!

Naštěstí je teď dost oblíbené Cofee to go. Takže se dá říct, že se vlastně vážně nic moc nezměnilo :slight_smile:

#zabava #materstvi

Čti celý článek
mikina_ii
13. únor 2017 Čtené 4174x

Máte za sebou už první odchod do školky? Není totiž od věci pořádně se na něj připravit!

Už se to blíží! Kryštůfek nastupuje do školky. A protože jsem matka, která je ráda připravená, tak i na nástup jsme poctivě trénovali. Chodili jsme jednou týdně do adapťáčku, pouštěli jsme si ovečku Timmyho (pokud neznáte, tak před školkou doporučuji, protože je to právě ze školkového prostředí), mluvili jsme o školce. Zkrátka jsme s mužem udělali vše, aby ten přechod byl co nejjednodušší. Bohužel jen pro Kýšu, na sebe jsem nemyslela....

Nezačíná to ránem odchodu, ale mnohem, mnohem dřív. Řvu jako debil asi týden před odchodem do školky. Samozřejmě děsně tajně, až když usne, protože když ho briefuju, jak to bude super, tak před nim přeci nebudu brečet. Teda jako před mužem to netajím, protože mooooc potřebuju, aby mě někdo politoval a řekl mi, že to bude v pohodě.

5 dní do odchodu do školky. Pro změnu večer fňukám a pochybuju o tom, že ho tam zvládnu tak bezbranného nechat. Zafunguje to tak, že mě Lukyn ubezpečí, že nás tam odveze. Alespoň tak, může mi vyrvat to dítě z náruče a poslat ho dovnitř.

Dva dny předem přichystám velikou tašku, kam poctivě nosím všechny školkový věci - spoustu náhradních punčoch, tepláčků, mikin. Prostě se logicky bojím, aby mu něco nechybělo. A protože u toho řvu, tak to dělám při poledním spánku. Naštěstí je všechny podepisuju lihovkou, takže nápis KÝŠA se nerozmazává. V tu chvíli si uvědomuju, že ho posílám někam, kde ani nepoznají jeho věci. Ježiši, už jsem skoro rozhodnutá, že nikam nejde!

Večer před tím se snažím dělat cokoli jinýho, jen abych nemyslela na to, že zítra to naše dítě udělá obrovský krok do samostatného života plného důležitého navazování sociálních kontaktů a sbírání cenných životních zkušeností. Jsem nepřirozeně veselá a hravá, takže to samozřejmě drahému mému přijde divný a začne o tom mluvit. Brečím, dokud neusnu.

Ráno se kupodivu budím v docela dobrém rozpoložení. Pak teda vidím tu velikou tašku a sbalený batůžek, tak to na mě trochu jde, ale Lukyn mě drží! Vysvětluju Kýšovi (spíš teda sobě), že jedeme do tý školky, co jsme tam chodili. Že dneska už tam bude s dětma sám. Že bude jako Timmy, co si ve školce hezky hraje s ostatníma. Začínám nabírat, ale stále se držím. Celou cestu nemluvím, abych neřvala.

Přijdeme do šatny, vyjde paní učitelka, Kýša ji bere za ruku a jde si do třídy hrát. COŽEEEEEE??!!!???? TO MI JAKO NEDÁ PUSU? ANI NEZAMÁVÁ? Jako vážně? Po těch letech? Ty vole, vždyť já ho kojila!!!! Vidím pobavený výraz mého muže a poslední co slyším je, že klidně můžu brečet. Pak jsem upadla do kómatu.

#mk_blog_academy #blogujeme #vychova_vzdelani

Čti celý článek
mikina_ii
30. led 2017 Čtené 377x

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Eva Holubová se otáčí a píše na tabuli slovo "prc*t". A říkají to všichni... Ano, i ... Tak nějak to v Pelíšcích bylo. Ta scéna je pro mě nesmrtelná. Jen mi přijde zvláštní, že to řeší cca ve třetí třídě základní školy.

