Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
pajiskazemlyna
18. dub 2017 Čtené 617x

...Tak jsem se rozhodla, že dopíši pokračování Jarouškova příběhu vzhledem k tomu, co se u nás  poslední týdny dělo a vlastně pořád ještě děje..

Důležitá data: 18.5.2015 narození Jarouška                           

4.6. 2015 operace (descendentorektoanastomoza - odebrání 20 cm střeva)

První článek skončil tak, že byl Jarynek po operaci úplně v pořádku. Zbyla mu na bříšku jen jizva dlouhá asi 8cm, ale krásně zahojená. Kakal sám, pěkně jedl a byl spokojený. Skoro jsme si mysleli, že bude jeho choroba probíhat úplně bez komplikací - dokonce to tak i vypadalo.. ale jen do doby, než se u Jarouška 9.3.2017 projevily neštovice, které chytil od starší ségry Emmičky - která si je přinesla ze školky. 

Průběh neštovic byl u Járy mírný - vůbec neměl teplotu, pupínků měl celkem pomálu, hodně ho svědily, ale docela pěkně to zvládal. (I když byl občas protivný).

Po odeznění neštovic jsme si všimli, že se Jarouškovi zvláštně nafukuje bříško. Přišlo nám, že se to přes noc zlepší a k večeru je to horší. Žádné jiné problémy neměl, jedl a pil normálně, hrál si, neplakal, na nic si nestěžoval, vypadal spokojeně. 

22.3.2017 už se nám jeho bříško zdálo abnormálně velké, tak jsme se vydali na pohotovost do Hradce Králové. (Jsme z Pardubic, ale hradecké nemocnici jsem věřila víc, navíc už těsně po porodu měli na Hirschprungovu chorobu v této nemocnici podezření, které se záhy potvrdilo v Motole). Dorazili jsme ve 23:10. Sestřička nám sdělila, že lékař operuje a že tedy budeme muset počkat. Asi po 20 minutách lékař přišel, na pohotovosti jsme byli jediní. Jarouška si vyšetřil - prohmatal a poklepal břicho, vyšetřil konečník prstem. Předala jsem mu všechny informace, všechny zprávy z motolské nemocnice. RTG ani ultrazvuk prý není potřeba. V závěru lékařské zprávy od tohoto doktora máme doslova napsáno: "Nyní není obraz NPB (náhlé příhody břišní) vyžadující chirurgickou intervenci. " Bříško prý je jen meteoristické - zaplynované, tak jsme dostali doporučení k používání espumisanu. 

Měli jsme shodou okolností naplánovanou kontrolu v Motole na 5.4. - tzn. za 14 dní, vzhledem k těmto problémům jsme se měli objednat na dřívější termín.

Neskutečně moc jsem se uklidnila a myslela si, že bude zase dobře - jak jsem se jen pletla .... 

Hned další den po návštěvě hradecké pohotovosti jsme volali do motola. Nemohli jsme se dovolat lékaři, tak jsme stav zkonzultovali jen se sestřičkou. Ta nám řekla, že pokud malý kaká, nezvrací a je spokojený, máme vydržet do plánované kontroly 5.4.

Tady bych se chtěla zastavit a konstatovat jak jsem byla hloupá! Měla jsem za každou cenu chtít mluvit s lékařem!

Dny plynuly a my dávali dle doporučení Járovi 3x denně 10kapek espumisanu. Stále ještě vypadal spokojeně, jedl, pil, kakal - i když trošku méně než jsme byli zvyklí.

Přišlo nám, že se bříško zlepšilo.

28.3. večer jsme měli návštěvu, hodně jsme řešili to, že se nám Járovo bříško opět nezdá .. Měl ho sice měkké, ale hrozně veliké, vzedmuté, prostě nafouklé.. Dali jsme ho spát s tím, že uvidíme druhý den ráno, jak bude vypadat ..

