Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
panihk
21. únor 2019 Čtené 72x

Dostali jsme u nás doma příležitost otestovat krabici aviváží od Silanu. Těžko si představit voňavější balíček, než ten, co nám kurýr dovezl domů. 

V balíku bylo celkem 5 kusů aviváží (3 aviváže + 2 balení vonných kuliček), což mě dostalo, protože to bylo opravdu hodně a nečekala jsem, že toho bude tolik. Vzhledem k tomu, že peru opravdu denně, často i více praček, tak jsem byla vážně ráda a hned se vrhla na testování.

První jsem zkusila kuličky Perfume Pearls Magic Affair, tedy ty fialové. A na co jiného je vyzkoušet, než na manželovo oblečení na běhání z předchozího dne? Protože, popravdě, neznám toho moc, co by víc smrdělo. :slight_smile: Kuličky ale skvěle zafungovaly a po potu a smrádečku ani památky. Perličky krásně provoněly celý byt a byly cítit z prádla i několik dní po praní.

Další přišla na řadu aviváž Sensitive. Voní příjemně miminkovsky, jak u “dětských” aviváží už čekáte. Použila jsem mimo jiné na ručníky, které byly po uschnuté krásně měkoučké a byla radost se do nich pak utírat. S ekzémy a vyrážkami doma nikdo žádný velký problém nemáme, takže (ne)dráždění kůže nemůžu úplně posoudit.

Růžová aviváž Supreme Romance je taky docela pecka. Voní opravdu nádherně, jemně a nevtíravě, ale přitom prádlo voní dost. Podle mě je to taková příjemná "dámská" vůně. Nakonec jsem si v ní vyprala půlku svého oblečení, protože mi prostě voní… A pozitivní je, že mi stačilo dát jí docela málo, určitě míň, než jiných aviváží jiných značek.

Na modré kuličky Perfume Pearls Fresh Joy už tu čekaly koberečky do koupelny, deky a nějaké potahy, co manžel přinesl z auta. Stejně jako u fialových perliček jsem nemusela dát ani celý plný uzávěr, aby bylo prádlo hezky provoněné. Vůně je svěží, ničemu nevadí. Takže spokojenost.

A můj osobní největší favorit a "vítěz" testování? Silan Aromatherapy + Coconut Water Scent & Minerals. Šmarja, to je vůně! Já, která neholduju kokosu, jídlu, ve kterém je, se pokud možno vyhýbám, jsem téhle aviváži naprosto propadla. Voní úplně božsky. Při čichání k lahvi jsem ještě tolik nadšená nebyla, ale jakmile jsem prádlo vydala z pračky… Byla jsem úplně vedle, jak hezky to voní. Nakonec jsem šla přeprat skoro všechno svoje prádlo, župan a nakonec jsem převlékla peřiny, abych mohla vyprat povlečení. Dokonce jsem si užívala i žehlení, protože při něm se provoněl celý byt. 

Takže abych to shrnula - všechny aviváže jsou fajn. Prádlo vonělo moc pěkně po všech, vůně se nijak nepřebíjely, nebyly moc ani moc málo výrazné. Prádlo bylo pěkně měkké, což nevím, jestli je zásluhou aviváží, nebo sušení na balkoně na sluníčku, nebo materiálů… :slight_smile: Nicméně třeba u kokosové aviváže určitě zůstanu, s tou jsem byla spokojená vážně hodně moc.

Děkuju za možnost testovat! :slight_smile:

#test_silan

#recenze

Čti celý článek
panihk
31. říj 2018 Čtené 601x

Už je to rok, co jsem dostala možnost stát se ambasadorkou značky Britax Römer na Modrém koníkovi. Byl to krásný rok plný zkušeností a zážitků. Ale všechno jednou končí, a to se týká i tohoto mého působení.