My to totiž řešíme už teď. Než budete pokračovat ve čtení, mám jen pár doporučení:

Pokud tady chcete hledat odpověď na otázku, co s tím, tak vězte, že ji nemám.

Pokud chcete rozumovat nad tím, že to dítě to muselo někde slyšet, tak nemusíte, protože to je přeci jasný, ne?

Pokud tu chcete radit, jak na to, aby to neříkal, tak děkujeme, ale fyzické tresty v tomto případě neuznáváme.

Pokud jste rodiče, kterým to prostě taky občas ujede, klidně pokračujte :slight_smile:

"Mamíííí, dopedele, já spadnul." Když lítá po bytě a upadne.

"Mamíííí, co to bylo, dopedele!" Když maminka ječí, protože právě našla v kuchyni pavouka.

"Dopedele" rána, "Dopeele" rána. Když Kýša vysává a zasekl se mu vysavač o práh. Na můj následný upřený pohled reaguje slovy: "Už dobý mamio."

"Dopedele, au." Když zakopne/kopne se/uhodí se/prostě cokoli au.

"Dopedele, čičio, ima." Do prdele, to je zima, co kočičko?

Nejhorší DOPEDELE, který jsem zažila, bylo to školkový. Stojíme s paní učitelkou nad obědvajícím Kryštofem v malinké jídelně, hlavička na hlavičce. Je slyšet jenom to, jak děti mlaskají. Paní učitelka se zrovna dojímá nad tím, jak je Kýša šikovný a milý, když mu najednou spadne vidlička.

"DOPEDELE!"

Do teď vlastně nevím, jestli v tu chvíli věděla, co to vlastně řekl. Já každopádně jako pyšná matka toho šikovnýho a milýho hošíčka dělala, že vůbec nic neslyším!

#mk_blog_academy #blogujeme #zabava #vychova

Čti celý článek
mikina_ii
2. led 2017 Čtené 3416x

Je 2. ledna. Nejvyšší čas, abyste měli promyšlené, jaké předsevzetí si dáte. A pokud jste se rozhodli, že začnete s jógou, tak gratuluji! A pokud máte dítě, případně děti, a líbí se vám fotky maminek/tatínků, jak s nimi cvičí (takové ty, jak mají krásně sladěné oblečení a dělají fakt krkolomné pozice), tak vězte, že to není nemožné.  Zde dávám k dispozici pár pozic, které budou bavit vás i vaše děti. U nás mají nevídaný úspěch!

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ- jakmile se do této pozice dostanete, stává se z vás automaticky a vaše ratolest to zcela jistě pochopí dřív, než vy. Aby bylo cvičení provedeno zcela správně, mělo by vás dítě nejen podlézat, ale hlavně přelézat! Váš krk také může posloužit jako pohodlné sedátko na houpání, krásně tím posílíte svaly okolo krční páteře.

Tip pro pokročilé: potomka můžete potrápit tím, že dáte kolena víc od sebe. Nebude vědět, kudy dřív! A vy si můžete gratulovat, jak jste mu to nandali.

LECHTADLO - při provádění tohoto cviku zapojíte a posílíte zejména břišní svaly. Pokud jógu necvičíte naboso, u této pozice doporučuji sundat ponožky. Dítě si klekne před vás a lechtá vás na chodidlech. Pokud nejste lechtiví na nohách, můžete tuto pozici provádět s rukama nad hlavou, zpřístupníte tak podpaždí. Nedoporučuji provádět, pokud trpíte inkontinencí.

Tip pro pokročilé: střídejte nohy a ruce, které dáváte nahoru (pravá noha/levá ruka, levá noha/pravá ruka). Dítě nebude vědět kam dřív skočit!

SKUČÍCÍ RODIČ - dostanete se do ní vcelku snadno. Tady jde hlavně o to vydržet! Vysvětlete dítěti (ve většině případů nebude vysvětlování vůbec nutné), že se má rozbíhat z různých směrů a co největší rychlostí do vás vrážet. Samozřejmě musíte vydržet a odolat. Vězte, že skučet budete hlavně druhý den.

