Dnes bych vám ráda představila některé z produktů značky Fisher Price, které využijete již od narození. Ze své dosavadní maminkovské praxe vím, že miminko toho v prvních 3 měsících života moc nepotřebuje, tedy materiálně samozřejmě, a tak není potřeba zahltit jej hračkami. Proto vám chci ukázat produkty, které jsou podle mě opravdu využitelné a mohou nám zpříjemnit a usnadnit první měsíce společného života s miminkem. A kromě faktických informací připojuji hlavně svůj praktický pohled, tak na to mrkněte, nejen pokud miminko teprve čekáte, nebo máte doma čerstvě narozeného človíčka :slight_smile:Hrací dečka Rainforest friends


Hrací dečka je jednou z ideálních prvních hraček pro vaše děťátko. Dítě ležící na dečce pozoruje hračky nad sebou a když už je mu pár měsíců, snaží se na ně dosáhnout a může si s nimi hrát. Hračky z této dečky můžete sundat a vzít s sebou na procházku. Roztomilý lvíček má navíc dva zvukové módy a děťátko výborně zabaví.


Z mého pohledu: dečka s hrazdičkou je prostě klasika a většinu dětí opravdu baví hračky nad sebou pozorovat, v prvních měsících může zvládat hračky sledovat jen pár minut, ale i to je v životě miminka veliký pokrok k určitému osamostatnění. Hračky jsou nápadité a výrazné, takže zaujmou a bonus je lvíček se zvukem, dečka sama je příjemná na dotek. Za mě určitě moc fajn věc pro miminko.Aktivní dečka na cesty 


Dečka má pro upoutání miminka jasné barvy a různé textury k probádání. Zábavu miminku ještě zpestří tři veselé hračky, třásně nebo saténový list, které pomáhají stimulovat zrakové a hmatové smysly dítěte. Dečka je opatřena látkovým poutkem, kterým ji připnete ke kočárku, takže se nemusíte obávat ztráty během cestování.

Z mého pohledu: Tato cestovní dečka mi přijde skvělá i na doma, na trénování pasení koníků a otáčení hlavičky za hračkami. Na ven je bezva zvlášť pro jarní miminko, se kterým chodíte v teple ven, protože takto můžete venku miminku udělat jeho vlastní "piknik" na dece, která jej upoutá a může na ní zkoumat zajímavé a přitom bezpečné věci. Stejně tak si dečku můžete vzít kamkoliv na návštěvu, dečka je při složení malá a nezabírá moc místa, takže ideální do batohu nebo koše kočárku. 


Sedátko Rainforest 3 v 1


Sedátko Rainforest 3 v 1 nabízí více možností použití, a to od miminka až po batolata a děti do 18 kg. Pro miminko je to nejdříve houpací lehátko se zábavnými hračkami nad hlavou, do kterých může maličké plácat a pozorovat je. Nebo může v lehátku odpočívat, to mu zpříjemní vibrace, které děťátko utiší a ukonejší. Potom, když děťátko povyroste, můžete tyč s hračkami jednoduše odejmout a proměnit ho v houpací křesílko. V křesílku můžete dítě i krmit, houpání lze změnit na fixní polohu s podpěrou.  

Z mého pohledu: lehátko/sedátko pro miminko je podle mě opravdu praktická věc, v prvních měsících hlavně tehdy, kdy maminka potřebuje mít miminko pod dozorem, ale přitom něco udělat, ať už třeba pověsit prádlo, nebo umýt si vlasy. Takže možnost přenést si lehátko kam je potřeba a mít tak miminko stále na očích, je nedocenitelná. Houpání v lehátku se miminkům líbí, vibrace jej opravdu mohou příjemně uklidnit a některá miminka v lehátku i spinkají. Když je miminko větší ale ještě nesedí, využijete sedátko při krmení.Kolotoč na kočárek


Kolotoč k zavěšení na kočárek. Miminku se nad hlavou v kočárku pohupuje pět barevných zvířátek, které jej podněcují, aby se za nimi natáhlo a hrálo si s nimi. Sluneční paprsky svítí přes pohyblivá ramena kolotoče a odrážejí se od průsvitného sloníka, žabky a lvíčka, čímž vytvářejí pro dítě velkolepou třpytivou podívanou. Nejblíže k miminku je chrastící panda a cinkající opička, kteří jsou vyrobené z materiálů, které bude váš průzkumník nadšeně prozkoumávat.Z mého pohledu: zabavit miminko v kočárku když už neprospí celou procházku, ale ještě nemůže sedět, může být oříšek. Takovýhle kolotoč na kočárek mi proto přijde fajn, zvířátka jsou zajímavá a moc se mi líbí, že některá jsou "průhledná" a pro miminko může být poutavé, když přes ně bude svítit sluníčko.Tak to byly potřeby pro nejmenší a protože od 3 měsíců už miminko začíná objevovat svět i ručičkami a na řadu přicházejí hračky, v některém z dalších článků si ukážeme hračky Fisher Price právě pro ty nejmenší.

#fisherprice