29.3. TÝDEN PO PRVNÍ NÁVŠTĚVĚ HRADECKÉ POHOTOVOSTI - Ráno měl Jaroušek bříško menší, tak jsme se zase trošku uklidnili. Snědl k snídani malý jogurt a nic víc nechtěl, tak jsme ho nenutili. Na celé dopoledne jel na hlídání k babičce. Když kolem 12. hodiny dopoledne přijel, nabrala jsem mu polévku - tu odmítl, vypadal unaveně, tak jsem ho dala spát. Spal docela dlouho - asi 3 hodiny. 

Kolem 17. hodiny jsme vyrazili ke kamarádce. Jaroušek se zdál být zase unavený, snažili jsme se mu nabídnout alespoň piškot nebo něco, ale nedal si vůbec nic .. Volala jsem babičce, jestli u nich dopoledne něco snědl - prý vůbec nic nechtěl - což samo o sobě bylo dost divné ..... 

Po chvíli u kamarádky začal zvracet, držet se za bříško a to už jsme věděli, ŽE JE ZLE .. okamžitě jsme volali do Motola, ani jsme s nimi nedomluvili, telefon položili a vydali se do hradecké nemocnice na pohotovost. Manžel jel z Pardubic asi 170km/h, měli jsme strašný strach, Emmička zůstala na hlídání u kamarádky a miminko jsem měla s sebou - kojím. Dorazili jsme v 19. hodin. Byli jsme vyplašení, já ulítaná, celá červená, vyklepaná ... Sestřička lážo plážo si nás poslechla a asi si myslela něco o hysterických rodičích ... Byla pomalá jak šnek ... tak přesně chodila, mluvila .. vypadalo to, že jí vůbec nezajímá, že je stav našeho syna zřejmě akutní. 

Přišel lékař - starší chirurg. Vypadal, že přesně ví, o čem je řeč - tak přesně se o Hirschprungově chorobě vyjadřoval. Vyprávěli jsme mu všechno. Dostal všechny lékařské zprávy z Motola. Všechny informace, které jsme měli. Prohmatal bříško, řekl, že konečník vyšetřovat nebude, že rtg ani ultrazvuk není potřeba - OPĚT... ŽE JE SYN JEN ZAPLYNOVANÝ a není dehydratovaný .... prý ale pro náš klid bychom do víkendu do Motola měli dojet ... 

Zase jsem se uklidnila ... ale jen asi na 2 minuty, než začal Jaroušek zvracet - na což jsme lékaře už předtím upozorňovali!!!!!!!!! Najednou doktor úplně obrátil a řekl, že tedy bychom asi do toho motola mohli vyrazit hned .... 

Takže dva doktoři nás chtěli poslat domů!!!!! Dva různí doktoři jen tak mimochodem ....

Sebrali jsme se a jeli do Pardubic domů zabalit kufr, bylo mi jasné, že už kluci v motole zůstanou .. Jaroušek byl bílý jako stěna, zvracel žaludeční šťávy, ve vlnách se chytal za bříško a plakal.

Na pohotovost do Motola jsme dorazili někdy kolem 22. hodiny. Čekali jsme asi půl hodiny, než jsme se konečně dostali na řadu. Hned jsem začala chrlit všechny informace mladičké paní doktorce, ta mě utnula a prosila mě, abych se uklidnila a začala znovu ... :D Hned nás poslala na RTG a ultrazvuk .. řekla, že se o nás postarají, ať nemáme strach.

Došli jsme tedy na rentgen a ultrazvuk a když jsme se k paní doktorce vrátili, vyslechli jsme telefonát:"Mám tady téměř dvouletého chlapce k hospitalizaci, jedná se o akutní ileus - NEPRŮCHODNÉ STŘEVO,dehydratace ..  možná do rána k operaci" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Bylo mi špatně, z toho, co jsem slyšela, ale byla jsem ráda, že konečně víme, že to, co se děje opravdu není v pořádku!

Kdybychom odjeli z hradecké pohotovosti dřív, než by Jaroušek začal zvracet a odjeli domů, nevím, jak by to dopadlo, asi dost bledě .... 