Tip pro pokročilé: potomkovi se uhýbejte dřív, než do vás vrazí. V tomto případě je dobré nepodcenit přípravu - pokud máte doma dlažbu nebo jiný tvrdý povrch na zemi, je dobré okolo vyskládat deky. Pokud přípravu podceníte, připravte si alespoň telefon a číslo na pohotovost.

KULHAVÁ KOBYLA - ano, hádáte zcela správně. Jakmile jste v této pozici, vaše dítě ihned pochopí, co má udělat. Vyskočí vám na záda a svými rozkošnými nožkami vás bude bodat do boků, aby vás popohnalo. Protože ale cvičíte jógu, musíte vydržet na místě! Střídavě zvedejte nohu a ruku do výšky (levá noha/pravá ruka, pravá noha/levá ruka). Krásně se při tomto cvičení nejen protáhnete v zádech, ale také zaposilujete a procvičíte rovnováhu!

Tip pro pokročilé: můžete volně přejít do pozice ELEKTRICKÝ BÝK tím, že se budete snažit dítě nekoordinovanými pohyby poslat k zemi. Platí doporučení přípravy z tipu pro pokročilé u SKUČÍCÍHO RODIČE.

Myslím, že tyto pozice budou pro začátek stačit. A já vám přeji, abyste v novém roce vydrželi - všechny, všechno a hlavně v pohodě a s úsměvem!

#mk_blog_academy #joga #predsevzeti #jaknanovejtakpocelej

Čti celý článek
mikina_ii
6. pro 2016 Čtené 4625x

Vaříte s dětmi? Ne? Ale to je chyba! Chytré vědecké hlavy dokázaly, že to báječně utužuje vztahy!

Cokoli, co člověk dělá s dítětem, dostává nový rozměr. Včetně vaření. A protože Kryštof pomáhá v kuchyni děsně rád, upravila jsem si pár receptů pro vaření s dítětem. Tady je malá ukázka. Snad se vám budou někdy hodit.

Dýňová polévka

Suroviny: 1 menší máslová dýně, 1 mrkev, 1 celer, 1 cibule, máslo, muškátový oříšek a bílý pepř dle chuti, kýbl s vodou, větší hadr na podlahu, menší hadřík na linku, věci na převlečení (pro vás i dítě), papírové utěrky

Postup: Máslovou dýni si ideálně předpečte v troubě do měkka. Postavte dítě k lince (např. na židli nebo pro tyto účely speciálně zakoupené schůdky z Ikea). Na drobno nakrájejte cibuli. Vezměte papírovou utěrku a řvoucímu dítěti proplachujte pod tekoucí vodou oči, do kterých si strčilo ruce od zmíněné cibule, následně otřete papírovou utěrkou a vraťte dítě k lince.

Vytáhněte dítěti máslo z pusy a dejte ho rozehřát do hrnce, následně na něm nechte zesklovatět cibulku. Celer a mrkev nahrubo nastrouhejte a přidejte k cibuli. Mírně orestujte. Vezměte menší hadřík na linku a utřete s ním to, co dítě nakreslilo mrkví (pokud to tam necháte déle, musíte to vzít savem, ta oranžová se do linky krásně zažere).

Mezitím s dítětem zvlášť do misky krájejte předpečenou dýni. Vezměte dítě opět pod tekoucí vodu a tentokrát mu vymyjte dýni z vlasů. Pokud ji necháte zaschnout, musíte dítě ostříhat. Osušte dítě papírovou utěrkou. Dýni přidejte do hrnce a zalijte vodou nebo zeleninovým vývarem. Vařte, dokud to dítě baví.

Následně rozmixujte tyčovým mixérem a dochuťte muškátovým oříškem, bílým pepřem a případně solí. Do dětské mističky odeberte vzorek a dejte ochutnávat dítěti. Protože ochutnává nejen dítě tak vezměte kýbl s vodou, větší hadr na podlahu a vytřete kuchyň. Umyjte okna a vyměňte záclony. Vezměte náhradní oblečení pro vás i dítě a převlečte se. V případě, že máte síly a chystáte se na další chod, vynechte poslední 3 body a pokračujte.