Jsem šťastná a vděčná, že jsem mohla být ambasadorkou právě pro Britax Römer. Už před rokem to byla značka, které jsem maximálně věřila. A to se nezměnilo, naopak se moje důvěra jen a jen posílila. Měla jsem možnost podívat se do testovacího centra firmy v německém Leipheimu, kde mě dostala důkladnost a škála zkoušek. Sami jsme pak doma otestovali řadu věcí od autosedaček po kočárek pro panenky. A potvrdilo se mi, že produkty téhle značky jsou prostě vymakané a kvalitní…

Moc bych chtěla poděkovat firmě Baby Direkt, dovozci Britax Römer do Česka a na Slovensko. Jste skvělí! A myslím, že jste to pocítili i vy, uživatelky Koníka, protože ať jsem za nimi přišla s jakýmkoliv návrhem na soutěž, souhlasili. Byli úžasně štědří, takže jste měli možnost vyhrát dvě autosedačky, kočárek pro panenky a navíc plno drobností. A i když se pak doručování výhry třeba protáhlo, dobře to dopadlo (a u některých ještě dopadne). :slight_smile:

Za sebe jsem teď taková rozpolcená. Mám radost, nebo jsem spíš smutná? Ambasadorování mi bude chybět. Na druhou stranu čas vážně utíká, děti za ten rok vyrostly, já nastoupila do práce, takže času je málo… Chci být hlavně s dětmi, nebýt srostlá s telefonem a notebookem, nesdílet každý prd, když se mi vlastně vůbec nechce. Z Koníka se nechystám úplně odejít, protože jsem tu potkala plno moc fajn holek, ale určitě si dám pauzu. Chci se soustředit na jiné věci, věnovat se zase i sama sobě. :slight_smile:

Moc a moc děkuji všem, a tím nemyslím jen lidem z Koníka nebo Baby Direktu. Ale i vám, maminkám, které sem chodíte, diskutovaly jste, sdílely svoje zkušenosti, radily, pomáhaly, lajkovaly… 

Doufám, že jste se dozvěděly něco nového o autosedačkách a kočárcích Britax Römer a třeba i o bezpečnosti cestování s dětmi vůbec. 

Britax Römer teď sice nebude mít na Modrém koníku svoji ambasadorku, ale můžete se s ním spojit i jinými cestami. :slight_smile: Jsou na Facebooku nebo na Instagramu, dostala jsem také informace, že by se měl spustit i český kanál na Youtube. Takže o novinky určitě nepřijdete.

Tak já už se přestanu dojímat a opravdu se loučím. Cestujte bezpečně a s úsměvem!

Anička

Čti celý článek
panihk
30. říj 2018 Čtené 159x

Magazín dTest se na podzim znovu zaměřil na autosedačky. Důkladným testováním prošlo dvanáct modelů z různých kategorií. A nejlepší hodnocení získaly autosedačky Britax Römer. Zase. :slight_smile:

Porota hodnotila kladně především bezpečnost. Swingfix M i-Size vyšla ze zkoušek jako jedna z nejbezpečnějších autosedaček na trhu v kategorii pro děti od jednoho do čtyř let (76%, hodnocení dobře). 

V kategorii do 18 měsíců se o prvenství dělily tři autosedačky, z nichž dvě jsou právě Britax Römer. Jde o Baby-Safe 2 i-Size v kombinaci se základnou i-Size nebo i-Size Flex (obě 76%, hodnocení dobře). 

Podrobné výsledky testu najdete zde

Autosedačky Britax Römer už letos zabodovaly v testech největší evropské automobilové asociace ADAC. O tom jsem psala tady.

Jaké jsou tedy nejlépe hodnocené autosedačky Britax Römer?

Swingfix M i-Size

Je vhodná pro děti od 61 do 105 cm(3 měsíce až 4 roky). Díky tomu, že je napevno uchycená v isofixové základně, se nemusíte bát, že byste autosedačku v autě špatně připoutali. Otáčení sedačky o 90° pak usnadní i připoutání dítěte, bez problémů můžete zkontrolovat, jestli je pás správně dopnutý.

Více informací o autosedačce najdete na webu Britax Römer.

Baby-Safe 2 i-Size

Autosedačka vyhovuje nové bezpečnostní normě ECE R129 (i-Size) a je vhodná pro novorozence a děti do 15 měsícůnebo 83 cm výšky. Je vybavená vložkou pro novorozence, která zajistí dodatenou ochranu a pohltí energii v případě nárazu. Vložka se dá odepnout a hlavovou opěrku pak snadno přizpůsobíte výšce dítěte. Sedačka je vybavená patentovanou technologií polohy vleže, která je stejně bezpečná jako vzpřímená poloha v sedě. Díky Flex Base Baby-Safe i-Size lze polohu vleže ještě více přizpůsobit potřebám dítěte.

Více informací o této autosedačce najdete na webu Britax Römer.

