Kidfix II XP SICT: recenze autosedačky

Autosedačka pro děti od 15 do 36 kg, která má tolik vychytávek, že se jí žádná jiná nevyrovná. Klárka byla z Kidfix II XP SICT nadšená od samého začátku. A já vlastně taky.

Co na sedačce zaujme na první pohled, je "ta plácačka" na boku a pak háček mezi nohama. Plácačka, neboli XP-XPAD, zvyšuje ochranu při čelním nárazu, protože pás vede správně přes rameno a ne přes krk. Navíc je krásně měkoučký a v případě nehody směruje jinam až téměř třetinu síly působící na krk a hrudník. Zezačátku jsem z XP-PADu byla trochu rozpačitá. Jednak jsem na něj nečetla zrovna moc chvály, spíš že překáží, jednak jsem s ním sama dost zápasila. Ale asi je to o zvyku, po pár jízdách už jsme poutali jako profíci a nikde to nevadilo. Nebo možná stačilo ten pás do toho správně natáhnout, kdo ví…

Druhá vychytávka je zmiňovaný háček mezi nohama, neboli SecureGuard - 4. kotevní bod. To mi přijde jako úplně super nápad. Pás se tak neposouvá na břicho, kde by v případě nárazu mohl způsobit pěknou neplechu, ale zůstává přes kyčle a pánev. A opět výrobce uvádí, že v případě nehody sníží sílu působící na břišní oblast o 35 %. Za nás bezvadná věc, Klárce nijak nepřekáží, spíš naopak, přeci jen byla zvyklá ze sedačky s 5bodovým pásem, že má i něco mezi nohama.

A maximální je ochrana i proti bočnímu nárazu. Na stranách jdou totiž vyšroubovat bočnice, tzv. technologie SICT, takže v případě rány z boku je vzdálenost sedačky od dveří minimální a jako první se deformují právě tyhle bočnice, což náraz utlumí.

Na sedačce velmi oceňuji instalaci, která už asi nemůže být jednodušší. Nacvakne se totiž na isofix a je to. Pásá se (logicky) až před jízdou s dítětem uvnitř. A díky tomu, že je na isofixu, nemusí být připoutaná, když jedete sami bez dětí.

Bezva je, že se Klárka umí sama odepnout. Slíbila, že to bude dělat, jen když se bude vystupovat, tak snad to dodrží. Zapnout se zatím sama neumí, možná i kvůli SecureGuard, přeci jen to chce trochu soustředění, aby se do něj pás správně zaháknul. Ale to mi nevadí, alespoň se vždy sama přesvědčím, že je dobře připoutaná.

Sečteno, podtrženo. S Kidfix II XP SICT jsme moc spokojení. Podle Klárky je moc pohodlná, podle nás (a nejrůznějších testů) velmi bezpečná. Doporučujeme všema deseti. 🙂

A závěrem ještě pár detailů:

Kidfix II XP SICT

- pro děti od 4 do 12 let (15-36 kg)

- SecureGuard poskytuje dodatečný 4. kotevní bod, který drží břišní pás ve správné poloze a předchází zraněním vnitřních orgánů břicha

- systém XP-PAD zajišťuje ochranu při čelnímu nárazu

- technologie SICT pro maximální bezpečí při bočním nárazu

- ergonomická opěrka hlavy

- nastavitelné opěradlo ve tvaru V poskytuje optimální oporu a více místa pro záda a ramena dítěte, opěradlo se přizpůsobí naklopení sedadla vozidla

- instalace isofixem

Více informací o autosedačce Kidfix II XP SICT najdete na webu.

#britaxromer

Můžu vás poprosit o rozměr sedačky potřebuju vědět její šířku
    16. říj 2018
    máme verzi bez sict...Zdendík se taky umí už odepnout, naštěstí zatím dodržuje to, že odepíná jen při vypnutém motoru... často mu i kolikrát řeknu, ať se odepne, jen mu pak otevřu a jdu vyndat Vítka... za nás taky maximální spokojenost... Jak "polštářek", tak háček mezi nohama 🙂
    16. říj 2018
    Taky mame a je super. Az bude treba, poridime i do druheho auta.
    autor
    @misanek46 Šířka je 54 cm.
    @zebruska
    @sylvusska Super, my budeme taky časem pořizovat i pro Martínka. Jsme moc spokojení. 🙂
    16. říj 2018
    @panihk my určitě taky budeme pořizovat druhou...
    16. říj 2018
    Šája je zatím malá, ještě nějaký pátek se bude vozit v Kingovi, ale tahle sedačka je fakt skvělá...
    Akorát asi jen na isofix, co?
    @krtikkrtovaty Ano, na isofix
    17. říj 2018
    Máme ji v autě a je fakt super.
    17. říj 2018
    Ja ty “Romerky” proste miluju ❤️ Chceme právě kupovat větší a opět to bude Romer 🔝
    17. říj 2018
    @krtikkrtovaty ale jde použít i bez isofixu, v druhém autě ho nemáme, dá se zasunout dovnitř a nepřekáží .
    @zebruska Super, díky. Právě to jsem potřebovala vědět. 😉
    17. říj 2018
    @panihk. Nekde jsem cetla ze pokud se dite nahne dopredu tak tim ze je tam ta placacka ...pas obcas nezajede zpet aby byl napnuty? Stalo se Vam to ?
    @veronicka89 to by mě taky zajímalo
    autor
    @veronicka89 To si neuvědomuju, zatím se nám to asi nestalo. Za chvíli to vyzkoušíme. 🙂
    autor
    @veronicka89 Tak jsme to ráno zkoušeli a pás se Klárce normálně vrátil, nijak se nezadrhnul. 🙂
    18. říj 2018
    Take mame a je nej! Pristi rok nas ceka koupe druhe a urcite to bude marble grey z kolekce 2019 🙂
    18. říj 2018
    @panihk super dekuji , je mozne ze jsem to cetla u jineho vyrobce ...
    19. říj 2018
    Ahoj, nevíte jestli se dá někde sehnat ten xp-pad samostatně? Třeba bjednat jako náhradní díl...
    12. čer 2019