Pečené kuře s bramborovou kaší

Suroviny: 1 kuře, brambory, máslo, 750 ml mléka, sůl, kmín, papírové utěrky, extra savý hadr, smetáček, lopatka, ponožky,

Postup: Seberte dítěti kuře a umyjte mu ruce, aby si je neolizovalo. Osušte papírovou utěrkou. Vezměte smetáček a lopatku a ukliďte rozsypanou sůl s kmínem. Pokud jste přeci jen po polévce vytřeli, můžete je bez obav použít na kuře. Posypte kuře solí a kmínem.

Seberte dítěti kuře a umyjte mu ruce. Připravte si cca 250 ml mléka. Seberte dítěti kuře, které dává v obývacím pokoji dívat na televizi. Umyjte dítěti ruce. Extra savým hadříkem utřete z podlahy 250 ml mléka. Vyměňte dítěti ponožky, aby nedělalo po podlaze mléčné ťapky.

Oloupejte brambory a dejte je vařit. Seberte dítěti kuře, které se už dávno mělo péct, ale dítě ho schovalo pod stůl a vy jste na něj zapomněla. Umyjte dítěti ruce. Dejte péct kuře. Připravte si k ohřátí 250 ml mléka. Z brambor vylejte vodu s mlékem, brambory propláchněte. Odstraňte je z dosahu dítěte a dejte si ohřát 250 ml mléka.

Seškrabejte máslo z linky, lednice, oken, skříněk a přidejte k bramborám. Dítěti svažte ruce za zády a zapněte šlehač. Z brambor s máslem vytvořte postupným přidáváním mléka bramborovou kaši. Rozvažte dítě a dejte mu metly olízat (nenechávejte je ale v mixéru a vypojte ho z elektřiny!). Až bude kuře hotové vězte, že hotová budete i vy.

Dobrou chuť!

PS: Protože budou svátky, sepíšu nějaké prima recepty na cukroví. Určitě jich bude dost!

#mk_blog_academy  #blogujeme #zabava #recepty

Čti celý článek
mikina_ii
22. lis 2016 Čtené 4736x

Každý rodič bude dřív nebo později řešit, jak se postavit ke kurýrování svého potomka. Cest je několik... Teď už jen vybrat tu správnou!

Kryštof je chlap. Sice zatím mini, ale chlap. A jak víme, chlapi trpí na rýmičky.


Jeho nachlazení u nás mají v zásadě stejný průběh. Začíná to v noci, kdy nás probudí divné zvuky. Tak divné, že jsem si poprvé myslela, že jsem v japonským hororu a hledala jsem na stropě tu malou holčičku s otočnou hlavou, co leze po čtyřech. Pak jsem ale zjistila, že má Kýša rýmu. Japonská holčička by byla lepší.

DEN PRVNÍ
Stává se ze mě jakási obdoba mojí babičky (na bolavý zuby kloktá rum), mojí prababičky (když něco ztratí, zaříkává svatého Antoníčka) a nejhorší varianty matky spjaté s přírodou tak, že ráno pobíhá po parku a objímá stromy (nic proti tomu, ale běžně jsem spíš za frndu pohlcenou konzumem). Takže prostříkávám jeho malý a plný nosík mořskou vodou, do aromalampiček leju kombinace olejíčků, o kterých by se mi v životě nesnilo (vyčteno ze stránek uztonikdynikdyvzivotenevyvetras.cz), mažu Kýšu ze všech stran tymiánovou mastí (proč se mažou chodidla dodnes nechápu) a vařím tymiánový sirup.