#britaxromer

Čti celý článek
panihk
26. říj 2018
Tradá! A další edice potahů, tentokrát písmenková. Ta se mně líbí teda moc. :slight_smile: Co vám?

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
25. říj 2018
A tuhle speciální komiksovou edici potahů na BABY-SAFE² i-SIZE a KING II BLACK SERIES jste viděli? Líbí? Nelíbí? :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
19. říj 2018 Čtené 99x

Vybrali nás na testování Sunárka, super! Myslela jsem si. Děti, i když už jsou celkem velké, na dětských kukuřičných křupkách pořád hodně jedou, takže to pro ně bylo jako dělané. Nebo… Vlastně… Nebylo.

Balíček k testování obsahoval po sáčku hráškových lusků, mrkvových koleček a čočkových prstýnků. K tomu koník předem “nahlásil” překvapení, to byl nakonec sáček čočky, sáček hrachu a svazek mrkve. Musím říct, že mrkev byla trochu gumová (byla na cestě tak od středy/čtvrtka a dorazila v pondělí), ale na vaření super a hned jsem ji použila. :slight_smile: A hrách šel pár dní na to do polívky, takže za překvapení palec nahoru.

Bohužel z vlastních křupek už takhle nadšená nejsem. Dětem prostě nechutnaly. Hrozně se jim líbil obal, těšily se, až je načneme a dají si. Jenže kdybyste pak viděli jejich výraz. To bylo fakt zklamání. Popravdě to moc nechápu, protože obyčejné křupky do nich fakt padají, ale tohle prostě ne. Ani mně nechutnaly, ale to není žádné překvapení, mně nechutnají ani ty klasické kukuřičné křupky (a moc ani ty normální dospělácké :slight_smile: ).

Z křupek jsem necítila žádnou chuť, a to ani tu příchuť, jakou měly mít. Nicméně je jasné, že jde o křupky pro miminka, která žádné výrazné chutě nesnesou, takže to je ve výsledku plus. Jen ne pro nás. :slight_smile: Holt dvouleťák a čtyřleťačka už nějaké chutě zažité mají. Ale stejně mě zaráží, že jiné křupky jedí, když taky nijak nechutnají…

Kolečka, lusky i prstýnky jsou docela malé, obávám se, že úplně malým dětem se nebudou moc dobře držet. 

Přiznám se, že jsem předem nezkoumala složení ani nic podobného. Říkala jsem si, že moje děti beztak snědí všechno, a když to bude "zdravé", tím líp. Složení je skutečně fajn, křupky jsou vyrobené z bio surovin a obohacené o vitamin B1. Navíc jsou bez lepku, bez přídavku cukru nebo soli, bez barviv a aromat a bez konzervačních látek. Za mě tedy složení určitě super.

Abych to shrnula. Pro miminka jde o fajn mlsání (jsou doporučené od roka), starší děti už si v nich moc zalíbení asi nenajdou. Minimálně to platí pro ty moje. :slight_smile:

#test_sunarek #recenze

Čti celý článek
panihk
16. říj 2018 Čtené 93x

Autosedačka pro děti od 15 do 36 kg, která má tolik vychytávek, že se jí žádná jiná nevyrovná. Klárka byla z Kidfix II XP SICT nadšená od samého začátku. A já vlastně taky.

Co na sedačce zaujme na první pohled, je "ta plácačka" na boku a pak háček mezi nohama. Plácačka, neboli XP-XPAD, zvyšuje ochranu při čelním nárazu, protože pás vede správně přes rameno a ne přes krk. Navíc je krásně měkoučký a v případě nehody směruje jinam až téměř třetinu síly působící na krk a hrudník. Zezačátku jsem z XP-PADu byla trochu rozpačitá. Jednak jsem na něj nečetla zrovna moc chvály, spíš že překáží, jednak jsem s ním sama dost zápasila. Ale asi je to o zvyku, po pár jízdách už jsme poutali jako profíci a nikde to nevadilo. Nebo možná stačilo ten pás do toho správně natáhnout, kdo ví…

Druhá vychytávka je zmiňovaný háček mezi nohama, neboli SecureGuard - 4. kotevní bod. To mi přijde jako úplně super nápad. Pás se tak neposouvá na břicho, kde by v případě nárazu mohl způsobit pěknou neplechu, ale zůstává přes kyčle a pánev. A opět výrobce uvádí, že v případě nehody sníží sílu působící na břišní oblast o 35 %. Za nás bezvadná věc, Klárce nijak nepřekáží, spíš naopak, přeci jen byla zvyklá ze sedačky s 5bodovým pásem, že má i něco mezi nohama.