Tady to zase zkrátím - operace nebyla potřeba, Jaroušek byl zacpaný stolicí, v motole z něj všechno vydolovali díky klystýrům a rource. Pan profesor Škába říká, že je to bohužel stav spojený s něštovicemi, že ty to zřejmě všechno začaly.

Dostali jsme doporučení ke stravě a datum další kontroly (za 14 dní po propuštění).

Každý den Jaroušek musí dostat lactulozu (šetrné projímadlo), každý den ho musím "vyšetřit prstem" a zavést rourku. Malý už má strach z každého přebalování, co mu zase budeme dělat :frowning2: Je to neskutečně psychicky náročné ... 

Je možné, že Járovi budou chtít do střeva aplikovat botox .. (o tom bohužel zatím nic víc nevím)..

Kontrola nás čeká zítra a my máme strach, co se bude dít. Bříško se totiž pořád úplně nezlepšilo ... :frowning2: :frowning2: 

Držte prosím pěsti .... 

Čti celý článek
pajiskazemlyna
20. říj 2016
:hearts: 10 :hearts: naposledy dvouciferne... Příští čtvrtek ještě kadeřnice a nehty a přesně na termín moje milovaná kuřecí čína u našich - pak si, princezno, vylez kdy chceš :grinning: :-*
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
18. říj 2016
Holky, zrovna pokukuji po knížkách pro dcerku (3 a půl roku) k vánocům .. Nemáte prosím nějaké tipy na opravdu pěkné a čtivé obrázkové knížky? Zatím mám jen Kubulu a Kubu Kubikulu :D
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
17. říj 2016
Holky, nemůžete mi prosím poradit, kde najdu všechny porodní články??? Jak proběhla na koníkovi změna, tak se ještě pořád úplně neorientuji ... :D
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
8. říj 2016
Holky, udělal se mi hrozný opar pod rtem, nemáte nějakou radu, jak se ho co nejrychleji zbavit? Mám 3 týdny do termínu porodu, takže nejlépe něco přírodního...
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
6. říj 2016
24 :hearts: kočárek připravený, věcičky vyprané a vyzehlene, tašku do porodnice sbalim někdy v blízké době a pak už se budeme těšit, až se princezna rozhodne, že je ten správný čas na vylodění...
:hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
30. zář 2016
:hearts: 30 :hearts:.... Jdeme do finále a moc se na tu naši princeznu těšíme :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
28. zář 2016
Tak je vidět, že už se nám termín dost blíží - dnes první sen o porodu a měli bychom asi vymyslet i jméno pro chlapecka :grinning: :grinning: uf, to by tedy bylo překvapení..... :grinning:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
12. zář 2016
:hearts: 50 :hearts: a včera jsem konečně vyprala, usušila a vyzehlila první várku pidi věciček :grinning:...
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
2. zář 2016
Holky, co za dáreček by udělalo radost vašim 14ti letym dceram? Nemám žádný nápad... Rozpočet max 1000kč, děkuji moc za všechny nápady :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
2. zář 2016
Včera jsme se vrátili z krásné 14ti denní dovolené na Kypru a dnes jsme měly s Aňulkou v bříšku kontrolový den :slight_smile: Na gyndě vše úúplně v pořádku, trošku se hnul čípek z cervix skore 0 na 4,
rozměr FS 30cm, takže malá krásně roste. Na ultrazvuku vše taky úplně super, stále holčička, váží cca 1750g, odpovídá termínu porodu (31+5tt) a vše vypadalo tak, jak mělo. Neskutečně sebou v bříšku šila, takže nám pan doktor do zprávy napsal, že je euforická :D Plodové vody má dostatek, placenta je na přední stěně a vysoko, takže opravdu vše tak, jak má být, jsem nejšťastnější a neskutečně se na tu naší další prdelku těším :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
26. črc 2016
Jé a zítra 3D ultrazvuk, už se nemůžu dočkat, až tu naší princeznu malinkou zase uvidím :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
26. črc 2016
100 dní do TP :hearts: :hearts: :hearts:....
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
15. črc 2016
Dneska mě čeká taková netradiční rozlučka se svobodou :grinning: s bříškem a chvilku i s mými dětmi :slight_smile: :slight_smile: těším se moc :hearts: P.s. 111 dní do termínu :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