DEN DRUHÝ
Kryštof má vyrážku. Těžko říct, jestli způsobenou mastí nebo sirupem. Navíc jeho příchod už nepoznáme podle toho, že si povídá sám pro sebe, ale proto, že smrdí na sto honů. Je jako chodící větvička tymiánu, jen tlustší. Pomalu začíná docházet megapack čajových svíček do aromalamp. Na povlečení je zaschlá vrstva krému, která trochu škrábe. Rýma se stále drží a nezlepšuje.

DEN TŘETÍ
Kýša začíná zelenat. Možná budu dělat rajčatovou polívku, tak ho tam trochu přidám. Tymiánový sirup obsahuje tolik cukru, že Kryštof přibral 6 kilo a má energie jako ten zajíček z reklamy, co vždycky všechny předběhl. Myslím, že to byl Duracell. Doma všechno smrdí tak, že budeme muset vymalovat, protože se to prostě muselo zažrat do zdí. Rýma se stále drží a nezlepšuje.

DEN ČTVRTÝ
Seru na to. Ještě klika, že mám manžela a on je schopen nakoupit i normální léky. Takže nasazuju Nasivin a Mucosolvan a hodně, ale opravdu HODNĚ větrám.

Za 2 dny je po všem. Ještě klika, že jsem na začátku nasadila tu přírodní léčbu. Jinak to taky mohlo trvat mnohem dýl!

#blogujeme #mk_blog_academy #zabava

Čti celý článek
mikina_ii
14. lis 2016 Čtené 174x

Dialogy se nezakládají na skutečných událostech. Jakákoli podobnost s osobou ve vašem okolí je zcela náhodná. 

ONA: Lásen, co myslíš, co mu mám oblíct?

ON: Je tam teplo, nech mu jen tričko.

ONA: S dlouhým?

ON: Ne, je tam fakt teplo.

ONA: A tepláčky?

ON: Je tam TEPLO!

ONA: Takže kraťásky... Kýšo, nelítej a pojď si pro čepičku!

ON: ???

ON: Zlato kde máš peněženku, dám ti tam papíry od auta.

ONA: Asi na stole.

ON: Na stole není.

ONA: Tak to nevím...

ON: Jak, nevím...

ONA: Nevím, už jsem ji neviděla asi 4 dny.

ON: Jak to myslíš, že si neviděla svoji peněženku 4 dny.

ONA: No normálně...

ON: Mluvíme oba o tý peněžence, co v ní máš karty, doklady...

ONA: Tak já ji doma k ničemu nepotřebuju... Asi bude v nějaký kabelce.

ON: A v jaký?

ONA: No asi logicky v tý, co jsem měla naposledy, ne?

ON:??? 

ONA: Lásko budeme brát golfky?

ON: Ne, stejně v nich nechce sedět.

ONA: A v čem bude spinkat?

ON: Cestou tam nebo cestou zpět v autě.

ONA: A co když bude unavenej tam?

ON: Vezmu ho na ramena, jako vždycky.

ONA: A kam dáme všechny věci?

ON: Do batohu. Ty je chceš vzít?

ONA: Ne, mně je to jedno. A co když bude pršet? Golfky mají pláštěnku. 

ON:??? 

A nakládá golfky. Samozřejmě to pak vypadá tak, že dítě v golfkách řve, on ho nese na zádech a ona táhne golfky. A když začne pršet tak zjistí, že pláštěnku nechala doma.

#mk_blog_academy #muzazena #komunikacniselhani #venuseamars #rodina
#manzelstvi

Čti celý článek
mikina_ii
3. lis 2016 Čtené 4502x

Milý Ježíšku,

letos mě čekají už druhé Vánoce a naši říkali, že se ti prý píše dopis a v něm má být, co si moc přeju. A protože neumím psát, tak ti za mě píše máma.

Moc bych chtěl dostat kočičku! Měla by mít krásná očička, chobot jako slon a kromě uší by měla mít taky rohy, jo a bylo by prima, kdyby měla osm nohou jako pavouk, taky by mohla bečet, mečet, řehtat jako koník, štěkat, nezapomeň prosím na žábry a ploutve, protože když naši kočku hodím do vody, tak se jí to nelíbí, tak týhle aby se to líbilo. Bylo by prima, aby jí chutnaly kameny, tráva, kaštany, hlína a tak, no vždyť víš, čím krmím kočku, co máme. Jo a když bude tak velká, že na ní budu moct jezdit, tak to bude úplně nejvíc nejlepší!