A maximální je ochrana i proti bočnímu nárazu. Na stranách jdou totiž vyšroubovat bočnice, tzv. technologie SICT, takže v případě rány z boku je vzdálenost sedačky od dveří minimální a jako první se deformují právě tyhle bočnice, což náraz utlumí. 

Na sedačce velmi oceňuji instalaci, která už asi nemůže být jednodušší. Nacvakne se totiž na isofix a je to. Pásá se (logicky) až před jízdou s dítětem uvnitř. A díky tomu, že je na isofixu, nemusí být připoutaná, když jedete sami bez dětí. 

Bezva je, že se Klárka umí sama odepnout. Slíbila, že to bude dělat, jen když se bude vystupovat, tak snad to dodrží. Zapnout se zatím sama neumí, možná i kvůli SecureGuard, přeci jen to chce trochu soustředění, aby se do něj pás správně zaháknul. Ale to mi nevadí, alespoň se vždy sama přesvědčím, že je dobře připoutaná.

Sečteno, podtrženo. S Kidfix II XP SICT jsme moc spokojení. Podle Klárky je moc pohodlná, podle nás (a nejrůznějších testů) velmi bezpečná. Doporučujeme všema deseti. :slight_smile:

A závěrem ještě pár detailů:

Kidfix II XP SICT

- pro děti od 4 do 12 let (15-36 kg)

- SecureGuard poskytuje dodatečný 4. kotevní bod, který drží břišní pás ve správné poloze a předchází zraněním vnitřních orgánů břicha

- systém XP-PAD zajišťuje ochranu při čelnímu nárazu

- technologie SICT pro maximální bezpečí při bočním nárazu

- ergonomická opěrka hlavy

- nastavitelné opěradlo ve tvaru V poskytuje optimální oporu a více místa pro záda a ramena dítěte, opěradlo se přizpůsobí naklopení sedadla vozidla

- instalace isofixem

Více informací o autosedačce Kidfix II XP SICT najdete na webu.

#britaxromer

Čti celý článek
panihk
15. říj 2018
Nejvíc největší novinka od Britax Römer je Advansafix IV R. Je pro děti od 9 do 36 kg. Jak porostou, můžete díky funkci FLIP & GROW přepnout z integrovaného 5bodového pásu sedačky na 3bodový bezpečnostní pás, a to pomocí pár jednoduchých kroků. :red_car: :thumbsup:

Více informací najdete tady: https://www.britax-roemer.cz/autosedacky/batole...

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
2. říj 2018
Pozor, pozor, už jen 6 dnů poběží supr dupr soutěž o supr dupr sedačku Kidfix II XP SICT. :wink:

Pravidla tu: https://www.modrykonik.cz/blog/panihk/article/v...

#trapna_chvilka_britaxromer
#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
1. říj 2018 Čtené 919x

Očekávaná podzimní soutěž s Britax Römer je tu! Zkuste svoje štěstí a třeba vyhrajete. Soutěží se o nic menšího než o autosedačku Kidfix II XP SICT. A pozor, barvu si můžete vybrat sami! :slight_smile: 

Autosedačka je určená pro děti od 15 do 36 kg a má několik vychytávek. Třeba 4. kotevní bod mezi nožičkama, aby pás přes břišní oblast procházel ve správném místě, nebo XPad, který zase směruje pás správně kolem krku. Autosedačka se instaluje pomocí isofixu.

Protože jde o tak velkou výhru, bude soutěž trvat dlouho, ať máte dost času se zúčastnit. :slight_smile: Začínáme hned teď a soutěž ukončím v pondělí 8. října. Následně moje děti vylosují výherce, losovačku samozřejmě natočím na video, které sem dám.

A jak budeme soutěžit? Stejně jako jsem si od vás nechala poradit, o co chcete hrát, inspirovala jsem se i vašimi tipy na to, jak má soutěž probíhat. Vyplynulo z toho jasně, že se chcete hlavně bavit a že nemusí jít nutně o něco týkající se dětí. :slight_smile: Takže téma je "trapasy a cestování".

