Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  mummy88AMBASADORKA
  30. čer 2020    

  Načerpaly jste ve čtenářské soutěži inspiraci? Já se už mám pár tipů uloženo. 🙂 A dnes, bych se ráda podělila o tip na knihy já.

  Kromě scifi a fantasy románů čtu také celoživotně knihy o osobním rozvoji, síle myšlenky, psychologii, výchově a dalších podobných tématech, která mě posouvají dál. Protože mě osobní rozvoj prostě baví a výchova a vzdělávání mě zajímá a je to zároveň náplň mé práce.

  Ze všech knih co jsem přečetla měla na můj život asi největší vliv kniha Debordalizace hlavy, která mě naučila méně přemýšlet. 🙂 Další super kniha byla Jak si správně přát, která mě naučila do života přitáhnout, co chci. Kniha Zázračný úklid mi usnadnila zbavování se nepotřebných věcí. No a v poslední době mi hodně dala kniha Nejsou stejné o Teorie typu. Teorie typu mí dává smysl a jsem z ní vážně nadšená! Pomohla mi lépe poznat samu sebe i svoje blízké a děti a více chápat jejich potřeby. Není nejlevnější a je to v podstatě "učebnice psychologie". Od stejné autorky je i kniha Ani mámy nejsou stejné, která je pro začátečníky určitě čtivější, takže pokud by vás Teorie typu lákala, sáhněte nejdříve po ní. Mě dost pomohl v základní pochopení typů víkendový kurz a teď mě na podzim čeká i kurz dlouhodobý, protože mě to vážně nadchlo.

  Jestli se ještě chcete také do soutěže zapojit, máte poslední možnost. Soutěž končí dnes o půlnoci a už během pár dní budeme mít vítěze jídelní židličky Joie Mimzy Snacker.

  pravidla: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/ctenarska-soutez-s-joie-qxj8y8/
  #joie #joie_czsk #ctenarska_soutez_joie

   Fakt stojí za to? o Teorii typů jsem slyšela i viděla pár odkazů na FB...

   30. čer 2020
   mummy88
   autorAMBASADORKA

   @veruuu_kubesovic za mě jo. Ale vím , že hodně maminkám se blbě čte. Je celkem obsáhlá.

   30. čer 2020

   Já bych ji nedoporučila, ale jen proto, že je to za mě nezáživná psychologická učebnice. Musím najít lepší čas se do ní pustit, než je šestinedělí 🙈 a i s tou druhou o matkách jsem na tom stejně.
   Já prostě nevím, jak se k tomu postavit. Abych uměla určit typ dítěte nebo sebe, mám pocit,že musím pročíst všechny typy, což mě při stylu toho psaní nebaví.

   30. čer 2020

   @veruuu_kubesovic doporučuji si nechat poslat ofocenou třeba jednu dvě kapitoly, ať vidíš ten styl psaní, mně se to čte opravdu hodně špatně.

   30. čer 2020

   @malenka3 já jsem chtěla první číst tu o těch k
   maminkách, o té složitosti vím, ale díky za info 😉

   30. čer 2020

   @veruuu_kubesovic já mám doma obě, když budeš mít zájem, můžu nějakou kapitolu vyfotit a poslat ti, ať máš představu a neinvestuješ zbytečně. Pro mě to byly vyhozené peníze prozatím.

   30. čer 2020

   @malenka3 hele a co jinak čteš? Nechtěla bys udělat třeba dočasnou výměnu knih? Rozuměj, že já bych poslala něco svého a ty mně zase tuhle a pak zase zpátky . Mě tak napadlo. Ale možná kravina, když by to třeba šlo vypůjčit i v knihovně? Já teda do knihovny vůbec nechodím, ale zároveň bych si to přečetla, ale kupovat se mi to nechce 🤷.

   30. čer 2020
   mummy88
   autorAMBASADORKA

   @malenka3 je pravda , že asi nejvíc pochopitelný pro mě byl kurz. Kniha je opravdu učebnice, takže to trvá a musí se louskat, než člověk pochopí. Nevím, jak dlouho bych louskala bez kurzu. 🙂 Ale každopádně šestinedělí- a pro mě první rok po porodu, to jsem měla opravdu vykojený mozek, takže na tuhle litetaturu bych ani nepomyslela, takže se ti nedivím, že teď to nejde vubec. 🙂

   30. čer 2020
   mummy88
   autorAMBASADORKA

   @veruuu_kubesovic a nebo si zajdi na kurz 🙂.

   30. čer 2020

   @romancam teď zvládnu tak max detektivky 😂 a i na ty nemám teď buňky. Jinak na tyhle knížky už mám pořadník 🙈

   30. čer 2020