Dále bych si moc přál knížku. Stačí mi jedna, ale musí v ní být všichni hrdinové z filmu Auta, traktor, kombajn, bagr, vozík, paprika, jablíčko, zmrzlina, brambory, vlk, karkulka, kočka, pes, kůň, kráva, prase, pavouk, koala, velryba, krokodýl, delfín, krab, koblížek, kamion, motorka, plameňák, děda, babička, tyčky, kytky, stromy,...

Všichni ať jsou hlavní postava a příběh už nechám na tobě.

A jako poslední bych si přál jednu hračku, aby se vešla do pusy (máma mi tam totiž pořád něco hledá, tak se jí to taky bude líbit), aby uměla dělat děsnej kravál, třeba jako když vezmu krabici se všema padesáti autama, co v ní mám, a vysypu je na podlahu (bez koberce teda, to mají rádi všichni, co jsou se mnou v tu chvíli v jedný místnosti), aby kromě tohohle kraválu měla asi 2 melodie, který můžu ohrávat pořád dokola (je jedno jaký, ale ideálně aby to byly ty, co už naši znají a tak rádi si je celé dny zpívají, oni vůbec nesnáší učit se něco novýho), mohlo by to taky vypadat jako mamky mobil (on tatínek je na mě děsně pyšnej, že mu ho nosím, když si ho mamka zapomene na podlaze, to jí potom říká něco o tom, že za 3 roky je to šestej), aby měla kola a dalo se s ní jezdit jako s autem (naši furt říkají něco o tom, že asi nechají vymalovat, až se budeme stěhovat, tak ať ty kola nechávají na zdech šmouhy jako ty, co už mám), aby byla měkká jako modelína (nevím proč mi pořád dokola lžou, že to není k jídlu) a aby byla barevná (protože jsem prostě dítě, no).

Myslím, že si to opravdu zasloužím, protože jsem byl děsně hodnej. Našich se ale prosím neptej, jsou trochu podráždění, když se jich někdo ptá na něco, co je jasný.

Moc ti kuju předem a těším se na ty krásné dárky!

Kýšmont

#mk_blog_academy #mumshappy #blogujeme #vanoce 

Čti celý článek
mikina_ii
24. říj 2016 Čtené 3665x

Mamiiiii?

Ano?

Tama!

Ano, je tma, protože je pět ráno. Spinkej!

Pinkaaat!

Ano, spinkej ještě.

O tři minuty později....

Mamiiii?

Ano,Kryštůfku?

Mio?

Ty bys chtěl mlíčko?

Jojo, to jo, to jo!

Tak hezky hajej, já ti ho udělám.

Celou dobu, co dělám mlíkopřemýšlím o tom, kolik rohypnolu asi může rok a třičtvrtě staré dítě. Nakonec stejně nenajdu struhadlo, abych ho nastrouhala do láhve, takže zase bude jenom mlíko.

Tak na, tady máš mlíčko.

Díky!

Nemáš zač a až ho vypiješ, tak ještě můžeš spinkat.

Hmmmm....

Chvíle na modlení. Pane Bože, ať to vyjde! Následně mě zasáhne letící láhev a čekám, až se ozve...

... mamiiiii?

Tak to nevyšlo. Do hajzlu....

Ano Kryštůfku?

Tatoyyy?

Traktory ještě spinkají.

Následuje výčet všech dopravních prostředků, zvířat a členů rodiny (ano, v tomto pořadí) a ujištění, že všichni ještě spinkají.

Mamiiii?

No co, 5:25 je v pohodě. Kdo by chtěl taky spát třeba do sedmi, že jo....

#mk_blog_academy #mumshappy

Čti celý článek
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další