Podělte se na svém blogu o veselou historku z cest, kdy jste se propadali hanbou, ať už vám třeba zavařily dětičky, manžel, neznalost místa… :slight_smile: Může jít o něco, co se stalo včera, stejně jako o historku z vašeho dětství. :slight_smile: Nezapomeňte příspěvek označit soutěžním tagem #trapna_chvilka_britaxromer

Kompletní pravidla soutěže:

- Soutěž trvá od 17. září do 8. října, poté moje děti vylosují výherce.

- Napište na svůj blog příspěvek na téma "trapasy a cestování" a označte ho tagem #trapna_chvilka_britaxromer

- Buďte členem skupinky Britax Römer (protože tam vyhlásím výsledky soutěže)

- Dejte like tomuto článku se zadáním, ať vím, že jste četli pravidla :slight_smile:

Přeju vám hodně štěstí a budu moc a moc držet palce, protože sedačka je opravdu báječná. :slight_smile:

Anička

#britaxromer

Čti celý článek
panihk
21. zář 2018
Nové barvy autosedaček, právě představené na veletrhu v Kolíně nad Rýnem. Co na ně říkáte? Líbí x nelíbí? :slight_smile:

#britaxromer
#odpoved_za_srdicko
Zobraz celou zprávu
panihk
5. zář 2018
Za pár dnů má zas pršet. Nejvyšší čas se na déšť pořádně připravit. :slight_smile: Britax Römer m naštěstí pláštěnku na jakýkoliv kočárek. Používáte originální pláštěnky, nebo máte univerzální? Jak jste spokojení?

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
4. zář 2018
Máte už program na neděli? Jestli ne, doražte do Brna do lužáneckého parku, kde bude FunBaby Day! Čeká tam na vás super program plný cvičení a workshopů pro děti i dospělé. Na dotazy vám tam budou odpovídat jak odborníci na autosedačky a kočárky, tak třeba i laktační poradkyně. A pozor! Hlavní ceny v tombole jsou mimo jiné autosedačka King II LS nebo kočárek Britax Go Big. A ještě jedno pozor! :slight_smile: Prvních 200 příchozích dostane balíček plný dárečků. :slight_smile: A to se vyplatí! :thumbsup:

https://www.facebook.com/events/455319634967660/

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
2. zář 2018 Čtené 504x

Poslední soutěž podzimních Dnů s ambasadorkami je tu. Nakonec si můžete zasoutěžit s Britax Römer. :slight_smile: Přeju hodně štěstí!

A o co že se bude soutěžit? O něco, co se vám bude hodit, i když se to teď třeba tak úplně nezdá! Až totiž zase zmizí ty deštivé mraky, vysvitne sluníčko. A aby se i během slunečních dnů dětem dobře cestovalo, budou se vám hodit clony do okének. Přesně o ty se bude soutěžit. :slight_smile:

Soutěžní otázka zní:

"Jaký je náš největší nešvar při vytírání?"

Nemusíte nad tím nijak extra přemýšlet, nápovědu najdete ve včerejším článku. :wink:

Pro účast v soutěži je potřeba splnit tři podmínky:

  • dát lajk soutěžnímu článku (tedy článku, který právě čtete)
  • odpovědět zde v komentáři správně na soutěžní otázku
  • dát lajk článku ze včera, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete správnou odpověď (konkrétně je to tento :slight_smile:

Harmonogram soutěže:

Do soutěže se můžete zapojit až do dnešní půlnoci.

Během zítřka vylosuje výherce generátor náhodných čísel. Já potom zkontroluji, zda splnil všechny podmínky. Pokud by náhodou podmínky splněny nebyly, bude vybráno další číslo. Výherce pak oznámím na svém blogu.

Všichni soutěžící navíc jako poděkování obdrží 10 srdíček.

Takže tfuj, tfuj, tfuj!

Přeju vám hodně štěstí! Vaše Anička a Britax Römer

#dny_s_abasadorkami

#zpatky_do_skoly

#britaxromer

Čti celý článek
panihk
28. srp 2018 Čtené 347x

Je tu nový školní rok a s ním i kroužky a věčné cestování sem a tam s dětmi. Ať už jezdíte MHD, nebo autem, někdy to může být pěkně náročné, i když jde jen o krátký přejezd. Jak dětem cestu zprájemnit? A na co nikdy, ale opravdu nikdy nezapomenout?

