ADAC je největší automobilovou asociací v Evropě a dvakrát ročně testuje dětské autosedačky, které se nově objeví na trhu. V letošním jarním testování se tak objevily hned čtyři autosedačky Britax Römer. A všechny uspěly.


Testy se od roku 2011 skládají z:

- chrash test (50 %)

- manipulace (40 %)

- ergonomie (10 %)


Testují se také škodlivé látky a zpracování, ale při konečném hodnocení se berou v potaz jen v případě, že je výsledek výrazně mimo normu.


Jak se boduje?

  • Very Good (velmi dobré)   ++  (0.5 – 1.5)
  • Good (dobré)   +  (1.6 – 2.5)
  • Satisfactory (uspokojivé)   O  (2.6 – 3.5)
  • Sufficient (dostatečné)   Θ  (3.6 – 4.5)
  • Insufficient (nedostatečné)   –   (4.6 – 5.5)

Výsledky autosedaček Britax Römer:


SWINGFIX i-SIZE 

Se známkou 1,7 se stala absolutním vítězem testování a vítězem v kategorii autosedaček i-Size do 105 cm. Porota ucenila jednoduché používání a pohodlí pro dítě, a současně maximální bezpečí.


DUALFIX i-SIZE 

Získala hodnocení “dobré” a známku 2,1 a stala se tak nejlépe hodnocenou autosedačkou, kterou lze otáčet o 360 stupňů. ADAC vyzdvihl bezpečnost autosedačky pri čelním i bočním nárazu, stabilitu, lehkou instalaci ve vozidle, snadno pochopitelný návod a také možnost zvětšení prostoru pro nohy dítěte při jízdě v protisměru. Autosedačka také uspěla v testech na obsah chemikálií (obsahuje jich velmi málo) a plusem je i snadno odnímatelný potah, který se dá vyprat v pračce. A v neposlední řadě ADAC ocenil snadné usaení dítěte do sedačky (právě díky možnosti otáčení) a také šest ergonomických poloh v obou směrech.


Autosedačku Dualfix i-Size jsme mimochodem měli možnost vyzkoušet i my doma a musím říct, že jsem byla opravdu maximálně nadšená. Naše recenze je tady.


Testem prošly také autosedačky BABY-SAFE2 i-SIZE, která získala se známkou 1,5 první místo ve své kategorii, a TRIFIX2 i-SIZE. I ta získala nejlepší hodnocení ve své kategorii (15 měsíců - 4 roky), a to i díky nejbezpečnějšímu způsobu poutání sedačky i dítěte, prvotřídní boční ochraně a pohodlí pro dítě.Kompletní výsledky letošního jarního testování ADAC jsou tady.


A ještě video z testování. :slight_smile:


#britaxromer