28. čer 2016
Tak nás těsně po svatbě čeká 3D ultrazvuk a já se už teď nemůžu dočkat, až tu naší třetí a poslední prdelku zase uvidím:hearts: Snad bude spolupracovat, hihi:hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
13. čer 2016
Dnešní poradna dopadla výborně :slight_smile: tlak v normě, v moči nic, cervix skore 0, FS 18cm - miminko krásně roste, zítra konečně po dvou měsících velký ultrazvuk :hearts: rozhodla jsem se, že si tajemství necháme odhalit :hearts::hearts: držte nám palce, ať je vše v pořádku, zítra v 15:30 jdu na to :hearts: jo a tipuji holčičku, přítel chlapečka, ale je nám to jedno, přejeme si jen zdravé miminko :hearts::hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
12. čer 2016
A my jsme s miminkem přesně v polovině :slight_smile: 20+0tt podle termínu ze screeningu :hearts: brzy budeme kompletní :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
7. čer 2016
:hearts: 145 :hearts: dní do termínu podle screeningu :hearts: a přesně za týden velký ultrazvuk. Doužijeme si dovču a mně to aspoň uteče, nemůžu se totiž dočkat :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
31. kvě 2016
Jsem neskutečně pyšná skoromanželka :hearts: Jára je dnešním dnem inženýr :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
27. kvě 2016
Miminko jak ťuká :hearts: to je nádhera... A musím si to pořádně užít od začátku až do konce, přeci jen je to už naposledy :hearts: :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
27. kvě 2016
Tak dneska 17+5tt a konečně přehup do 5. měsíce těhotenství :-* utíká to, utíká :-*
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
24. kvě 2016
Přemýšlím, že když už máme holčičku i chlapečka, že bychom si třetí miminko nechali až do porodu jako překvapení ..... ten okamžik těsně po porodu asi stojí za to, že ?? :hearts::hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
24. kvě 2016
Tak genetická konzultace za námi :slight_smile: Paní doktorkou nám byl pro sníženou hodnotu AFP z tripple testů doporučen odběr plodové vody, který jsem odmítla. Prvně zajedeme ve 20. týdnu na konsiliární ultrazvuk k profesorovi Eliášovi. Pokud bude mít nějaké podezření na VVV, domluvíme se na genetice co dál..
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
21. kvě 2016
Tak Emmicka už přes měsíc mluví o tom, že mám v bříšku určitě holčičku a že se bude jmenovat Anička :slight_smile: tak jsem jí slíbila, že jestli to opravdu holčička bude, budete to Anička na její přání :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
20. kvě 2016
Tak screening ve 12. týdnu celkově negativní, teď z tripple testu vyšla nižší hodnota AFP..
Doporučena genetická konzultace, na kterou jsem už stejně objednaná kvůli Jarynkově vrozené GIT vadě..
Být těhotná poprvé - šílela bych, teď vím, že to musí být v pořádku.
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
18. kvě 2016
Loni touhle dobou jsem už byla v porodnici..... A chystalo se to nejkrásnější a zároveň nejtěžší období, jaké jsme kdy zažili....
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
5. bře 2016
Holky, dá se zvládnout zánět středního ucha u dospělého (konkrétně u mě) zvládnout doma nebo musím někam na pohotovost? Děkuju
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
10. únor 2016
Děkuju moc za srdíčka :hearts::hearts: Někomu moc hodnému :hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
3. únor 2016
Holky, poradte prosím, kde seženu pro dceru šusťáčky do školky (takové, aby je mohla zničit) ..... děkujuuuu :hearts:
Zobraz celou zprávu
pajiskazemlyna
14. led 2016
Holky, doporučte prosím nějaké krásné místo na dovolenou a zároveň svatební cestu, ale abychom se vešli do cca 70 tisíc i s utratou my dva dospělí a naše dvě děti... Preferujeme Recko, Spanelsko, Itálii.. Děkuju moc :-*
Zobraz celou zprávu
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další