Pokud jedete autem, že naprosto zásadní, aby dítě mělo autosedačku. Samozřejmě je řeč o dětech, které ještě autosedačku potřebují, tedy o těch malých (do 36 kg nebo do 150 cm). Dbejte při tom, aby děti měly správnou autosedačku, tedy tu určenou pro svůj věk, váhu či výšku. 

A ne, opravdu neplatí, že "je to jenom za rohem, to tu autosedačku nepotřebuju". I na pár set metrů dlouhé cestě můžete na silnici potkat blbce, co do vás nabourá. A při cestách autem platí, že bezpečnost především, takže autosedačku používejte opravdu na jakkoliv dlouhou cestu.

Dejte taky pozor na to, abyste měli autosedačku správně nainstalovanou a dítě v ní dobře připoutené. Třeba aby nemělo na sobě bundu a pásy byly dostatečně dotažené. Nejčastější chyby při poutání dětí do autosedačky jsem shrnula už tady v dřívějším článku.

Při cestě MHD s kočárkem je asi samozřejmé, že kočárek zabrzdíme. Z vlastní zkušenosti musím říct, že i tak ho skoro pořád jednou rukou přidržuji, protože někdy je cesta divoká, zatáčky ostré a k vyklopení mimča na zem zaraceně blízko…

Bav mě, mámo!

Takže bezpečnost bychom tak nějak měli, ale jak to přežít po psychické stránce? Jak děti zabavit? Někdy si vystačíte s povídáním, případně u nás je v autě hitem CD s dětskými písničkami. Případně si zpíváme sami. A taky známe asi tak milion všemožných "ukazovacích" básniček, tedy těch, co se doprovází pohyby, a ty zrovna moje děti můžou předvádět pořád a pořád dokola, takže si dlouho vystačíme i s nimi, a to klidně i při cestě tramvají nebo autobusem.

A když je už nebaví ani to, často počítáme semafory, náklaďáky, hledáme auta různých barev, nebo klidně i jen pány v klobouku nebo paní s kočárkem, co jdou zrovna okolo. 

Kdo si hraje...

A ještě další tipy na hry, které děti budou bavit a cestu vám všem zpříjemní:

- Teď! (Zvolíte si objekt, který je již na dohled. Zavřete oči a až si budete myslet, že právě míjíte daný objekt, řekněte teď! Pokud jste hádali správně, získáváte bod.)

- Hádejte, co vidím (Jeden z hráčů si vybere věc, kterou vidí a řekne „hádejte, co vidím zeleného/červeného?“ Ostatní se rozhlížejí kolem a hádají.)

- Společný příběh (Všichni společně vymýšlení příběh, střídají se po slovech, větách, minutě...)

- Viděl jsem z okna (Jeden hráč začne popisovat, co viděl: "Z okna jsem viděl pána s pejskem." Druhý hráč zopakuje a přidá, co viděl on: " Z okna jsem viděl pána s pejskem a lavičku." Další hráč vždy zopakuje celý dosavadní seznam a přidá, co viděl.)

Co dál?

Knížky a podobné věci na kratší přejezdy nevozím. Přijde mi, že si tak vystřílím munici na delší cesty a děti už to pak tolik nezaujme a nezabaví, ale v nouzi po nich samozřejmě klidně sáhněte. Některé děti nezvládnou bez tabletu ani půl hodinovou cestu a než poslouchat celou dobu řev, to bych mu tu pohádku radši pustila…

Další tipy, jak zabavit děti na cestách, především na těch dlouhých, najdete tady.

A nezapomeňe, že už zítra spustí jedna z ambasadorek další soutěž. Nápovědu k její otázce najdete právě tady, v tomto článku. :slight_smile:

#britaxromer

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
panihk
28. srp 2018 Čtené 1030x

Kočárek Britax Holiday má jednu velkou přednost: je až neuvěřitelně skladný. Přitom se nedá říct, že by to bylo na úkor jízdních vlastností. Na občasné popojíždění je úplně dostačující.

 Britax Holiday jsme vyzkoušeli v létě, tedy v době, kdy cestuje snad každý, a rozhodně pak rodiny s dětmi. Skladnost, nízká váha a malé rozměry jsou přitom na cestách jednou z priorit. Potvrzuji, že cestování s Britax Holiday je bezkonkurenční. Je složený během dvou vteřin, hodíte ho přes rameno (má super praktický popruh na nošení přes rameno) nebo do auta, a už nemusíte nic řešit. Využili jsme to několikrát třeba při cestě vlakem, kdy mi skládání velmi usnadnilo nastupování i následnou cestu se dvěma dětmi. 

Složený kočárek navíc sám stojí, nemusíte ho nikam pokládat, takže i doma zabere úplné minimum místa. Nám se krásně vešel do mezery vedle botníku.

 Kočárek je určený pro děti od půl roku do tří let. Dítě už by určitě mělo sedět, protože zádová opěrka není nastavitelná. To mi nevadilo, Martínek je už přece jenom velký. Za sebe musím říct, že Britax Holiday není pro děti, které ještě tráví v kočárku většinu svého pobytu venku. Jde opravdu o hodně lehké golfky, záda malých dětí by z něj asi nebyla úplně nadšená. Nicméně pro větší děti, které už chodí a jen si občas potřebují odfrknout, úplně stačí. 

I když je Holiday určený pro děti do 3 let, nejsem si úplně jistá, jestli by se do něj ještě pohodlně vešly. Martínek je dvouletý a je celkem drobek a přišlo mi, že je v něm dost namačkaný. Nicméně jemu to, podle všeho, moc nevadilo, jezdil v něm rád a i v něm klidně usnul a prospal dvě hodiny.

Vzhledem k tomu, že kočárek nemá madlo před dítětem, je potřeba děti vždy poutat. Z jiných kočárků jsem zvyklá to už moc nedělat, Martínek si vylézá a nalézá, jak potřebuje, stačí zastavit. Jenže tady jsem ho jednou na obrubníku málem vyklopila. Od té doby jezdil vždy připoutaný...

Kočárek má odpružená přední kola, takže v pohodě přejede i menší nerovnosti a hrbolky. Samozřejmě je ideální do města a už ne tolik do přírody a do terénu. Super je ale třeba na nákupy – má docela prostorný úložný košík, dobře přístupný zezadu. 

Další vychytávkou jsou síťované bočnice, takže i v tom největším vedru se děti tolik nezapaří, protože jim vzduch z boku profukuje.  

Ocenila bych o něco delší madlo. Měřím 170 cm a bylo mi jen tak tak, manžel se musel hrbit a nechtěl s kočárkem jezdit. Naopak dcera byla nadšená, protože přes kočárek viděla a chtěla ho tak pořád řídit.

A moje shrnutí? Pro dvouleťáka, co už chodí a i něco ujde (když se mu chce), je úplně dostačující. Pro menší dítě, které přeci jen ještě jezdí hodně, bych volila bytelnější sportovní kočárek, ne jen tyto lehoučké golfky. Největším plusem je skladnost, kdy kočárek skutečně během mžiku složíte do miniaturního balíčku, který se vejde snad všude.

 A ještě pár technických údajů:

- hmotnost celého kočárku: 5 kg.

- rozměry rozloženého kočárku: 101 x 43 x 74 cm 

- rozměry složeného kočárku: 24 x 25,5 x 60 cm

- sedátko: 28 x 21 cm, opěradlo 53 cm

- výška rukojeti: 101 cm

- maximální nosnost: 15 kg

- maximální nosnost košíku: 5 kg

Více informací o Britax Holiday najdete na stránkách Britax Römer

#britaxromer

Čti celý článek
panihk
25. srp 2018 Čtené 70x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

 Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile: 

A kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém! 

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

 Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

S láskou,

Anička a #britaxromer

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
panihk
20. srp 2018
Narazili jsme tu na obavu, jestli u sedačky Kidfix II XP SICT není potřeba odendat Secure Guard, když v ní jezdí kluk - aby si nic neporanil.

V Baby Direktu mě ujistili, že určitě ne! 4. kotevní bod má snižovat zatížení břicha a předcházet zranění břišních orgánů při nárazu a je jedno, jestli v sedačce sedí chlapeček nebo holčička.

Je odendávací kvůli čištění a pak pro větší, např. 10leté děti, které by už jinak v sedačce měly méně místa a nebyla by jim tak pohodlná.

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
16. srp 2018
Brňandy (ale i všechny ostatní :slight_smile: ), pozor, pozor! V neděli 9. září bude v lužáneckém parku den s FunBaby. Bude tam plno workshopů pro děti i dospělé, ale hlavně! Tombola o kočárek Britax Go Big a o autosedačku Britax Römer King II LS. :wink:

Více info na facebooku: https://www.facebook.com/events/455319634967660/

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
14. srp 2018
Pokud plánujete nákup kočárku nebo autosedačky Britax Römer, doporučuju si ověřit, že jde o autorizovaného prodejce. Jinak může být problém při případné reklamaci. Seznam prodejců najdete na stránkách Britax Römer :slight_smile: www.britax-roemer.cz/kde-koupit

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
13. srp 2018
Co se mi líbí na Britax Holiday, jsou ty síťky po stranách. V kočárku krásně profukuje, Martínek nemá zpocená záda tak jako v jiných kočárcích. :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
10. srp 2018
Klárka roste jako z vody, takže dostala novou autosedačku - Britax Römer Kidfix II XP SICT. Nejen, že je fakt moc krásná, ale má plno hooodně zajímavých prvků. Třeba XP-PAD, tedy takovou tu plácačku přes rameno. Je vyrobená z pěny, která pohlcuje náraz a směřuje jinam až 30 procent síly působící na krk, hlavu i hrudník dítěte. :thumbsup:

Už aby přijel manžel z práce a mohli jsme to nainstalovat a vyzkoušet. :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
6. srp 2018
K létu patří taky kola. :slight_smile: A tím pádem určitě taky cyklosedačka Britax Jockey pro děti až do 22 kg. Má více naklápěcích poloh, nastavitelné opěrky na hlavu i na nohy a třeba i oboustranný potah. :slight_smile:

Jezdíte s dětmi na kole? My často a moc rádi! :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
31. črc 2018
Jestli si nejste jistí, jestli bude autosedačka pasovat do vašeho auta, zkuste FitFinder na stránkách Britax Römer. :slight_smile: Vyfiltruje sedačky podle věkové skupiny dítěte, značky a modelu auta. Výsledky jsou založené na autech, ve kterých firma skutečně testuje. Nástroj najdete tady: https://www.britax-roemer.cz/fitfinder

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
31. črc 2018
Krásné video o tom, jak vznikají autosedačky Britax Römer. Jsou bezva třeba i proto, že se vyrábějí v Evropě a na každou jednotlivou součástku od plastů po nitě jsou kladeny ty nejvyšší nároky. :slight_smile: :thumbsup: :red_car:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
26. črc 2018
Tohle mě dneska zaujalo. :slight_smile:
Jízda proti směru, je pro děti do 4 let nejbezpečnější variantou. Všechno začalo ve Švédsku. Tam vynalezli první autosedačku, ve které sedělo dítě proti směru jízdy, už v roce 1963. Vynálezce, profesor Bertil Aldman, byl inspirován startem vesmírné rakety – astronauté byli zatlačováni do svých sedadel, kde leželi proti směru zrychlení. Další Švéd Thomas Turbell se pak zasloužil o propagaci těchto autosedaček i přes to, že si všichni ťukali na čelo. Má přezdívku „father of rear facing,“ neboli protisměrný otec.

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
19. črc 2018
Lehounký kočárek (váží jen 7,4 kg), na který ale můžete klidně nacvaknout vajíčko. To je Britax B-Lite. Složíte ho jednou rukou, jde dát do lehu, má nastavitelnou opěrku nožiček a boky sedačky jsou ze síťky, takže kočárkem může proudit vzduch. :heart_eyes:

Co víc od golfek potřebujete? :wink:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
16. črc 2018
Stříšky ke kočárkům Britax B-Motion koupíte v asi milionu barvách. Jaká je ta vaše top? :slight_smile: My máme doma denim blue a pískově béžovou a obě jsou úžasné. :slight_smile:

#odpoved_za_srdicko
#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
15. črc 2018
A o téhle akci jste věděli? :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
panihk
14. črc 2018
Docela často čtu, že se vám u kočárků zasekávají kolečka. Tak mě napadá, jestli kočárky nějak sami doma "servisujete"? My pravidelně promazáváme, takže moc problémy nemám.

Za každou odpověď přiletí srďoch! :slight_smile:

#britaxromer
Zobraz celou zprávu
Strana
z 7
Předchozí Strana
z 7
Další